Pokolenie współczesnych rodziców z nostalgią wspomina czasy dzieciństwa i godziny spędzane z rówieśnikami na podwórku. Trzepak, zimne, metalowe drabinki i skrzypiące karuzele; gole strzelane do bramek wyznaczonych kurtkami; niekończące się wędrówki po okolicy; wspinaczka na drzewa; kapusta kiszona zajadana ze starej gazety – te obrazki już pożółkły jak stare fotografie.

A jednak warto opowiadać o tym dzieciom, których świat – gdzie urządzenia elektroniczne wypierają inne aktywności – coraz częściej zdominowany jest przez wirtualną rzeczywistość, choć ta realna w niczym jej nie ustępuje.

A Ty? Za czym tęsknisz z dzieciństwa? Najciekawsze komentarze nagrodzimy książkami „Kumplobook. Książka dla prawdziwych przyjaciół.”

Z pomocą przychodzi książka Joanny Gorzelińskiej, pt. „Kumplobook. Książka dla prawdziwych przyjaciół”. Autorka przypomina stare zabawy, takie jak gra w statki, zabawa w państwa-miasta; proponuje naukę alfabetu Morse’a, a potem wykorzystanie go do wysłania wiadomości do kumpla. Bo „Kumplobook…” to właśnie propozycja dla dwojga. Zamiast siedzieć i przesuwać w milczeniu palcem po ekranie, można poznawać się wzajemnie na kartkach tej interaktywnej, wciągającej książki, w której niewiele jest do czytania, za to działać można wspólnie przez długie godziny.

Kumplobook

Kumplobook. Książka dla prawdziwych przyjaciół Joanna Gorzelińska ilustracje: Dennis Wojda

kumplobook

Kumplobook. Książka dla prawdziwych przyjaciół Joanna Gorzelińska ilustracje: Dennis Wojda

Kumplobook

Kumplobook. Książka dla prawdziwych przyjaciół Joanna Gorzelińska ilustracje: Dennis Wojda

Propozycja Joanny Gorzelińskiej, atrakcyjnie narysowana przez Dennisa Wojdę, z pewnością niejednych kumpli czy koleżanki zainspiruje do eksploracji realnego świata, do głębszego wejścia do świata off-line, do wykorzystania tego, co nas otacza, a co również daje nieograniczone możliwości. I to jej największa zaleta!

W środku:

  • zadania i zabawy, które rozwijają i pielęgnują … przyjaźń!
  • labirynty, szkice, mapownik, flagi, graffiti
  • miejsce na sny, marzenia, czysty relaks: gry w statki, kapsle, państwa miasta, warcaby
  • miejsce na portrety, ankiety, wyzwania i ważne pytania…

Sprawdź sam i zagraj! Pobierz zadania dla dwojga i baw się!

GRA W OKRĘTY – Pobierz

6

GRA W PAŃSTWA I MIASTA – Pobierz

3

GRA LABIRYNT – Pobierz

1

TEST NA TELEPATIĘ – Pobierz

2

 

Zapisz się na newsletter

No.13 Mint | gazeta online dla mamy już jest!

Magazyn MINT to poradnik dla mam o charakterze lifestylowym. MINT to nie tylko portal, który codziennie dostarcza porcji inspiracji dla mamy i dziecka. To także drukowany kwartalnik stworzony dla chwili relaksu. Poczuj miętę do MINT.

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.