Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci. To przysłowie jest szczególnie aktualne w przypadku ochrony przeciwsłonecznej dzieci, zarówno w zakresie wpływu promieniowania UV na ich skórę i związanym z nim ryzykiem chorób skóry w przyszłości, jak i w kontekście nabierania dobrych nawyków związanych z ochroną przeciwsłoneczną.

Skóra małych dzieci jest najbardziej narażona na negatywne konsekwencje promieniowania UV, ponieważ nie ma jeszcze w pełni wykształconych mechanizmów obronnych.

Naturalną reakcją organizmu przed negatywnymi skutkami nadmiernej ekspozycji na słońce jest pigmentacja skóry, czyli opalenizna. Warstwa rogowa naskórka ulega pogrubieniu, co także minimalizuje wpływ szkodliwych dla skóry promieni UV. Jednak należy pamiętać, że skóra dziecka, niedojrzała, delikatna i cienka, jest bardzo słabo przygotowana do naturalnej ochrony przed agresywnym działaniem czynników zewnętrznych, ponieważ mechanizmy obronne nie są jeszcze w pełni wykształcone. Pomimo, że komórki wytwarzające barwnik, czyli melanocyty, aktywnie syntezują pigment i przenoszą go do komórek naskórka, to jednak jego ilość w pierwszych latach życia jest niewystarczająca, aby naturalnie i skutecznie ochronić skórę.

Dlatego u dzieci tak łatwo o oparzenia słoneczne. Ponadto te doznane w dzieciństwie, zwłaszcza w pierwszych 10 latach życia, w późniejszym wieku grożą poważnymi chorobami skóry, nawet rakiem.

Ponieważ dzisiejsze dzieci to przyszli dorośli…
najbardziej skuteczna jest edukacja od najmłodszych lat, aby utrwalić dobre nawyki ochrony przeciwsłonecznej na całe życie.

ZAPAMIĘTAJ:

1. Niemowlęta i dzieci do 3. roku życia nie powinny być poddawane ekspozycji słonecznej.  Najlepszy dla nich jest cień drzew, parasol lub dobrze osłonięty wózek.

2. Krem SPF 50+ bez parabenów i substancji zapachowych należy nakładać 20 minut przed każdą ekspozycją dziecka na słońce.

3. Należy unikać przebywania na słońcu między godziną 11. a 16.

4. Dzieci powinny nosić nakrycie głowy. Zadbajmy także o ochronę oczu dziecka, nakładając okulary z oznaczeniem CE.

5. W miarę możliwości, szczególnie na wakacjach, aplikację kremu należy powtarzać co 1,5-2 godziny oraz po każdej kąpieli. Pamiętajmy, że słońce opala podczas kąpieli w morzu czy basenie. To samo dotyczy promieni słonecznych odbitych od piasku czy szyb.

OD PRODUKTÓW PRZECIWSŁONECZNYCH WYMAGAMY CORAZ WIĘCEJ! OD EAU THERMALE AVÈNE MOŻESZ WYMAGAĆ WSZYSTKIEGO!

Każdy z dermokosmetyków SPF 50+ dla dzieci to synergiczne połączenie skutecznej, fotostabilnej i wodoodpornej ochrony przeciwsłonecznej. Produkty są doskonale tolerowane, nawet przez wrażliwą skórę dzieci oraz bezpieczne dla ekosystemu wód. Ekskluzywny i opatentowany kompleks fotoochronny SUNSITIVEÒ PROTECTION zabezpiecza przed szerokim spektrum promieniowania UVA i UVB, chroni przed działaniem wolnych rodników oraz zapobiega uszkodzeniom DNA komórkowego. Zawarta w formule Woda termalna Avène koi i łagodzi podrażnienia, występujące wyjątkowo często, nawet przy niewielkiej ekspozycji na słońce. Produkty stają się przeźroczyste natychmiast po aplikacji na skórę, nie pozostawiają białego nalotu. Nie są lepkie, szybko się wchłaniają. Są bezzapachowe.

REFLEKS SŁONECZNY DLA DZIECI, CZYLI KREM SPF 50+ W PORĘCZNYM, PŁASKIM NIEWIELKIM OPAKOWANIU, KTÓRE DZIECKO MOŻE MIEĆ ZAWSZE PRZY SOBIE W KIESZENI.

OCHRONA SŁONECZNA

 

SPRAY DO CIAŁA DLA DZIECI Z BARDZO WYSOKĄ OCHRONĄ PRZECIWSŁONECZĄ SPF 50+

OCHRONA SŁONECZNA

MLECZKO DO CIAŁA DLA DZIECI Z BARDZO WYSOKĄ OCHRONĄ PRZECIWSŁONECZNĄ SPF 50+

OCHRONA SŁONECZNA

#1 CHROŃ SKÓRĘ
Laboratoria dermatologiczne Avène i europejska fundacja na rzecz walki z rakiem skóry alarmują, że dna komórkowe, które stanowi najcenniejszy kapitał genetyczny komórek, niezbędny dla ich prawidłowego funkcjonowania, ulega niebezpiecznym uszkodzeniom i mutacji pod wpływem promieniowania uv. Powtarzająca się ekspozycja na promieniowanie uv bez zastosowania ochrony przeciwsłonecznej, zwłaszcza u dzieci, może prowadzić nawet do nowotworów skóry, których liczba od 20 lat nieustannie rośnie.

Nowatorskie badanie przeprowadzone w partnerskiej współpracy z King’s College London potwierdziło, że dermokosmetyki spf 50+ Eau Thermale Avène, oparte o opatentowany kompleks fotoochronny sunsitiveò protection, zapewniają skuteczną ochronę dna komórkowego.

#2 DBAJ O OCEAN

  • nie mają w składzie filtrów rozpuszczalnych w wodzie, mogących oddziaływać na bioróżnorodność środowiska morskiego
  • posiadają ograniczoną do koniecznego minimum ilość i stężenie filtrów chemicznych
  • nie zawierają silikonów, które nie ulegają biodegradacji.

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.