Domowe uprawy bez gleby i światła słonecznego? Tak, to możliwe. Szwedzka marka wykorzystuje nowy koncept HYDROPONIKĘ. Dzięki niemu, świeże zioła oraz rośliny, których młode listki wykorzystuje się w kuchni, można mieć zawsze pod ręką, bez konieczności posiadania ogródka czy balkonu.

Hydroponika to technika, która polega na uprawie roślin w wodzie, bez wykorzystania gleby. Przepis: odpowiednia ilość składników odżywczych, woda i światło. Dzięki hydroponice możemy uprawiać ogródek nie tylko na małej powierzchni, ale nawet zimą.

Marka IKEA wykorzystała ten nowatorski patent tworząc dwie zupełnie nowe kolekcje VÄXER oraz KRYDDA 

MAMMAZINE_IKEA_VÄXER_ KRYDDA_7

Zestawy zawierają: nasiona, podkłady i pojemniki do wysiewu, nawóz w płynie, podłoże z pumeksu, oprawa do oświetlenia roślin i sama lampa wyposażona w energooszczędne żarówki LED, dzięki której możliwe jest prowadzenie uprawy bez naturalnego światła słonecznego oraz estetyczne i wygodne stelaże. Występują zestawy 1,2 lub 3 poziomowe. Zajmują bardzo mało miejsca, a jednocześnie są bardzo wydajne. Wykorzystując trzy poziomy zawsze będziesz miała dostęp do świeżych ziół.

JAK ZRODZIŁ SIĘ POMYSŁ NA HYDROPONICZNĄ KOLEKCJĘ?

IKEA słynie z konceptów przyjaznych środowisku. Coraz więcej ludzi na całym świecie żyje w dużych miastach, tracąc tym samym możliwość posiadania przydomowych ogródków. Jednocześnie chcą prowadzić zdrowsze i bardziej zrównoważone życie oraz mieć dostęp do świeżych warzyw bez sztucznych substancji. Nowy koncept wpisuje się wręcz idealnie w światowe trendy.

CO ZYSKUJEMY?

Pewność, że to, co jemy, jest najlepszej jakości, bo stworzone zostało przez nas samych. Zestaw hydroponiczny zajmuje niewiele miejsca, jest bardzo wydajny, a przy tym sprawia niezwykłą frajdę. Obserwowanie wraz z bliskimi, jak z małego i własnoręcznie zasadzonego nasionka rodzi się roślina, której listki trafiają potem na talerz, jest nie tylko zabawą, ale również nauką” – podkreśla Katarzyna Dulko-Gaszyna, Kierownik ds. zrównoważonego rozwoju, IKEA Retail w Polsce.

ogródek w domu

ogródek w domu

ogródek w domu

ogródek w domu

OGRÓDEK W DOMU

Fot: mat.pras.IKEA

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.