Kalendarzowe lato w pełni! Słońce, bujna, egzotyczna roślinność, soczysta zieleń i kolorowe kwiaty, a także barwne, rajskie papugi. Wszystko to nieodzownie kojarzy nam się z urlopem i to nie byle jakim. Aby jednak przenieść się na tropikalną wyspę wcale nie musimy przemierzać setki kilometrów – rajska plaża jest dosłownie na wyciągnięcie ręki!

Egzotyczne nie tylko gorący trend wnętrzarski, ale również hit w modzie. Piękne, zwiewne, kolorowe sukienki królują na ulicach, a tropikalne printy idealnie łączę się z innymi wakacyjnymi akcentami jak espadryle i wiklinowe koszyki. Ale moda na egzotyczne motywy pojawiła się również w świecie produktów dla najmłodszych.

Maty piknikowe z motywem egzotycznych kwiatów, zwiewne otulacze w palmowe liście czy mgiełki bambusowe z szalonym motywem dżungli i intensywnie różowych flamingów, to tylko niektóre z produktów dla dzieci, wpisujące się w ten soczysty trend. Są idealne na lato, słoneczny weekend za miastem, piaszczystą plażę, czy późne popołudnie w ogrodzie.

Źródło: Spearmint Love

Źródło: La Millou

Źródło: La Millou

A co jeśli pójdziemy o krok dalej i zapragniemy, aby stylowy wózek, lub modna torba stały się uzupełnieniem naszej letniej stylizacji? Nic prostszego! Wózki, foteliki, nosidełka, a także cała gama akcesoriów z motywem barwnych papug, to najmodniejsze printy w tym sezonie. Trójwymiarowe papugi, kolorowe tropikalne kwiaty, wybijają się na tle ciemnych liści.

Źródło: Cybex Global

Egzotyczne motywy pojawiają się również w dziecięcych wnętrzach. Tapety i naklejki z motywem liści i kwiatów to wersja unisex, różowe flamingi najczęściej wybierane są przez dziewczynki. Tropikalne szaleństwo sięga o wiele dalej, poduszki, kwiaty, obrazy, zasłony a nawet rewelacyjne worki Play and Go, żeby zabawa była jeszcze bardziej przyjemna – aż chce się zanurzyć w ten barwny świat!

Źródło: Dekornik

Źródło: El Pais de Sarah

Źródło: El Pais de Sarah

Play and Go

Produkty z motywem tropików zachwycają intensywnymi kolorami, a energetyczne wzory przyciągają wzrok. Nic dziwnego, że tak bardzo podobają się najmłodszym, a i mamy cieszą oko! Świat mody, designu i szeroko pojętej branży dziecięcej po prostu oszalał na punkcie tych barwnych wzorów. Aż ma się ochotę powiedzieć – Lato trwaj! Aloha!

 

Tekst: Marta Sikora

 

Zapisz się na newsletter

No.12 Mint dostępny online i w salonach Empik

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.