Dzisiaj będzie o tym, o czym matki nie mówią. Jednak nie liczcie na żadne sekrety z sypialni – raczej z kuchni lub komórki z mopem i odkurzaczem. Nie wiem dlaczego tak bardzo zależy nam na tym, by utrzymywać przed światem wizerunek Perfekcyjnej Matki.

***

Kojarzycie scenę z filmu „Jak ona to robi”, gdy mamy opowiadają sobie jak „ucharakteryzować” kupione ciasto, by wyglądało na zrobione w domu? Przecież Perfekcyjna Matka nie może przyznać się do takiej hańby, jak zakup ciasta w cukierni. Inna sprawa, że to skandal – powinna nie spać w nocy, a upiec! Rzucić pracę, by pójść na kurs „najlepsze torty”, a potem ćwiczyć zamiast wykonywać tak zbędne w życiu czynności jak odpoczynek, kąpiel czy spokojne spożycie kolacji.

Myślę, że każda z nas ma taką wstydliwą tajemnicę. Ja prawie w ogóle nie prasuję, a już na pewno nie robię tego z dziecięcymi ubraniami, które status: Czyste utrzymują około 10 minut po ubraniu. Oprócz tego czasem sprzątam za pomocą nawilżanych chusteczek (serio, spróbujcie, to działa). Kiedyś koleżanka twierdziła, że mycie podłogi mopem to nie mycie, a ja uważam że szmata na kiju jest jednym z najważniejszych wynalazków ludzkości.

Perfekcyjne Matki nie mogą się przyznać do dawania dzieciom gotowych obiadów (lub też frytek z keczupem, gdzie ten ostatni występuje jako porcja warzyw), unikania wychodzenia na spacer, czy sadzania dziecka przed telewizorem w ramach zabaw kreatywnych.

Facet cieszyłby się, jaki jest genialny, skoro wynalazł sposób na uproszczenie życia w dziedzinie Czynność Upierdliwa a Konieczna, a kobieta będzie udawać, byle tylko nie przyznać się do tego, że idzie na skróty.

A Wy? Jakie są Wasze tajemnice? Dajecie gościom na wigilię barszczyk czerwony z torebki opowiadając przy tym jak 3 tygodnie wcześniej nastawiłyście zakwas w kamionkowym naczyniu? Nie zmieniacie ręczników tak często, jak polecają mądre porady w Internecie? Przed przyjściem gości zamiast umyć podłogę czy wyprać firanki rozpylacie odświeżacz powietrza?


Autor: Hanna Pietrzak-Trzcińska

Zdjęcie: Designed by Freepik

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.