Oto kilka przydatnych darmowych aplikacji, które wspomagają wyrobienie zdrowych nawyków. Wybór aplikacji jest ogromny, wiec dla ułatwienia poniższe przedstawienie to Top Aplikacje w danych kategoriach, według średnich ocen użytkowników. A przede wszystkich przetestowane przez Mammazine.

1.WATER YOUR BODY

App1-Cover

Wszyscy doskonale wiemy, że picie wody przynosi nam wiele korzyści. Niestety często zapominamy, aby regularnie się nawadniać. Może zadbać o to za nas aplikacja Water Your Body, która przypomina nam o wypiciu wody. Sami decydujemy ile szklanek powinniśmy wypić w ciągu doby. Aplikacja poprzez wibracje oraz wybrany przez nas dźwięk przypomina nam o tym np., co godzinne.  Świetnie motywuje, aby wstać i nalać sobie szklankę wody i uporczywie przypomina, gdy pijemy zbyt mało.

  1. MOVES

movesapp

Aplikacja jest bardzo intuicyjna w użyciu, pokazuje miedzy innymi ilość kroków, które przeszlismy, dystans ktory pokonalismy, informuje nas o pobitych rekordach, pokazuje mapke lokalozaycjna na koniec dnia.  Jednym kliknięciem w kółeczko pokazujące kroki możemy sprawdzić dystans oraz czas w ruchu. Wyklucza trasy przebyte w samochodzie czy pociągu, ale są one widoczne na wykresie podsumowującym aktywność dnia.

  1. Nike +

nike-running-app-2

Rejestracja jest bardzo prosta i przyjemna. Dodatkowo można ustawić opcje pobierania utworów z naszej telefonicznej biblioteki muzycznej. Ma opcje lokalizacji, ustawienia długości biegu, pobijania własnych rekordów, śledzenia statystyk treningowych, jest bardzo przyjemna w użyciu i jest świetną alternatywą dla Endomondo.

  1. DAILY JOGA

favorite-app-yoga-studio

Aplikacja zawiera mnóstwo materiałów treningowych oraz bazę utworów muzycznych. Treningi dostosowane są w zależności od potrzeb oraz planów, które zamierza zrealizować użytkownik. Plany ćwiczeniowe dzielą się na relaksacyjne, rozciągające, zrzucenie wagi. Aplikacja ma ponad 400 pozycji i wciąż dodawane są do niej nowe elementy.

Relaks nie tylko dla ciała – czyli coś dla umysłu.

  1. HEADSPACE

headspace-app-screenshots

Kilkanaście minut medytacji dziennie relaksuje nasze przeciążone bodźcami ciało i umysł, pozwala uciec od gonitwy myśli, a przede wszystkim, trwale zmienia wzorce czynności bioelektrycznej mózgu, przez co polepsza się nasz nastrój.

Świetnie nadaje się do tego aplikacja Headspace, która przez 10 dni, 10 minut dziennie pomoże nam przejść kurs relaksacji i skupienia. Aplikacja w bardzo prosty, obrazkowy sposób przeprowadzi nas przez proces rejestracji i wprowadzenie do medytacji oraz zachęci nas pokazując zalety tej metody.  Do używania aplikacji potrzebujemy słuchawek. To świetny sposób na chwile relaksu po zabieganym dniu i to za darmo.

Tekst: Anna Jukiel

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.