Jak najlepiej zacząć nowy sezon? Odświeżając garderobę. Porządki w szafie pozwolą ci na selekcję ubrań najbardziej do ciebie pasujących, pozwolą stworzyć bazę, będą szansą na bezstresowe poranki.

1. WIELKIE PORZĄDKI W SZAFIE

Zacznij od dokładnego przejrzenia tego, co w masz w szafie. Przymierz dawno nie używane ubrania.

Co zostawić? Co wyrzucić?

Wyrzuć to, w czym nie chodziłaś w ostatnim roku. Nie zostawiaj rzeczy za małych, ani za dużych, bo może kiedyś znajdziesz na nie pomysł. Nie kieruj się również trendami. Skup się na tym, aby stworzyć bazę pozwalającą dowolnie modyfikować, komponować zestawy w zależności od sytuacji i planów dnia. Nie rób zestawu rzeczy do chodzenia w domu, bo czy właśnie tam spędzasz większość swojego czasu? Przy selekcji nie kieruj się sentymentem, to nie rodowe klejnoty, chyba że jest to Valentino czy Chanel.

2. ZORGANIZUJ WYMIANĘ UBRAŃ

Gdy po wielkich porządkach pozostała ci wielka sterta rzeczy, których nie chcesz już w swojej garderobie – zorganizuj wymianę ubrań. Gwarantujemy ci, że nie jesteś jedyna, która marzy o świeżej garderobie. Podpytaj przyjaciółki, koleżanki z pracy, dobra zabawa przed Wami.

clothes-922988_1280

Jak zorganizować wymianę?

  • Roześlij zaproszenia: ustal datę i godzinę
  • Niech każdy przyniesie określoną liczbę ubrań do wymiany
  • Warunek – rzeczy muszą być czyste i nie zniszczone
  • Przygotujcie wspólnie przekąski i orzeźwiające drinki czy ulubione różowe wino – niech to będą przyjemne chwile w gronie bliskich
  • Ustalcie zasady wymiany
  • Bawcie się dobrze!

3. ZRÓB TO SAMA

Już dawno zaprzyjaźniłaś się z maszyną do szycia? Jesteś mistrzynią przeróbek? No to do dzieła. Przed Tobą wiele pracy, ale pomyśl o efektach. Łącz, zmieniaj, zszywaj, inspiruj się pomysłami z Internetu. Czasami mały retusz, zmiana pozwala na zupełnie nową odsłonę kreacji.

4. ZE STRYCHU

Vintage nigdy nie wychodzi z mody. Zajrzyj to szafy babci, cioci czy mamy, a przekonasz się, ile znajdziesz tam inspiracji i możliwości. Nie ograniczaj się do damskich strojów, męska koszula dziadka może być równie interesująca.

5. ZNAJDŹ KRAWCOWĄ

Dobra krawcowa jest dzisiaj na wagę złota. Poszukaj perełkę w twoim mieście czy okolicy. Przerabiaj, kombinuj, tchnij drugie życie w sukienkę z dna szafy. Nie bój się zmiany, odwagi!

clothes-sweater-colors-wardrobe

6. SPRZEDAWAJ

Nie szukaj wymówek. Wybierz ubrania, wypierz, wyprasuj, zrób im zdjęcia i wystaw na jednej z wielu platform sprzedaży. Wiemy, zajmuje to dużo czasu, ale ile korzyści przynosi. Nie bój się rozstać z dawno nie zakładaną sukienką, pomyśl, co nowego będziesz mogła za uzyskane ze sprzedaży pieniądze kupić. Rób sezonowe wyprzedaże garderoby, szanuj kupujących, bądź rzetelnym sprzedawcą, a wracać będą przy kolejnych aukcjach!

7. SZUKAJ

W miastach wiele jest second handów, znajdź te w twojej okolicy. Odwiedź je, sprawdź daty nowych dostaw, a potem poluj. Musisz być cierpliwa, odkryj w sobie pasję poszukiwacza. Można znaleźć prawdziwe perełki!

8. KUPUJ Z GŁOWĄ

Nie podążaj ślepo za gorącymi trendami sezonu. Skup się na stworzeniu bazy w garderobie. Postaw na jakość, nie ilość. Naucz się łączyć elementy, jedna sukienka to kilkanaście możliwości. Wszystko zależy od połączenia. Sezonowo wymieniaj natomiast dodatki i akcesoria. Zanim cokolwiek kupisz – pomyśl i odpowiedz sobie na pytania:

  • Ile razy to założę?
  • Z czym będę mogła to połączyć?
  • Ile zestawów będę na bazie tego mogła stworzyć?

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.