Często mówisz, że nie masz czasu, że z dzieckiem nic nie da się zrobić, że jesteś zmęczona i wolisz poleżeć na kanapie, że od jutra to już na pewno będziesz aktywnie spędzać czas? Znamy te wymówki doskonale. A przecież regularna aktywność (przynajmniej 30 minut każdego dnia) sprawi, że Twoje życie stanie się po prostu lepsze. Więcej energii i chęci do działania, lepsze samopoczucie, zdrowsze ciało, mniej chorób i przeziębień, czy nie warto właśnie dlatego ruszyć się w końcu z kanapy. Jest jeszcze coś, staniesz się wspaniałym przykładem dla swojego dziecka. Więc rusz się i zostań FIT MAMĄ!

fit mama

Naturalne jest to, że odkąd dzielisz swoje życie i czas z dzieckiem, musisz też tak zrobić ze swoją aktywność fizyczną. Znajdź takie zajęcia, które Wam obojgu sprawią przyjemność i radość. Zobacz co możesz robić, żeby zapewnić sobie odpowiednią dawkę ruchu każdego dnia.

  1. Spacery

Podstawowa aktywność fizyczna wśród mam i wspaniały codzienny rytuał. Z pewnością każde dziecko je uwielbia. Dzięki spacerom staniesz się bardziej kreatywna (udowodniono to naukowo), będziesz miała lepszy humor i więcej energii do działania. Przy każdym kroku Twoje ciało staje się coraz mocniejsze, rozwijają się Twoje mięśnie, wzmacnia się Twój układ odpornościowy, oddechowy i wytrzymałość. A największym plusem spacerowania jest czas spędzony z dzieckiem. Wspólne oglądanie okolicznych zwierząt, słuchanie śpiewu ptaków w lesie, oglądanie chmur, kwiatków, kamyczków, robaczków i wszystkiego co znajdziecie na waszej drodze.

Dlatego właśnie warto wstać z kanapy i pójść na wspólny spacer.

  1. Jazda na rowerze

Dzięki wycieczkom rowerowym możesz połączyć aktywność fizyczną z przyjemnym zwiedzaniem i podziwianiem okolicy. Możesz pojechać na rodzinny piknik albo wcielić się w rolę turysty i w końcu zwiedzić swoje miasto. Jeżeli Twoje dziecko jest jeszcze za małe na własny rower albo fotelik przypinany do bagażnika, wypróbuj specjalną przyczepkę montowaną do roweru. Dziecko może w niej wygodnie podróżować i podziwiać okolicę albo się zdrzemnąć, gdy widoki już je znużą.

  1. Joga

Praktykowanie jogi z dzieckiem w domu nie jest to skomplikowane. Wystarczy rozwinąć matę i robić kolejne pozycje jogi (asany). Twoje dziecko z całą pewnością będzie zainteresowane i z chęcią się przyłączy. Rozwiń mu własną matę obok siebie, żeby miało gdzie rozłożyć się ze swoimi zabawkami i się bawić, gdy ćwiczenia już mu się znudzą.

Joga wzmocni Twoje ciało od środka.

Będziesz bardziej odporna na choroby i przeziębienia, łatwiej będzie Ci się relaksować i odpoczywać. Twoje ciało będzie zdrowsze i bardziej sprężyste. Spróbuj i sama się o tym przekonaj.

  1. Salsa

Wiele szkół tańca oferuje zajęcia dla mam z dziećmi, rozejrzyj się po swojej okolicy. Podczas zajęć dziecko ląduje w chuście, przywiązane do Ciebie, a Ty swobodnie tańczysz. Taki energetyczny taniec pomoże Ci się pozbyć napięć i kiepskiego humoru. Twoje dziecko na pewno też będzie miało z tego niezłą frajdę.

Podczas takich zajęć, oprócz aktywnego spędzania czasu, masz zapewniony też kontakt z innymi mamami, wspierający i pokrzepiający.

  1. Basen

Podczas wyprawy na basen, najlepiej mieć wsparcie kogoś dorosłego, męża, znajomego albo kogoś z rodziny. Wtedy możesz spokojnie pływać, podczas gdy Twoje dziecko bawi się w brodziku pod opieką drugiej osoby. Gdy skończysz, przenosisz się do brodzika, a wtedy druga osoba może pływać. Z takiego wspólnego wyjścia każdy będzie zadowolony.

 

Sama widzisz, że warto być FIT MAMĄ i każda z nas może znaleźć na to swój sposób.

A jaki jest Twój? Koniecznie się nim podziel!

 

Tekst: Dorota Stempniewicz 

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.