Wiosna sprawia, że jesteśmy pełni energii. To, że dzień jest dłuższy motywuje nas do uprawiania sportu, przechodzimy na lżejszą dietę, wcześniej wstajemy. Ale przez ostatnie tygodnie zmagaliśmy się z obniżonym nastrojem, było nam zimno, nie dbaliśmy o to, co jedliśmy, nie mieliśmy motywacji do zmian. Czas to zmienić!

Nie od dziś wiadomo, że słońce czyni cuda. Oto kilka sposobów na to, jak poprawić swoje samopoczucie, jak mieć dużo energii i apetyt na życie.

1/JEDZ NA ZDROWIE

W teorii wiesz, że zbilansowana dieta i wybór zdrowych produktów wpływa na organizm i jego kondycję. A jak wygląda praktyka? Według  ekspertów z Instytutu Żywności i Żywienia, całodobowe menu powinno się składać z 4-5 posiłków jedzonych co 3-4 gdziny. Czemu tak regularnie? By utrzymać prawidłowy poziom cukru we krwi!

2/ SIĘGNIJ PO OWOC

Pamiętasz o 5 porcjach owoców i warzyw dziennie? Minimalna zalecana dawka to 400 g – to dużo czy mało? W każdym razie wiosną zdrowa, energetyczna i zbilansowana dieta jest dużo prostsza – owoce i warzywa można jeść i na surowo, i w formie wyciskanych soków. Na zdrowie! Witaminy są na wyciągnięcie ręki.

3/ MŁODA I ŚWIEŻA SKÓRA

Kto nie chciałby wyglądać młodo i świeżo? Można zaufać ekspertom, gdy mówią, że jedzenie jabłek i picie naturalnych soków i przecierów jabłkowych pomaga utrzymać młody wygląd. Polifenole zawarte w  tych owocach to źródło przeciwutleniaczy, które neutralizują wolne rodniki.

4/CZYSTA CERA

Wiosna motywuje do dbania o sebie. Chcemy czystej, naturalnej skóry Chcemy wyglądać świeżo i promiennie. By oczyścić organizm, spróbuj soku pomidorowego, który dzięki wysokiej zawartości likopenu działa antyoksydacyjnie.

5/ WITAMINA SŁOŃCA

Tak, chodzi o witaminę D. Jej niedobory można łatwo uzupełnić na świeżym powietrzu! Dlaczego jest to tak ważne? Witamina D jest odpowiedzialna za prawidłowy rozwój i mineralizację kości.

 

 

 

 6/ORGANIZM CHCE PIĆ!

Organizm bez wody nie pracuje prawidłowo, na pewno dobrze o tym wiesz. Dziennie powinno się wypijać przynajmniej 1,5 l płynów, to około 8 szklanek wody. Ale płyny można uzupełnić też zupami, sokami, herbatami… wybór jest spory!

7/ RUCH TO ZDROWIE

No dalej, jest wiosna, wyjdź z domu! Spacer, rower, bieganie, co jeszcze wybierzesz? To nie tylko dbanie o sylwetkę, to przede wszystkim odpoczynek, aktywne spędzanie czasu na słońcu, które dodaje energii do działania.

obudź się na wiosnę

Miłej wiosny! 🙂

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.