Przyjęcie pod chmurką w te pierwsze jesienne dni? Czemu nie!

Jak wszystkim nam wiadomo –  polska jesień bywa bardzo słoneczna i przyjemna. Warto wykorzystać w pełni te ostatnie ciepłe dni i spotkać się ze znajomymi organizując przyjęcie na świeżym powietrzu.

Takie garden party na luzie, w gronie najbliższych przyjaciół, z którymi znamy się od lat i czujemy swobodnie. Jeśli nie masz ogrodu wykorzystaj w tym celu pobliski park lub polanę w lesie. Poniższe propozycje wybrałyśmy z myślą o najmłodszych, ale równie dobrze sprawdzą się w gronie dorosłych.

WSTĄŻKI

Efektowny i tani sposób na ozdobienie ogrodu – wystarczy rozwiesić je na gałęziach drzew, a delikatny wietrzyk zrobi resztę! Skonstruowana ze wstążek ( lub resztek niepotrzebnych tkanin ) zasłona podzieli ogród na kilka stref lub posłuży jako kurtyna w dziecięcym przedstawieniu.

NAMIOT KRYJÓWKA

Zapomnij o gotowym tipi ze sklepu – efekt wow osiągniesz budując własnoręcznie kryjówkę w stylu boho. Do jej wykonania potrzebne są: duże kawałki wzorzystych tkanin lub zasłony, kolorowe poduszki i sznur lampek. W roli podłogi sprawdzi się niepotrzebny dywan lub grubszy koc. To świetna baza dla dzieci znudzonych przyjęciem dla dorosłych. W środku zostaw im drobne przekąski i zestaw ulubionych planszówek, a w wersji dla trochę starszych – szklane lampiony i dobre wino.

HUŚTAWKA DIY

Lubisz majsterkować? Jeśli tak, Twoją atrakcją wieczoru może stać się wykonana własnoręcznie ogrodowa huśtawka. Przyłóż się, a gwarantujemy, że będą do niej ustawiać się kolejki.

WISZĄCE DONATY

Tę zabawę, z wykorzystaniem jabłek, pamiętamy z balików karnawałowych naszego dzieciństwa. Ta słodsza wersja spodoba się z pewnością wszystkim łasuchom. Kto najszybciej zje pączka nie używając rąk? To dużo trudniejsze niż mogło by się z pozoru wydawać.

PINATA

Doskonała zabawa dla dużych i małych. Wystarczy ją powiesić i zawiązać ochotnikowi oczy wręczając mu wcześniej coś do uderzania. Ktoś chętny na słodki prysznic?

KĄCIK ZDJĘĆ

By w zimowe wieczory móc wspominać jesień, warto uwiecznić miłe chwile. Prosty kącik do zdjęć stworzymy robiąc pomysłowe tło, śmieszne nakrycia głowy, okulary i wąsy z papieru. Można też ustawić w nim plansze z kartonu, ozdobione wcześniej przez dzieci, z wyciętym otworem na głowę.

PLENEROWE KINO

Po szaleństwach na świeżym powietrzu, czas na relaks – najlepiej podczas dobrego filmu lub animacji. Na niezapomniany seans pod gołym niebem przygotuj popcorn, koce i jeszcze nadal spray na komary. Komary bowiem jeszcze nie czują jesieni i nie poszły spać.

 

Autor: Katarzyna Garbiak

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.