SZTUKA SZUKA MALUCHA to pierwszy w Polsce Międzynarodowy Festiwal Sztuki dla Najmłodszych, czyli dla dzieci poniżej piątego roku życia oraz ich opiekunów. Jest to jednocześnie najstarsze w Polsce międzynarodowe wydarzenie w pełni poświęcone praktyce artystycznej skupiającej się na rodzinach z bardzo małymi dziećmi. Festiwal odbywa się w Poznaniu nieprzerwanie od 2006 roku. W tym roku jako patroni medialni wydarzenia, zapraszamy na kolejną dwunastą już edycję!

***

SZTUKA SZUKA MALUCHA to festiwal, który nieustannie poszukuje artystycznych sposobów komunikacji z widzem. Twórcy bacznie przyglądają się nie tylko przemianom w praktyce artystycznej adresowanej do rodzin z bardzo małymi dziećmi – poprzez selekcję ciekawego, nowatorskiego programu, otwartego na twórcze eksperymenty – ale pragną również obserwować zmiany społeczne, które dokonują się na naszych oczach i mają znaczący wpływ na dynamikę i specyfikę publiczności.

SZTUKA SZUKA MALUCHA jest festiwalem rodzinnym. Dla organizatorów najważniejsze jest współuczestnictwo w wydarzeniach dzieci i dorosłych – rodziców, opiekunów, dziadków. Każde wydarzenie festiwalowe tworzone jest z myślą o konkretnych możliwościach percepcyjnych najmłodszych odbiorców sztuki. Festiwal od zawsze jest również przestrzenią twórczych spotkań z artystami, które przybierają formę warsztatów, akcji artystycznych, kreatywnych zabaw i animacji.

Tegoroczny program to m.in. przedstawienia, które w bliski bardzo małym dzieciom sposób przyglądają się tematowi „ja“, rozwijającej się tożsamości i sposobom komunikowania o niej.

W tym roku czeka na Was  masa spektakli teatralnych, lalkowych, tanecznych i instalacji oraz współtworzenie razem z artystami sytuacji twórczych:

  • pełen spokoju i czystości formalnej spektakl meksykańskiej grupy   Compañía Teatro al Vacío
  • pełen humoru i zabawy z formą spektakl Brytyjczyka Daryla Beetona
  • intrygujące i zaskakujące poszukiwania formalne zaproponują publiczności również artyści ze słowackiego teatru Odivo – pokażą, jak na wiele sposobów można wykorzystać w teatrze powietrze
  • artyści z norweskiego Open Window Theatre razem z małym ptaszkiem kiwi wyruszą z dziećmi w kosmos
  • nieziemskie, inspirujące i pełne delikatności przestrzenie odkrywa również spektakl interaktywny „Księżycowo“
  • artystka Yuka Kawamoto, wspólnie ze wszystkimi widzami tworzyć będzie przez cały czas trwania festiwalu instalację „Chi no mori / Wiedzący las“
  • na festiwalowym placu zabaw będą czekać  klocki MuBaBao, tipi, rozmaite działania plastyczne oraz – oczywiście – muzyka i pyszności

Podczas specjalnie przygotowanych paneli dyskusyjnych podejmowane będą tematy związane z ojcostwem oraz sztuką inkluzywną. Na dorosłych, dla których ważny jest twórczy samorozwój, czeka pierwszy w Polsce trening znanego na całym świecie włoskiego laboratorium Segni Mossi.

Bardzo serdecznie zapraszamy na wspólną zabawę podczas tego wyjątkowego festiwalu! MINT będzie na festiwalu 7 lipca, wypatrujcie naszej Agaty!


Mat.pras.

Zdjęcie: M. Zakrzewski

Zapisz się na newsletter

No.9 Mint dostępny online i w salonach Empik

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.