Natura zna odpowiedź na każde pytania. W niej zamknięty jest klucz do pięknej i zdrowej skóry, dobrego samopoczucia oraz pięknego ciała. Połączenie dobrodziejstw matki ziemi z nowoczesną technologią doprowadzi nas do stanu, na którym każdej z nas zależy – bo w zdrowym ciele zdrowy duch.

Dzisiaj we współczesnym świecie jesteśmy bliżej natury niż kiedykolwiek wcześniej. Szukamy kontaktu z naturą poprzez zdrowe, świadome wybory. W poszanowaniu własnego ciała, ale także natury chcemy do codzienności dodać rytuał piękna. Niech nie  inspiruje Cię  do zmiany przyzwyczajeń jedynie piękna farmaceutyczna butelka z ciemnego szkła, ani egzotyczne zapachy i wykorzystywane składniki. Niech używanie kosmetyków naturalnych będzie poszukiwaniem równowagi w życiu. Niech te 15 minut pielęgnacji dziennie na stałe wpisze się w twój plan na każdy dzień.

Kosmetyki vege, organiczne, ekologiczne, bio-kosmetyki… Ale jak w tej bogatej ofercie produktów kosmetycznych znaleźć ten, który jest w prawdziwie naturalny w 100%?

Naturalne kosmetyki powstają w oparciu o listę wytycznych – standard COSMOS (Cosmetics Organic Standard). Poznaj je zanim kupisz, sprawdź i wybieraj mądrze!

  • Kosmetyk powinien zawierać 93% surowca pochodzenia naturalnego
  • Być zapakowany w opakowanie przyjazne środowisku
  • Wyprodukowany w sposób zgodny z poszanowaniem natury
  • Zawierać tylko naturalne konserwanty: np. witamina E
  • Nie jest testowany na zwierzętach, ani nie zawiera produktów pochodzenia zwierzęcego
  • Nie zawiera GMO
  • Nie zawiera pochodnych ropy naftowej, wazeliny, parafiny ani silikonu
  • Nie zawiera emulgatorów typu PEG
  • Nie zawiera parabenów
  • Nie zawiera syntetycznych detergentów: SLS, SLES

Zwróć uwagę na posiadane certyfikaty, do tych najbardziej popularnych należy Ecocert, Vegan czy też USDA Organic.

Kosmetyki naturalne to nie tylko produkt, to cała filozofia jego tworzenia. W Polsce powstaje coraz więcej manufaktur, które każdego dnia udoskonalają swoje receptury, aby zaoferować wymagającym klientom produkt idealny i naturalny.

Ania i Ula Bieluń z Ministerstwa Dobrego Mydła specjalizują się w ręcznej produkcji mydeł. Projekt każdego zaczyna się na długo przed pracą w manufakturze. Siostry spędzają godziny nad książkami, notują, kalkulują, tak aby znaleźć proporcje idealne. Umiejętność komponowania zapachów ciągle doskonalą, aby uzyskać efekt synergii. Polskie manufaktury produktów naturalnych często mają swój początek w poszukiwaniu kosmetyku w pierwszej kolejności odpowiadającego na własne potrzeby. Tak też było w przypadku Ani Szczerby założycielki marki Annabelle Minnerals. Poszukując produktu dostosowanego do swojej cery, stworzyła całą gamę kosmetyków mineralnych złożonych zaledwie z czterech składników. Dzisiaj jej róże i podkłady mineralne są zbawieniem dla cery nie tylko z problemami. Inna przedsiębiorcza kobieta  mama, Magda Szymanowska w poszukiwaniu ratunku dla problemów skórnych swoich dzieci, ruszyła aż do skandynawskich krajów. W Danii znalazła markę DERMA, która w 100% odpowiada filozofii  życia w zgodzie z naturą, sprowadziła kosmetyki do polski, aby zagwarantować innym kobietom bezpieczeństwo dla całej rodziny. Założyciele marki Yope natomiast zdali sobie sprawę, że  ręce myjemy kilkaset razy w miesiącu. Był to wystarczający powód do tego, aby stworzyć markę kosmetyków do codziennej pielęgnacji rąk. Założenia były proste ma być produktem naturalnym i do tego nie kosztować majątku.

Oleje, soli, glinki, błoto, olejki eteryczne to tylko niektóre ze składników, które stosowane są w kosmetykach naturalnych. Producenci kosmetyków szukają inspiracji zarówno w odległych krainach za oceanem jak również na naszych polskich polach oraz w lasach. Wykorzystuje się ich właściwości pielęgnacyjne sięgając do zapomnianych składników. To totalny powrót do korzeni i natury.


 

Zdjęcie: Freepik

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.