Joanna Pająk – dlaczego warto pracować nad swoim ciałem?

Praca nad ciałem ma ogromny wpływ na nasze życie, a dokładnie jego jakość a często także długość! Z doświadczenia kobiet, z którymi współpracuję , a także z własnego, wiem, że zdrowe i silne ciało to także większe poczucie własnej wartości, a tym samym odwaga i chęć na więcej!

joanna pająk

SKLEP

MINT: A co jeśli brakuje motywacji?

JOANNA PAJĄK: Kobiety często pokładają swoje nadzieje w motywacji zewnętrznej – pojawiającej się niczym grom z jasnego nieba, bo okazało się, że nie mieścimy się w sukienkę albo ulubione jeansy. W trakcie moich kursów uczę szerszego spojrzenia, stawiania zdrowia jako głównego motoru do działania. Zgrabna sylwetka to tzw. efekt uboczny 😉

MINT: Co zrobić, gdy siłownie są zamknięte?

JOANNA PAJĄK: To prawda, obecne czasy nie ułatwiają nam dbania o siebie. Wiele z nas lubuje się właśnie w aktywnościach indoorowych – pracy z obciążeniem, zorganizowanymi zajęciami w Sali Fitness. Dla mnie forma aktywności ruchowej, nie ma znaczenia. Ważne aby towarzyszyła nam każdego dnia, nawet jeśli pójdziemy na półgodzinny spacer czy zrobimy kilka przysiadów domu. Ważne aby obecna sytuacja nie była wymówką do zaprzestania aktywności. Warto uświadomić sobie, że czas i tak upłynie, a to co z nim zrobimy leży jedynie w naszych rękach. Zachęcam do inwestowania w siebie!

Wiedza, świadomość prawdziwych potrzeb naszego ciała oraz umiejętność czytania sygnałów jakie nam wysyła, jest kluczem do życia w super formie przez długie lata!

joanna Pająk
joanna pająk

MINT: Czy muszę być non stop na diecie?

JOANNA PAJĄK: Mój ostatni kurs zatytułowałam „Kobiety bez diety”, dlatego, że osobiście bardzo źle kojarzy mi się to słowo (nie bez powodu – w końcu DIE z angielskiego oznacza umierać!). Wiedza, świadomość prawdziwych potrzeb naszego ciała oraz umiejętność czytania sygnałów jakie nam wysyła, jest kluczem do życia w super formie przez długie lata!

MINT: Jaki jest Twój ulubiony przepis na małe co nieco?

JOANNA PAJĄK: Opcja słodka? Zdecydowanie skyr z granolą na bazie ulubionych orzechów i migdałów. Wersja wytrawna? Surowe warzywa pokrojone w słupki (np. marchew, ogórki, seler naciowy) maczane w hummusie domowej roboty. Już teraz, na samą myśl mam ślinotok.

MINT: Jak chudnąć z głową?

JOANNA PAJĄK: Przede wszystkim nie działać na oślep. Wiedza, bardzo ułatwia proces odchudzania. To trochę jakby poznać język, jakim próbuje się z nami porozumieć nasze ciało.

Zapisz się na MINTowy newsletter i odbierz PREZENT - Pomysły na kreatywne zabawy na CAŁY MIESIĄC!

Dołącz do naszej społeczności i poczuj miętę do MINT! Nasz newsletter to gwarancja dobrych treści! Odbierz w prezencie 30 kreatywnych pomysłów na zabawy z dzieckiem, bo to nowa jakość czasu z dzieckiem.

joanna pająk

MINT: Co z tymi węglowodanami, jeść czy nie jeść?

JOANNA PAJĄK: Węglowodany to najprostsze źródło energii! To także paliwo dla naszego mózgu, więc nie warto ( a nawet nie powinno się!) zupełnie z nich rezygnować. Najważniejsza kwestia to wybieranie zdrowszej ich postaci dzięki czemu dostarczymy sobie nie tylko energii ale i wielu cennych witamin i mikroskładników! Ilość powinna również zależeć od Twojego trybu życia – im mniej aktywny tym mniej ich potrzebujesz. Nadmiar odkłada się w postaci niechcianej tkanki tłuszczowej.

MINT: Jak znaleźć aktywność fizyczną dla siebie?

JOANNA PAJĄK: Próbować wszystkiego do skutku! I nie poddawać się już po pierwszym razie. Jeśli jednak po kilku treningach nadal nie będziesz czuła chemii – szkoda życia! Zmień na coś innego. Może taniec? 😉

MINT: No i co z podjadaniem, to jakaś zmora, jak się z tym uporać?

JOANNA PAJĄK: Nauczyć się współżyć ze swoim ciałem, słuchać jego sygnałów. Jeść zdrowe i odżywcze posiłki, które pozwolą utrzymać uczucie sytości na dłużej. Dbać o prawidłowe nawodnienie!

joanna pająk

Realizuję to poprzez pracę w 4 blokach tematycznych – odżywianie, aktywności fizyczne, rozwój osobisty i naturalna pielęgnacja.

MINT: Jakie jest Twoje ulubione motto?

JOANNA PAJĄK: Zdecydowanie słowa Sophie Loren: „Nic nie czyni kobiety piękniejszą, niż jej wiara w to że jest piękna!”. Osobiście odczuwam pozytywny wpływ zdrowego stylu życia na poczucie własnej wartości.

MINT: Skąd pomysł na Let’s GO Girls?

JOANNA PAJĄK: Ciągle powtarzam te słowa do siebie, do dzieci. Kiedy 6 lat temu zaczęłam treningi grupowe, motywowałam nimi swoje dziewczyny! Od razu im się spodobało! Ma to ścisły związek z faktem, że nie potrafię usiedzieć w miejscu. Lubię zmiany, nowe wyzwania, sport i podróże!

MINT: Jak wspierasz swoich podopiecznych?

JOANNA PAJĄK: Uczestniczki moich treningów zawsze mogą liczyć na mój dopping i motywację do dbania o siebie! Dzięki energii, którą im przekazuję dają z siebie jeszcze więcej! W czasie pierwszego lockdown’u nie zostawiłam ich bez opieki! Stworzyłam grupę, na której prowadziłam treningi online 3 razy w tygodniu. Od marca do czerwca poprowadziłam z sukcesem 3 wyzwania, w trakcie których dzieliłam się wiedzą z zakresu odżywiania i treningów. We wrześniu, uczestniczki wyzwań i kursów, zaprosiłam do Grupy Silny umysł i silne ciało, gdzie holistycznie podchodzę do ich rozwoju. Realizuję to poprzez pracę w 4 blokach tematycznych – odżywianie, aktywności fizyczne, rozwój osobisty i naturalna pielęgnacja. W ostatnich dwóch współpracują ze mną genialne dziewczyny! Anna Mikians – specjalistka od organizacji i planowania, Żanna Sępińska – aktywatorka, działaczka i nasza urodowa doradczyni, Aleksandra Zdanowicz – ścisły umysł, nauczycielka matematyki, projektant wnętrz a także amator psychologii. Grupa rozwija się! Budujemy relacje. Jest nas już ponad 100!

MINT: W jaki sposób można dołączyć do Twojej grupy?

JOANNA PAJĄK: Jeśli któryś z tematów odpowiada Twoim zainteresowaniom, chcesz się rozwijać w kobiecej społeczności, i uczyć zdrowych nawyków to wystarczy że klikniesz dołacz -> @silnyumysł&silneciało

joanna pająk

MINT: Kiedy startuje kolejna edycja warsztatów?

JOANNA PAJĄK: Kolejna edycja rozwojowego kursu odżywiania dla kobiet „Nowy Rok, nowa Ja” rusza 4 stycznia 2021r.  Zmieni ona swoją formę ze szkolenia w warsztat. Będzie trwała tydzień ale będzie bardzo intensywna! Jak to mawia Pani Swojego Czasu – samo mięcho! Budowanie indywidualnych jadłospisów tygodniowych na bazie tego co masz w lodówce. Wskazówki co jeszcze powinno się tam znaleźć, a z czym zdecydowanie warto się pożegnać oraz jak działać aby po tygodniu sobie nie odpuścić!

MINT: Czego jeszcze możemy się spodziewać po Asi Pająk, na co czekać?

JOANNA PAJĄK: Obecnie jestem na etapie kończenia swojej pierwszej publikacji. Jej premiera planowana jest na 21 grudnia, zatem już niebawem! W ebook`u „Dieta zdrowo upiększająca, czyli jedz by wyglądać pięknie” pokazuję ścisły związek prawidłowego odżywiania z tym jak wyglądamy. A przecież każda z nas chce być piękna i młoda jak najdłużej! Z całego serca polecam! Mam plany na kolejne tematy i tytuły ale nie chcę zdradzać wszystkiego naraz!

Joanna Pająk – Czerwionka – w sieci działa jako Trenerka życia na 100%Jest trenerem personalnym, żywieniowym, instruktorem Nordic Walking. Certyfikat Trenera Biznesu, który zdobyła we wrześniu tego roku, pomógł jej spiąć wszystkie kompetencje w sensowną całość, wzbogacając ją również o umiejętności uczenia innych. Namawia kobiety do zmiany nawyków na zdrowe, a dzięki temu – do życia pełną piersią! 
Asię znajdziesz TU:

podobne artykuły

magazyn dla mamy

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.