O książkach, które musisz przeczytać

O książkach piszemy wiele, ale zawsze jest ku temu dobry powód. Po prostu warto czytać, jak najczęściej. Dzisiaj 6 książek, które musisz poznać i przeczytać jak najszybciej.

Autor: Bogna Bojanowska

o książkach

SKLEP

O KSIĄŻKACH, KTÓRE WARTO PRZECZYTAĆ

Wiem, że ja o książkach mogłaby tak godzinami pisać, ale prawda jest tak, że Ty pewnie nie zawsze masz czas, żeby czytać. A szkoda! Zdaję sobie jednak sprawę, że praca, obowiązki domowe i bycie mamą, wypełnia Ci dobę po brzegi. Znam jednak kilka trików, które pozwolą Ci znaleźć przestrzeń na czytanie.

Umówimy się, ja też najchętniej czytam ciurkiem całą książkę, bo muszę poznać jej zakończenie, ale jak się nie ma tego co się lubi, to się lubi, co się ma 🙂

Sposób nr 1: Czytanie zamiast Netflixa

Sposób nr 2: Wspólne czytanie – Ty swoją książkę, dziecko swoją. 15 minut na pewno w ten sposób uda się zaplanować

Sposób nr 3: Czytamy książki z dzieckiem. Jest masa wartościowych i ciekawych do czytania przed snem. Zaraz pokażę Ci, które spodobają się i Tobie i dziecku

Sposób nr 4: Mąż kąpie dziecko, a Ty masz 15 minut dla siebie na czytanie

Sposób nr 5: Wstań wcześniej i zacznij dzień ulubioną książką – chociaż 1 rozdział

A może masz swój sposób na codzienną lekturę?

o książkach

1.  Sexy zaczyna się w głowie Samoakceptacja – Świadomość – Seksualność | Autor: Karolina Cwalina-Stępniak, Paulina Klepacz | Wydawnictwo Sensus

To książka, na którą wszyscy czekali, ja też. Z zapartym tchem śledzę rozwój Karoliny i Pauliny i cieszę się, że mamy takie babeczki w Polsce. 

O czym jest ta książka? O tym, co codziennie dziewczyny słyszą w pracy. Są to trzy wartości, które kluczowe są do dobrego, świadomego życia. Po pierwsze samoakceptacja, to ona pozwala Ci wstać każdego dnia z łóżka i ruszyć do działania. Nie musisz od razu siebie kochać, ale szanuj się dziewczyno. Wojenna ścieżka ze sobą i swoim ciałem to zdecydowanie zła droga. Świadomość jest niezbędna w każdym aspekcie naszego życia. Bo przecież, gdy wiesz co czujesz i czego potrzebujesz, łatwiej się idzie przez życie. No i jest jeszcze seksualność. Myślę, że nadal za mało o tym mówimy i pozwalamy sobie na rozmowy o niej. A przecież to właśnie seksualność wpływa pozytywnie na wszystkie obszaru w naszym życiu. Chyba przyznasz mi rację 🙂

Co znajdziesz w tej książce? Porady ekspertek, które zgodziły się podzielić swoją wiedzą i doświadczeniem. Świetne babki i wartościowe porady. Nie takie książkowe, ale bardzo życiowe. Dziewczyny, które znasz, cenisz i z którymi możesz się identyfikować. Są też ćwiczenia, bo po co tylko teoretyzować, lepiej od razu wdrażać dobre praktyki w życie. 

Tej jesieni pomyśl wreszcie o sobie, znajdź przestrzeń dla siebie – czas na zmiany!

 

o książkach
  1. Seria Mali Wielcy | Autorka: Maria Isabel Sanchez Vegara | Wydawnictwo Smart Books 
o książkach

„Mali WIELCY” to rewelacyjna seria, której nie możemy przestać czytać. Świetny temat do rodzinnych rozmów o tym, że każdy wielki był kiedyś mały. Miał wzloty i upadki, i on też kiedyś stawiał swoje pierwsze kroki. Przystępny język i ciekawe postacie, które mogą być wzorcem. Mogą dać odwagę i zainspirować do nowej pasji. Te wzorce są bardzo potrzebne, aby budować swój sukces w przyszłości.

Piękne grafiki jeszcze bardziej zachęcają do czytania i wciągają młodego czytelnika. Co o książkach z serii „Mali Wielcy” mogę powiedzieć? Na końcu każdej książki jest biografia bohatera i najważniejsze daty i ciekawostki z jego życia. To uzupełnienie wiedzy i zachęta do drążenia tematu.

Na tą chwilę dostępne są książki o: Coco Chanel, Fridzie Kahlo, Stephenie Hawkinsie oraz Mari Skłodowskiej-Curie.

 

3. Jak przyciągać dobre rzeczy | Autor: Marian Rojas Estape | Wydawnictwo Muza

To książka, po której nie boję się pisać, zaznaczać i prowadzić notatki. O czym myślisz, tym jesteś. Ta książka w doskonały sposób pokazuje, że myślenie ma ogromny wpływ na naszą rzeczywistość. Warto pracować nad sobą, to poprawia jakość życia, ale też pokazuje inny punkt widzenia. W książce znalazłam cenne wskazówki i ćwiczenia, które pozwoliły mi działać od razu. 

Wracam do tej książki, gdy tylko czuję, że moje myśli skręciły na zły tor. Dzielę się tą wiedzą z przyjaciółkami, aby i one dostrzegały pozytywne strony życia. Bo destruktywny tok myślenia, powoduje problemy w głowie, sercu i w ciele. To naukowo udowodnione. Uśmiechnij się do siebie, to najprostsza rzecz, którą możesz dla siebie zrobić już teraz. A o książkach na poprawę samopoczucia jeszcze nie raz będę pisała. Sama zgłębiam ten temat systematycznie.

o książkach

Zapisz się na MINTowy newsletter i odbierz PREZENT - Pomysły na kreatywne zabawy na CAŁY MIESIĄC!

Dołącz do naszej społeczności i poczuj miętę do MINT! Nasz newsletter to gwarancja dobrych treści! Odbierz w prezencie 30 kreatywnych pomysłów na zabawy z dzieckiem, bo to nowa jakość czasu z dzieckiem.

4. Kapitan Kiwi pogromca Strszaków| Autorka: Barbara Supeł | Ilustracje: Agata Dobkowska | Wydawnictwo Zielona Sowa

Zabawna historia o Kapitanie Kiwi, który strasznie się wszystkiego boi. Postanawia zostać super bohaterem i przegonić wszystkie strachy. Staje na straży zlęknionych i przestraszonych. I tak rusza na ratunek tym, którzy boją się najbardziej. 

Książka o Kiwi to praktyczny poradnik jak poskromić lęk. Konkretne porady i pomysły na różne, życiowe sytuacje. Kapitan Kiwi i Wam pomoże w codziennym życiu. Może stać się super bohaterem również Twojego dziecka. 

Jest to dla mnie świetna okazja, żeby o lękach rozmawiać z dziećmi, ale też szukać na nie sposobów. Cenna lekcja to także pokazać, że każdy z nas się czasem boi, co więcej strach także może być pomocny. Warto na ten temat rozmawiać nie od święta, ale często, żeby dać poczucie, że zawsze jesteśmy obok i zawsze jest wyjście z trudnej sytuacji. A co Ty myślisz o książkach z przesłaniem i do dalszej rozmowy?

 

o książkach

5. Histeria | Autorka: Izabela Janiszewska | Wydawnictwo Czwarta Strona

Po przeczytaniu pierwszej części debiutu Izy Janiszewskiej, na drugą czekałam jak na szpilkach. Ta książka wciąga jak dobry serial na Netflixie. Mocni bohaterowie, zawirowania, zwroty akcji i spora dawka dobrych akcji.  Losy Komisarza Bruna i reporterki Larysy są bardziej złożone niż myślałam. Książka daje do myślenia, a czas przy mniej mija nieubłaganie. Wciąga, taka właśnie powinna być powieść kryminalna. Iza to najgłośniejszy debiut w Polsce, trzymamy za Ciebie kciuki!

o książkach
o książkach

6.  Dobre Miastko. Najlepsze ciasto na świecie | Autorka: Justyna Bednarek | Ilustracje: Agata Dobkowska |Wydawnictwo Zielona Sowa 

Jestem łasuchem, więc książka z ciastkiem w tle, to dla mnie rewelacja. Do Dobrego Miastka przybywa rodzina Wiśniewskich, sąsiedzi podglądają przez okna i zastanawiają się jakich mieszkańców im do miasteczka przywiało. W tej książce są ciekawi bohaterowie, odrobina humoru i ciekawa akcja. Są też piękne ilustracje, prawdziwa wisienka na torcie. W tej serii każda nowa książka pokazuje losy mieszkańca Dobrego Miastka, jest zawsze ciekawa przygoda i ciekawostka z życia małego miasteczka. O takich książkach lubię pisać, a jeszcze bardziej lubię je z Zoe czytać i dzielić się nimi z Tobą.

 

 

Wierzę, że moje rekomendacje zaciekawią Cię. Przyjemnego czytania!

podobne artykuły

magazyn dla mamy

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.