SZTUKA SZUKA MALUCHA to pierwszy w Polsce Międzynarodowy Festiwal Sztuki dla Najmłodszych, czyli dla dzieci poniżej piątego roku życia oraz ich opiekunów. Jest to jednocześnie najstarsze w Polsce międzynarodowe wydarzenie w pełni poświęcone praktyce artystycznej skupiającej się na rodzinach z bardzo małymi dziećmi. Festiwal odbywa się w Poznaniu nieprzerwanie od 2006 roku. W tym roku jako patroni medialni wydarzenia, zapraszamy na kolejną dwunastą już edycję!

***

SZTUKA SZUKA MALUCHA to festiwal, który nieustannie poszukuje artystycznych sposobów komunikacji z widzem. Twórcy bacznie przyglądają się nie tylko przemianom w praktyce artystycznej adresowanej do rodzin z bardzo małymi dziećmi – poprzez selekcję ciekawego, nowatorskiego programu, otwartego na twórcze eksperymenty – ale pragną również obserwować zmiany społeczne, które dokonują się na naszych oczach i mają znaczący wpływ na dynamikę i specyfikę publiczności.

SZTUKA SZUKA MALUCHA jest festiwalem rodzinnym. Dla organizatorów najważniejsze jest współuczestnictwo w wydarzeniach dzieci i dorosłych – rodziców, opiekunów, dziadków. Każde wydarzenie festiwalowe tworzone jest z myślą o konkretnych możliwościach percepcyjnych najmłodszych odbiorców sztuki. Festiwal od zawsze jest również przestrzenią twórczych spotkań z artystami, które przybierają formę warsztatów, akcji artystycznych, kreatywnych zabaw i animacji.

Tegoroczny program to m.in. przedstawienia, które w bliski bardzo małym dzieciom sposób przyglądają się tematowi „ja“, rozwijającej się tożsamości i sposobom komunikowania o niej.

W tym roku czeka na Was  masa spektakli teatralnych, lalkowych, tanecznych i instalacji oraz współtworzenie razem z artystami sytuacji twórczych:

  • pełen spokoju i czystości formalnej spektakl meksykańskiej grupy   Compañía Teatro al Vacío
  • pełen humoru i zabawy z formą spektakl Brytyjczyka Daryla Beetona
  • intrygujące i zaskakujące poszukiwania formalne zaproponują publiczności również artyści ze słowackiego teatru Odivo – pokażą, jak na wiele sposobów można wykorzystać w teatrze powietrze
  • artyści z norweskiego Open Window Theatre razem z małym ptaszkiem kiwi wyruszą z dziećmi w kosmos
  • nieziemskie, inspirujące i pełne delikatności przestrzenie odkrywa również spektakl interaktywny „Księżycowo“
  • artystka Yuka Kawamoto, wspólnie ze wszystkimi widzami tworzyć będzie przez cały czas trwania festiwalu instalację „Chi no mori / Wiedzący las“
  • na festiwalowym placu zabaw będą czekać  klocki MuBaBao, tipi, rozmaite działania plastyczne oraz – oczywiście – muzyka i pyszności

Podczas specjalnie przygotowanych paneli dyskusyjnych podejmowane będą tematy związane z ojcostwem oraz sztuką inkluzywną. Na dorosłych, dla których ważny jest twórczy samorozwój, czeka pierwszy w Polsce trening znanego na całym świecie włoskiego laboratorium Segni Mossi.

Bardzo serdecznie zapraszamy na wspólną zabawę podczas tego wyjątkowego festiwalu! MINT będzie na festiwalu 7 lipca, wypatrujcie naszej Agaty!


Mat.pras.

Zdjęcie: M. Zakrzewski

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.