Slime nie tylko dla dziewczynek. Propozycje zabaw sensorycznych od Zimpli Kids.
Zabawy sensoryczne dla dzieci to kluczowy element ich rozwoju. Marka Zimpli Kids doskonale to rozumie, oferując produkty do wody, które nie tylko bawią, ale także relaksują i stymulują zmysły. Od glutków po sztuczny śnieg, zapewniają one mnóstwo radości i edukacji. Odkryjmy, jak te proste zabawy mogą rozbudzić wyobraźnię i umiejętności naszych maluchów.
slime zabawy sensoryczne

SKLEP

Zabawy sensoryczne dla dzieci to takie, które angażują zmysły dziecka. Największą ich zaletą jest to, że pozytywnie wpływają na rozwój maluchów i sprawiają mnóstwo radości. Marka Zimpli Kids specjalizuje się w produktach do wody, które przy okazji działają relaksująco i wyciszająco. W ofercie są m.in. glutki, galaretki i sztuczny śnieg. Zobaczymy, jak wiele możliwości zabawy dają dzieciakom.

1. Fantastyczne opowieści
2. Spa z koleżankami
3. Artysta w wannie
4. Zrób sobie śnieg
5. Rozwój przede wszystkim!

Fantastyczne opowieści

Zabawka kolorowym glutem należy do przyjemnych doświadczeń. Świetnie, jeśli można połączyć manipulowanie pobudzającym zmysły materiałem z dodatkową aktywnością. Z Gelli Worlds Fantasy Pack dziewczynki:

 • Obserwują, jak dodany do wody proszek z saszetek magicznie przemienia się w galaretowy śluz w ich ulubionym kolorze.
 • Z chęcią eksperymentują i w ten sposób zaspokajają swoją ciekawość, a przy okazji pobudzają ciekawość poznawczą i chęć pogłębiania wiedzy na dany temat.
 • Przelewają między pacami, podnoszą, rozdzielają szlam – na własnej skórze przekonują się o jego sensorycznym działaniu.
 • Kreatywnie włączają do zabawy figurki ze świata bajek (np. wróżki, jednorożce) – tworzą scenariusze zabaw, snują opowieści, przez co rozwijają swoje kompetencje językowe.

Seria Gelli Worlss ma również swój odpowiednik z figurkami dinozaurów, zatem amatorzy prehistorii również będą ukontentowani.

slime zabawy sensorczyne

Spa z koleżankami

A może być tak zaprosić przyjaciółki do wspólnej zabawy i sprawić, by poczuły się jak w prawdziwym SPA? To możliwe z zestawem Gelli SPA, który:

 • Dostarcza przyjemnych doświadczeń sensorycznych (kulki masują, olejek pachnie, a gelli zachwyca wyglądem i konsystencją).
 • Uczy starsze dzieci samodzielności i podstaw właściwej pielęgnacji.
 • Zmiękcza naskórek i sprawia, że skóra jest gładka i wypielęgnowana.
 • Jest doskonałą formą relaksu i spędzenia czasu z koleżanką, mamą, siostrą.

Mnogość tych zalet sprawia, że to doskonały pomysł na prezent urodzinowy.

slime zabawy sensorczyne

Zapisz się na MINTowy newsletter i odbierz PREZENT - Pomysły na kreatywne zabawy na CAŁY MIESIĄC!

Dołącz do naszej społeczności i poczuj miętę do MINT! Nasz newsletter to gwarancja dobrych treści! Odbierz w prezencie 30 kreatywnych pomysłów na zabawy z dzieckiem, bo to nowa jakość czasu z dzieckiem.

Artysta w wannie

Dzieci kochają zabawy plastyczne, a równocześnie niechętnie maszerują do kąpieli. Jak więc połączyć te 2 aktywności i sprawić, by czas spędzony w wannie stał się atrakcyjny? Pomaga w tym zestaw Baff Bombz Magic Brush. To specjalny pędzel i komplet musujących, kolorowych kul do kąpieli. Wystarczy, że mały artysta umieści kule wewnątrz otwieranego pędzla, doda nieco wody i może przystąpić do tworzenia malowideł na powierzchni wanny lub tafli wody. Dzięki temu oryginalnemu narzędziu dzieciaki poćwiczą sprawność dłoni, rozwiną swoją kreatywność, a przede wszystkim odczarują nudną kąpiel.

slime zabawy sensoryczne
slime zabawy sensorczyne

Zrób sobie śnieg

Czy Twoje dziecko kocha białe szaleństwo? Co więc zrobić, gdy sezon się skończył, a Twoja pociecha wciąż chce lepić śnieżki i czuć się jak bohaterka bajki Frozen? Nic prostszego! Wystarczy odpakować specjalny, magiczny proszek od Zimpli Kids i postępować według instrukcji SnoBall Play. Dodatek wody wystarczy, by ulepić masę śnieżną przypominającą kształtem, kolorem i konsystencją śnieg. To znakomita opcja na oryginalną zabawę na dworze. Co powiesz na zimowy akcent w środku wiosny?

slime zabawy sensorczyne
Producent przewidział również inne możliwości. Dla kochających tworzyć własne opowieści, są również zestawy z figurkami arktycznych zwierząt. Pasują do śnieżnego otoczenia i pozwalają na stworzenie prawdziwie mroźnego klimatu.

Rozwój przede wszystkim

Glutki to wdzięczny materiał do eksperymentów z dzieciakami. Oprócz tego, że dają mnóstwo radości, wpływają na rozwój. Nikola Paluszek, pedagożka, terapeutka ręki i Integracji Sensorycznej, podkreśla zalety zabawy masami sensorycznymi od Zimpli Kids:

 • Dzięki przekładaniu, przesypywaniu czy ściskaniu masy, wpływamy na rozwój motoryczny dziecka. Jest to istotne szczególnie u dzieci w wieku przedszkolnym, gdyż takie aktywności stanowią wstęp do nauki czytania, pisania, liczenia. Dziecko rozwija swoją wyobraźnię przestrzenną, która wpływa też na planowanie jego ruchu.
 • Aktywność z wykorzystaniem masy, może być odpowiednią alternatywą dla dzieci, które potrzebują wyciszenia układu nerwowego tj.: obserwowanie jej konsystencji, faktury, w jaki sposób zmienia swoją formę, co pozwala też na ćwiczenie uważności.
 • Galaretka może stanowić element do masowania stóp i rąk dziecka. Rodzic masując dziecku stopy i ręce, dostarcza przy tym bodźców dotykowych i proprioceptywnych. Może to robić poprzez głaskanie, ściąganie masy, zanurzanie dziecku rąk i stóp w masie. Masaż nie tylko dostarcza bodźców, ale również wzmacnia więź dziecka z rodzicem i daje poczucie bezpieczeństwa.

Biodegradowalne, bezpieczne dla skóry i przede wszystkim rozwijające. Takie są magiczne proszki od Zimpli Kids. Wystarczy dodać tylko trochę wody i można ruszać w fascynującą glutkową przygodę!

Artykuł sponsorowany

podobne artykuły

magazyn dla mamy

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.