Old-school jest w modzie, ale raczej w designie czy ubraniach. W codziennym życiu technologie pomagają pozbyć się starych nawyków i zyskać więcej czasu na realizację własnych zainteresowań lub odpoczynek. Czy ktoś jeszcze chodzi do banku by wykonać przelew? Czynności, których współcześnie już nie musimy robić, jest znacznie więcej, a wszystko to dzięki nowoczesnym rozwiązaniom.

1. Stanie w kolejkach w supermarkecie

Duże zakupy spożywcze zajmują ci kilka godzin tygodniowo, a na myśl o staniu w kolejce i dźwiganiu siatek robi ci się słabo? Z pomocą przychodzi supermarket online- Frisco, dzięki któremu nie musisz chodzić na zakupy, bo one przyjdą do ciebie. Wystarczy dodać produkty do internetowego koszyka, określić godzinę dostawy, a twoja lodówka wypełni się bez wysiłku i straty czasu. Co więcej, robiąc zakupy w sklepie online możesz mieć pewność, że produkty będą świeże, bo zostaną skompletowane specjalnie dla ciebie bezpośrednio u dostawcy. Dzięki e-zakupom w końcu znajdziesz czas na spotkanie ze znajomymi, randkę albo zabawę z dzieckiem.

2. Zamawianie taxi przez centralę

Wszyscy znamy uroki łączenia się z centralą taxi, gdy czekamy na deszczu w trudnej do określenia lokalizacji. Dyskusje z dyspozytorką, która słabo nas słyszy, ustalanie zasad płatności, po czym niepewność, jaki kierowca po nas przyjedzie – te doświadczenia mogą już odejść w zapomnienie. Istnieją aplikacje do zamawiania taksówek, takie jak mytaxi, które same precyzyjnie określają twoją lokalizację, pozwalają zamówić taxi jednym kliknięciem na ekranie, wyświetlają kontakt do kierowcy i pokazują trasę taksówki. Korzystając z takiej aplikacji, nie musisz się przejmować brakiem gotówki i szukać bankomatu – za kurs zapłacisz smartfonem.

3. Żmudne obliczanie kalorii

Nie musisz być księgową ani trenerem fitness, aby zbilansować swoją codzienną dietę i dokładnie obliczyć kaloryczność każdego produktu. Aplikacje typu MyFitnessPal zrobią to za ciebie – wystarczy zeskanować kod kreskowy produktu, albo wybrać go z rozbudowanej bazy. Oprócz liczenia kalorii, ta aplikacja pomoże ci zaplanować własną dietę, określić idealną wagę i zapotrzebowanie kaloryczne, a także zmierzy twoją aktywność w ciągu dnia. Koniec z frustrującym liczeniem każdej kalorii.

4. Łapanie auto-stopa

Zdarza ci się pojechać auto-stopem, bo lubisz oszczędność i poznawanie nowych ludzi, a zarazem obawiasz się związanego z tym ryzyka? Wystarczy, że pobierzesz aplikację BlaBlaCar, która łączy kierowców dysponujących wolnymi miejscami w samochodzie, z podróżującymi w tym samym kierunku. To nie tylko ogromna oszczędność czasu, ale też dużo bezpieczniejsza opcja od tej klasycznej – w BlaBlaCar żaden kierowca nie jest anonimowy.

5. Zbieranie pieczątek na papierowych kartonikach

Po raz kolejny nerwowo szukasz w swoim portfelu kartoników do zbierania pieczątek? Pewnie za każdym razem zakładasz kartę lojalnościową od nowa, bo poprzednia zginęła na dnie torebki. Zamień papierową wersję programu lojalnościowego na jego cyfrowy odpowiednik – aplikację Kekemeke, która pozwala zbierać wirtualne pieczątki w ulubionych lokalach. Dzięki temu żadna promocja na darmową kawę ci nie umknie.

Źrodło: Mat.pras.

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.