Stolik kawowy- Prostokątny, kwadratowy a może okrągły? Wybieramy stolik do salonu.

Kiedy planujemy aranżację naszych czterech kątów czujemy ogromne podekscytowanie, przecież nie ma nic lepszego niż przeglądanie magazynów i spędzanie kilku godzin na poszukiwaniu wymarzonych mebli. Jednak kiedy dochodzi już do konkretu i musimy coś wybrać, w głowie pojawia się pustka. Czym się kierować przy wyborze stolika kawowego? Specjalnie dla czytelniczek Mammazine Malita Just Wood podpowiada jak wybrać idealny stolik do własnego salonu. Z tymi poradami znajdziecie TEN stół kawowy bez trudności i z dużą dozą przyjemności.


Stolik kawowy z mchem, Malita Just Wood

Wielkość i wysokość

Postawmy przede wszystkim na funkcjonalność a więc wybierając stolik kawowy, musimy mieć na uwadze jego wielkość. Powinien być dostosowany do rozmiarów pomieszczenia oraz sofy i foteli, przy których zostanie postawiony. Najlepiej jeśli będzie niższy i węższy od kanapy. Ważna jest również wysokość stolika kawowego, w minimalistycznych wnętrzach dobrze wyglądają stoliki, które mają zaledwie 20 cm wysokości. Jednak pamiętajmy o rozwiązaniach, które są praktyczne. Optymalna wysokość to 55 cm.

Stabilność

Starajmy się wybierać meble, które będą nadawały się do codziennego użytku. Jak się okazuje stabilność powinna być dla nas istotną kwestią przy wyborze stolika kawowego, przecież będziemy przy nim pić kawę, więc chybotliwa konstrukcja nie wchodzi w grę. Przed zakupem upewnijcie się, że wszystkie nogi są równej długości, a blat jest dobrze przytwierdzony do reszty konstrukcji.

Nasz gust

Kiedy mamy za sobą już kwestię techniczne, możemy przejść do najważniejszego – co nam się podoba. Wybierając stolik kawowy trzeba pamiętać, żeby pasował do aranżacji przestrzeni i dobrze komponował się z resztą sprzętów w pomieszczeniu. Należy zwrócić szczególną uwagę na zestaw wypoczynkowy (kształt, obicia, materiały). Malita Just Wood w swojej ofercie ma stoliki kawowe w najbardziej popularnych i sprawdzonych kształtach: kwadrat, prostokąt oraz koło. Projektanci są niezwykle otwarci i chętnie spełniają oczekiwania Klientów, dla nich nie ma rzeczy niemożliwych, więc może stolik z mchem w wersji okrągłej?

Stolik kawowy z żywicą, Malita Just Wood

Stolik kawowy Rustical, Malita Just Wood

Źródło: Mat.pras.

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.