Pokolenie współczesnych rodziców z nostalgią wspomina czasy dzieciństwa i godziny spędzane z rówieśnikami na podwórku. Trzepak, zimne, metalowe drabinki i skrzypiące karuzele; gole strzelane do bramek wyznaczonych kurtkami; niekończące się wędrówki po okolicy; wspinaczka na drzewa; kapusta kiszona zajadana ze starej gazety – te obrazki już pożółkły jak stare fotografie.

A jednak warto opowiadać o tym dzieciom, których świat – gdzie urządzenia elektroniczne wypierają inne aktywności – coraz częściej zdominowany jest przez wirtualną rzeczywistość, choć ta realna w niczym jej nie ustępuje.

A Ty? Za czym tęsknisz z dzieciństwa? Najciekawsze komentarze nagrodzimy książkami „Kumplobook. Książka dla prawdziwych przyjaciół.”

Z pomocą przychodzi książka Joanny Gorzelińskiej, pt. „Kumplobook. Książka dla prawdziwych przyjaciół”. Autorka przypomina stare zabawy, takie jak gra w statki, zabawa w państwa-miasta; proponuje naukę alfabetu Morse’a, a potem wykorzystanie go do wysłania wiadomości do kumpla. Bo „Kumplobook…” to właśnie propozycja dla dwojga. Zamiast siedzieć i przesuwać w milczeniu palcem po ekranie, można poznawać się wzajemnie na kartkach tej interaktywnej, wciągającej książki, w której niewiele jest do czytania, za to działać można wspólnie przez długie godziny.

Kumplobook

Kumplobook. Książka dla prawdziwych przyjaciół Joanna Gorzelińska ilustracje: Dennis Wojda

kumplobook

Kumplobook. Książka dla prawdziwych przyjaciół Joanna Gorzelińska ilustracje: Dennis Wojda

Kumplobook

Kumplobook. Książka dla prawdziwych przyjaciół Joanna Gorzelińska ilustracje: Dennis Wojda

Propozycja Joanny Gorzelińskiej, atrakcyjnie narysowana przez Dennisa Wojdę, z pewnością niejednych kumpli czy koleżanki zainspiruje do eksploracji realnego świata, do głębszego wejścia do świata off-line, do wykorzystania tego, co nas otacza, a co również daje nieograniczone możliwości. I to jej największa zaleta!

W środku:

  • zadania i zabawy, które rozwijają i pielęgnują … przyjaźń!
  • labirynty, szkice, mapownik, flagi, graffiti
  • miejsce na sny, marzenia, czysty relaks: gry w statki, kapsle, państwa miasta, warcaby
  • miejsce na portrety, ankiety, wyzwania i ważne pytania…

Sprawdź sam i zagraj! Pobierz zadania dla dwojga i baw się!

GRA W OKRĘTY – Pobierz

6

GRA W PAŃSTWA I MIASTA – Pobierz

3

GRA LABIRYNT – Pobierz

1

TEST NA TELEPATIĘ – Pobierz

2

 

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.