Top 5 trendy – modne projektowanie wnętrz 2020

Projektowanie wnętrz jeszcze nigdy nie było takie proste. Odkryj największe trendy wnętrzarskie 2020. Poznaj, polub, skorzystaj! Wprowadź niektóre elementy, lub zdecyduj się na totalne szaleństwo. Nadchodzą zmiany!

AUTOR: Wiktoria Sieja

projektowanie wnętrz

SKLEP

TPROJEKTOWANIE WNĘTRZ W 2020 – IDZIE NOWE

Rok 2020 to czas przełomów i odważnych kroków. To rok, w którym kończą się dwie dekady naszego stulecia. W świecie wnętrzarskim wiele się przez te 20 lat zmieniło. 

Przez kolorowe ściany, skandynawskie i nowoczesne akcenty po loftowe i klasyczne wykończenia. Zdecydowanie nauczyliśmy się już własnego stylu i to w co ubieramy nasz dom nie jest podyktowane modą, lecz własnym przekonaniem i co najważniejsze – wygodą.

PROJEKTOWANIE WNĘTRZ ZGODNIE Z TRENDAMI KROK PO KROKU

NATURA

Z każdym rokiem powracamy do niej bardziej i bardziej. Świadomość wyboru naturalnych surowców i ekologicznych wnętrz przyszła do nas już kilka lat temu. Jednak im dłużej panuje tym mocniej odznacza się w naszych czterech ścianach. Design biofilny ma na celu przywrócenie łączności człowieka z naturą oraz poprawę jego samopoczucia. W tym roku najbardziej trendy będą wiklina, rattan, trawy pampasowe oraz żywe kwiaty. Na podłogach do łask wróci lastryko. Surowce w 100% naturalne i bezpieczne pod względem produkcji. 

projektowanie wnętrz
projektowanie wnętrz

OBŁE KSZTAŁTY I KRĄGŁOŚCI 

W trendach wnętrzarskich w 2020 zrezygnujemy z dotychczas znanych nam kanciastych wykończeń. Prostokątne zakończenia zamienią się w obłe bryły. Wszystko po to, aby nasze wnętrza były przytulniejsze. Okrągłe wazony, pufy, lustra i stoły a także owalnie zakończone szafy i całe wyspy kuchenne – tego oczekujcie. 

 

 

 

CHARAKTERNE WZORY 

W tym roku projektowanie wnętrz to zdecydowanie mocne wzornictwo. Choć meble mają przybrać formę naturalnej prostoty w dodatkach będzie można poszaleć. Na ściany powrócą zdobne tapety. Pogłoski mówią, że będą to printy inspirowane botaniką oraz gorącą Afryką. W dodatkach królować będą ceramiczne wazy i rzeźby przypominające pamiątki przywiezione z najdalszych zakątków świata. 

Zapisz się na MINTowy newsletter i odbierz PREZENT - Pomysły na kreatywne zabawy na CAŁY MIESIĄC!

Dołącz do naszej społeczności i poczuj miętę do MINT! Nasz newsletter to gwarancja dobrych treści! Odbierz w prezencie 30 kreatywnych pomysłów na zabawy z dzieckiem, bo to nowa jakość czasu z dzieckiem.

KOLORYSTYKA

Projektowanie wnętrz to czysta przyjemność. Kolory w trendach wnętrz w 2020 roku również przypominać będą przepiękny zachody słońca dzikich plaż. Wszelkie odcienie beżu, zgaszonego różu i czerwieni po żółte i pomarańczowe barwy aż do zielonej oliwki wrócą do łask. W meblach pojawią się akcenty czerni i ciemnego drewna.  

projektowanie wnętrz
projektowanie wnętrz
projektowanie wnętrz

POWRÓT DO ANTYKU 

To co wyróżni projektowanie wnętrz w 2020, to subtelne przemycenie antyku w kształcie mebli, dodatkach. Wśród rattanowych mebli, botanicznych wazonów i beżowych ścian postawimy rzeźbione popiersia i inspirowane antykiem rzeźby. Obłe lampy będą stać na neo antycznych, marmurowych nóżkach. To będzie prawdziwa mieszanka stylów. 

 

W trendach wnętrz w 2020 roku spodziewaj się przede wszystkim wystrzałowych wzorów i wygodnych rozwiązań. Szukaj przyjaznych środowisku materiałów i wykończeń, ale co najważniejsze pytaj samą siebie w jakich kolorach i dodatkach odpoczywa ci się najlepiej.

projektowanie wnętrz
projektowanie wnętrz
projektowanie wnętrz
projektowanie wnętrz

1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10

podobne artykuły

magazyn dla mamy

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.