5 pomysłów na kreatywne zabawy dla dziecka

Szukasz pomysłu na kreatywne zabawy dla dziecka? Oto 5 pomysłów na plastyczne zabawy z przedszkolakiem. Proste, miłe i łatwe w wykonaniu. Sprawdź sama!
kreatywne zabawy dla dziecka
Kreatywne zabawy dla dziecka są zawsze w cenie. A ponieważ wiosna postanowiła sobie z nas zakpić i długie zabawy na świeżym powietrzu musimy odłożyć jeszcze na chwilę na bok, kreatywne zabawy plastyczne to świetny pomysł na czas dla dziecka.

Przygotowałam dla Ciebie 5 propozycji na zabawy w domu. Wybrałam proste pomoce, aby czas upłynął Wam miło i przyjemnie. Ja, jak zawsze, wykorzystałam te pięć kreatywnych zabaw dla dziecka do stworzenia tygodniowego Busy Box. Jeśli jeśli nie wiesz, o czym mowa, koniecznie zajrzyj TU. Ale jeśli chcesz skorzystać zabaw w czasie Majówki lub innego weekendu, śmiało.

Poniżej znajdziesz pomysły na każdy dzień. Pod artykułem znajdziesz natomiast listę materiałów od Creative Deco, które wykorzystałam z Zoe do tych kreatywnych zabaw dla dzieci. Korzystaj z nich śmiało. Wybieram bowiem tylko sprawdzone produkty i bezpieczne dla dzieci.

5 POMYSŁÓW NA KREATYWNE ZABAWY DLA DZIECKA

PONIEDZIAŁEK | NAD MORZEM

kreatywne zabawy dla dziecka
kreatywne zabawy dla dziecka
POTRZEBNE MATERIAŁY:

WYKONANIE:

Nałóż na muszle wybrany kolor i odbij na kartce papieru jak pieczątkę. Twórz kompozycje, baw się kolorami i mieszaj je dowolnie. My postanowiłyśmy zrobić morze kolorowych muszli.

Zoe szalenie podobała się paleta 24 kolorów farb plakatowych od Creative Deco. Zwłaszcza kolory metaliczne oraz neonowe. Do pracy z muszlami, wybrała jednak kolory bardziej stonowane i letnie. Bliskie natury oraz jej ulubione. A mi w tej kreatywnej zabawie dla dziecka to, że wszystko można było potem ławo zmyć.

 

farby plakatowe dla dzieci
kreatywne zabawy dla dziecka
kreatywne zabawy dla dziecka

WTOREK | ŁAŃCUSZEK DLA MAMY I BABCI

farby akrylowe dla dzieci
kreatywne zabawy dla dziecka

POTRZEBNE MATERIAŁY:

WYKONANIE:

Zabawę przygotowywałam w poniedziałkowy wieczór. Pierwszym etapem jest bowiem uformowanie tęczy i zrobienie w niej dziurki patyczkiem na sznurek. A następnie pozostawiłyśmy nasze tęcze na noc do wyschnięcia i utwardzenia.

A dopiero w kolejnym kroku i kolejnego dnia, przystąpiłyśmy do malowania. Wisiorki będą prezentem z okazji Dnia Mamy – tak wymyśliła Zoe. Wybrała stonowane kolory boho, które zauważyć można również w jej pokoju. My miałyśmy w domu cienkie sznureczki pasujące kolorystycznie do tęczy.

Jestem pod ogromnym wrażeniem tej samoutwardzalnej gliny. Wybrałam biały kolor, aby nie przebijały przez niego kolory przy malowaniu. Glinę łatwo modelować, nawet dziecko sobie z nią poradzi, bo nie klei się do rąk. Nie ma też problemu z domyciem rąk po zakończonej zabawie, a na wyschnięcie potrzebowała zaledwie 12 godzin. Już mam w głowie kolejne projekty z gliną.

Do malowania wykorzystałyśmy tym razem farby akrylowe. Ich 12 intensywnych kolorów otwiera morze możliwości na zabawę. Farby nie są toksyczne i są bezzapachowe. To zasługa formuły na bazie wody i dobrej pigmentacji. My wykorzystałyśmy je do gliny, ale będą także idealne do płótna, mebli, plastiku, metalu, ściany czy innych powierzchni.

 

kreatywne zabawy dla dziecka
kreatywne zabawy dla dziecka
kreatywne zabawy dla dziecka
creative deco
kreatywne zabawy dla dziecka

ŚRODA | ODCISKI RĄK

farby do malowania palcami
kreatywne zabawy dla dzieci
POTRZEBNE MATERIAŁY:

WYKONANIE:

Czas na zabawę małymi paluszkami. Do dyspozycji mamy farby na bazie wody do malowania palcami w 6 intensywnych kolorach. Mieszkamy je ze sobą, aby uzyskać nowe możliwości. Rób odciski, baw się rękami tworząc zabawne stworki i zwierzęta. To świetny pomysł na sensoryczną zabawę i wyjście poza ramy malowania pędzelkiem. My przy zabawie pędzelek wykorzystałyśmy jedynie do nakładania farb na małe łapki. Kolejny level to malowanie stóp i zabaw a ogrodzie. Już wkrótce pokażę Ci nasze małe dzieła sztuki.

A i jeszcze jedno, nie obawiam się, takie farby naprawdę łatwo się zmywa.

kreatywne zabawy dla dzieci
kreatywne zabawy dla dzieci

CZWARTEK | MISECZKA

glina samoutwardzalna
kreatywne zabawy dla dzieci
POTRZEBNE MATERIAŁY:

WYKONANIE:

Miseczka to ozdoba, dekoracja albo element do zabawy w dom. Miałyśmy kolejną okazję, żeby formować kształty z gliny samoutwardzalnej. Do tej zabawy również samą formę wykonałyśmy 12h wcześniej, aby masa mogła zastygnąć. Już na tym etapie odbiłyśmy imię Zoe literkami pieczątkami. Jeśli ich nie masz, możesz odcisnąć tam kciuk dziecka lub choćby listek. Ty wybierasz! To naprawdę świetna i kreatywna zabawa dla dziecka. A i ja super się przy tym bawiłam.

Kolejnego dnia przystąpiłyśmy do malowania. Na razie jedynie obramowanie miseczki, ale czuję, że dzisiaj jeszcze farby akrylowe pójdą w ruch. Jest w nich tyle kolorów i możliwości, że można puścić wodze fantazji.

kreatywne zabawy dla dzieci
kreatywne zabawy dla dzieci
kreatywne zabawy dla dzieci
kreatywne zabawy dla dzieci
kreatywne zabawy dla dzieci

SKLEP

PIĄTEK | POJEMNIK NA SKARBY

farba kredowa
kreatywne zabawy dla dzieci
POTRZEBNE MATERIAŁY:

  • farba kredowa
  • słoik
  • pędzelek
  • kreda

WYKONANIE:

Wybrałyśmy słoik na skarby, który tatuś Zoe pomógł nam pomalować farbą kredową. Ta kreatywna zabawa ma pokazać dziecku, że można pracować z różnymi przedmiotami i teksturami, a tak naprawdę wszystko jest możliwe. Zwykły słoik może stać się czymś zupełnie nowym. Zoe tak zaszalała z farbą kredową, że chciała malować wszystko dookoła. Skończyło się na jednym słoiku, ale już szukamy pomysłów na kolejne zabawy.

Zoe umie napisać swoje imię, miała zatem dodatkową frajdę, żeby próbować podpisać kredą swój słoik. A ten stał się w ostatniej chwili nawet lodziarnią. Komu loda?

kreatywne zabawy dla dzieci
kreatywne zabawy dla dzieci
Mam nadzieję, że te 5 kreatywnych pomysłów na zabawę z dzieckiem podpowiedziało Ci kolejnych 5 zabawa. Starałam się wybrać proste pomysły, które nie wymagają szalonych zakupów w sklepie papierniczym. A jaki jest Twój ulubiony pomysł na czas z dzieckiem?
Gdy tylko zaczęłam dzielić się z Tobą pomysłami na kreatywne zabawy dla dzieci, obiecałam dzielić się sprawdzonymi produktami. Przy serii tych zabaw miałam przyjemność korzystać z wyselekcjonowanych produktów marki Creative Deco.

To dla mnie okazja do sprawdzenia jakości, tak abym mogła podsuwać Ci pomysły na godne polecenia narzędzia do kreatywnych zabaw plastycznych i nie tylko. I tak Creative Deco stał się patronem dzisiejszego odcinka pomysłowych zabaw.

Creative Deco powstało z myślą o artystycznych duszach zarówno tych profesjonalnych, jak i hobbistycznych potrzebujące wysokiej jakości produkty. Zadbali również o najmłodszych artystów, dlatego w ich ofercie dostępne są wysokiej jakości artykuły plastyczne przeznaczone dla dzieci.

W dzisiejszych zabawach wykorzystałam:

 

 

podobne artykuły

magazyn dla mam

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.