Warszawa to miasto, w którym można znaleźć fajne miejsca dla mam z dziećmi. Niestety dzielnice Bemowo i Wola to raczej kawiarniano – restauracyjna pustynia. Brakowało bardzo w tej okolicy takiego miejsca jakie stworzyły Wiola i Agnieszka – właścicielki kawiarni Tozo Cafe. Dziewczynom udało się zrealizować swoje założenia, czyli stworzenie przestrzeni do zabawy dla dzieci i miejsca do chwili odpoczynku dla ich rodziców.

Za co lubimy ToZo Cafe? Przede wszystkim za przyjazną atmosferę. Czuć, że to miejsce jest naprawdę stworzone z myślą o dzieciach i ich rodzicach. Chociaż nie tylko – jeśli chcecie spędzić przyjemny letni wieczór przy lampce dobrego wina albo lokalnego piwa to też znajdziecie tu coś dla siebie.

ToZo Cafe

Dużym atutem tego miejsca jest lokalizacja – lokal znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Moczydło. Dlatego to idealne miejsce na chwilę odpoczynku po rodzinnym spacerze, czy chociażby wstąpienie na lody.

ToZo Cafe

ToZo Cafe

W lokalu jest duże pomieszczenie stworzone na potrzeby dziecięcych zabaw. Z jednej strony oddzielone nieco od części, w której są stoliki, z drugiej strony z otwartą przestrzenią – dzięki temu można mieć zawsze swoją pociechę „na oku”.

ToZo Cafe dostaje od nas duży plus za:

Akcję wspierającą karmienie piersią  „Mama karmi w ToZo Cafe”. Świetna inicjatywa, za którą bijemy duże brawa. Na czym polega akcja? Jeżeli karmisz piersią poinformuj o tym obsługę – otrzymasz pyszną herbatkę gratis.

ToZo Cafe

Zorganizowanie grupy zakupowej.  Za pośrednictwem serwisu Lokalny Rolnik możesz zamówić przez internet ekologiczne, regionalne produkty pochodzące od sprawdzonych dostawców. Produkty są przywożone do kawiarni w konkretne dni bezpośrednio od rolników. Oczywiście sprawdziłam jak to działa w praktyce. To co bardzo mi się spodobało to szeroki asortyment produktów (warzywa, owoce, mięso, mąki, kasze, makarony itd.). Można tam znaleźć również gotowe produkty – wędliny, pierogi, nabiał itd., które są naprawdę super jakości.

Zajęcia dla dzieci – warsztaty plastyczne, zajęcia teatralne, językowe. dogoterapia, czy słynne już Gordonki – zajęcia umuzykalniające dla najmłodszych.

Menu

Znajdziesz to coś dla siebie bez względu na porę dnia czy upodobania kulinarne. Masz do wyboru śniadania (np. kanapki na pełnoziarnistym pieczywie z łososiem, awocado i warzywami, czy granolę z owocami) codziennie świeżą zupę, naleśniki, pierogi, przekąski, zdrowe koktajle i smoothie (polecam nasz ulubiony ze szpinakiem, bananem i mango) i fajne sezonowe sałatki. Oczywiście nie zabraknie czegoś słodkiego i naprawdę dobrej kawy.

Tekst/Zdjęcia: dietetyk Daria Rybicka www.dariarybicka.pl

Zapisz się na newsletter

gazeta dla mam

No.14 MINT | świąteczne wydanie już jest!

Magazyn MINT to poradnik dla mam o charakterze lifestylowym. MINT to nie tylko portal, który codziennie dostarcza porcji inspiracji dla mamy i dziecka. To także drukowany kwartalnik stworzony dla chwili relaksu. Poczuj miętę do MINT.

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.