Świąteczna wyprawka niemowlaka

Wyprawka otulona muśliną, lnem i rattanem w towarzystwie mopsów. Czyli pierwsze kroki Agi w stawaniu byciu mamą, potwierdzone dobrymi decyzjami o produktach dla małego Alka.

Autor: Wiktoria Sieja

Zdjęcia: Agnieszka Stodolska-Przybylak

Świąteczna wyprawka niemowlaka

SKLEP

Wyprawka niemowlaka

Kiedy spokojne życie dwojga ludzi ma się zmienić o nowego członka rodziny trzeba się do tego dobrze przygotować. Skomplementowanie wyprawki to duże wyzwanie, przed którym staje każda przyszła mama. Nasza bohaterka Aga również musiała stawić czoła tym dylematom. 

Aga jest fotografem i mamą oczekującą swojej pierwszej kopii. Co wybrała dla Aleksandra i co sprawiło jej największą trudność?
Sprawdźcie sami!

Świąteczna wyprawka niemowlaka

Wyprawka niemowlaka  – co do spania?

Bezpieczny sen mojego synka okazał się dla mnie największym zmartwieniem. Zależało mi aby mógł być blisko nas, niestety wiązało się z tym wiele niebezpieczeństw. Nie chciałam, żeby przez moje nieodpowiedzialne decyzje stała mu się  krzywda. Razem z mężem po długich rozmowach zdecydowaliśmy, że Alek na początku będzie spał w swoim łóżeczku, tuż przy naszym. Ułatwi to nie tylko nocne przytulanie ale również karmienie.

Świąteczna wyprawka niemowlaka

Komplementując wyprawkę zwracam uwagę na jakość. Nie potrzebuje dużej ilości rzeczy dla Malucha, ważniejsze dla mnie jest to żeby były wykonane z dobrych materiałów i podobały się mi, bo nie ukrywajmy, te początkowe rzeczy mają się przede wszystkim podobać nam.

Nie lubię takich typowych dziecięcych motywów i “krzykliwych wzorów” wolę ubrania i tekstylia w stonowanych kolorach. Marka LILU i tutaj okazała się strzałem w dziesiątkę, ich produkty zdecydowanie zachwyciły mnie składem i wykończeniem. Idealnym generatorem ciepła dla mojego maleństwa okazała się muślinowa pościel, która z jednej strony ma piękny kwiatowy print a z drugiej jest całkowicie gładka- czyli tak jak lubię. Do kompletu zamarzył mi się również organizer do łóżeczka, w którym zmieszczę wszystkie najważniejsze rzeczy.

Świąteczna wyprawka niemowlaka
Świąteczna wyprawka niemowlaka
Świąteczna wyprawka niemowlaka
Świąteczna wyprawka niemowlaka

Zapisz się na MINTowy newsletter i odbierz PREZENT - Pomysły na kreatywne zabawy na CAŁY MIESIĄC!

Dołącz do naszej społeczności i poczuj miętę do MINT! Nasz newsletter to gwarancja dobrych treści! Odbierz w prezencie 30 kreatywnych pomysłów na zabawy z dzieckiem, bo to nowa jakość czasu z dzieckiem.

Wyprawka niemowlaka – kocyki i otulacze

Mój synek zawita na tym świecie w najchłodniejszym jej wydaniu. Zimą, a ja marzę, żeby został tutaj ciepło przyjęty. Postawiłam na muślinowy otulacz oraz kocyk z wełny merino. Wełna merino jest bardzo przyjemna i delikatna w dotyku. Polubiłam ją głównie za to, że oprócz walorów estetycznych świetnie sprawdzi się na naszych mroźnych spacerach.

Świąteczna wyprawka niemowlaka
Świąteczna wyprawka niemowlaka
Świąteczna wyprawka niemowlaka
Świąteczna wyprawka niemowlaka

Pierwszy „miś” w wyprawce niemowlaka

W łóżeczku na Aleksandra będzie czekał jego nowy przyjaciel i mam nadzieję nasz ekspert od dobrego snu -miś MOONIE. Nie wiem jeszcze jaki będzie nasz synek, ale króliczek na pewno zaspokoi jego wymagania, ponieważ posiada aż 5 różnych szumów. Brzuszek królika dodatkowo świeci, co z pewnością skupi uwagę naszego malucha a mi da delikatne światło przy nocnym karmieniu. 

Świąteczna wyprawka niemowlaka
Świąteczna wyprawka niemowlaka

Myślę, że o sen Alka mogę już być spokojna, a to chyba najważniejsza część pierwszych tygodni życia. Bardziej doświadczone mamy, zgadzacie się? 

Już jutro możecie spodziewać się dalszej części, w której przyznam się co jeszcze znalazło się w mojej wyprawce.

Zaplanuj Święta z Mint!

Zajrzyj do Świątecznego Plannera Mint. W środku inspiracje * planery * ciekawe artykuły * świątezne pomysły i o wiele więcej! Niech te Święta z Mint będą magiczne i wyjątkowe!

podobne artykuły

magazyn dla mam

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.