Czy istnieją dzieciaki nie lubiące plaży, zabaw w wodzie, piachu i błocie? My takich nie znamy. Nasze niezmiennie na widok morza reagują piskiem, błyszczącymi oczyma i rumieńcami na twarzy. Najlepiej by beztroskim szaleństwo, naszych pociech towarzyszył strój wygodny, nie krępujący ruchów i dobrej jakości. A jeśli do tego jeszcze świetnie wygląda, to tym lepiej!

Tym razem skupimy się na propozycjach dla dziewczynek, bo to przy ich tworzeniu projektanci mają naprawdę szerokie pole do popisu. Przygotowałyśmy dla Was przegląd trendów najczęściej pojawiających się w tegorocznych kolekcjach mody plażowej.

Większość z prezentowanych marek pochodzi zza oceanu i nie jest niestety dostępna w Polsce, jednak warto przyjrzeć się im bliżej, choćby w poszukiwaniu ciekawych inspiracji. Może wśród rodzimych projektantów najdziecie coś równie interesującego? Najlepiej zrobić to teraz, gdy w wielu sklepach internetowych i stacjonarnych trwają wyprzedaże letnich kolekcji.

No to zaczynamy!

{ FALBANY }

Szturmem wdarły się w świat dziecięcej mody, w którym styl boho rozkwita w pełni (Widać to między innymi w najnowszej kolekcji projektantek marki Louise Misha, która pełna jest przepięknych sukienek z falbaniastymi rękawkami).

Falbany są nie tylko niezwykle dziewczęce, ale i dodają subtelnego uroku nawet najbardziej minimalistycznemu kostiumowi.

Źródło: Boden

Źródło: Boden

Źródło: Minnow Swim

Źródło: Minnow Swim

Źródło: Olivia and Ocean

Źródło: Olivia and Ocean

{ MIX & MATCH }

Czyli góra i dół kupowane oddzielnie – pomysłowe rozwiązanie dla wszystkich lubiących bawić się modą. Opcja ta świetnie sprawdza się przy kapryśnej pogodzie, gdyż wiele dołów łączy się zarówno z krótkim topem, jak i z zabudowaną koszulką, często z długim rękawem. Możemy wybrać elementy mające ten sam deseń lub zestawić ze sobą kontrastowe motywy.

Źródło: Kortni Jean

Źródło: Kortni Jean

Źródło: Marysia Swim

Źródło: Marysia Swim

Źródło: Tea Collection

Źródło: Tea Collection

 

{ ROMANTYCZNA ŁĄCZKA }

To obok falban drugi trend nawiązujący do mody vintage. Drobene kwiatki pojawiają się głównie na kostiumach dwuczęściowych i utrzymane są w rozmytej, pastelowej kolorystyce. Tego lata ma być przede wszystkim dziewczęco i delikatnie.

Źródło: Crue&Lu

Źródło: Crue&Lu

Źródło: Minouche

Źródło: Minouche

Źródło: Rylee&Crew

Źródło: Rylee&Crew

{ NADRUKI }

Trend ten, choć nadal silnie obecny, nie jest już tak mocno akcentowany jak jeszcze kilka sezonów temu. Do wyboru mamy między innymi graficzne wzory, soczyste owoce, flamingi, kaktusy, palmowe liście i lody. Zdecydowanie dla dzieciaków z charakterem!

Źródo: Kortni Jeane

Źródo: Kortni Jeane

Źródło: The animal observatory

Źródło: The animal observatory

Źródło: Indikidual

Źródło: Indikidual

Źródło: Red Dolly

Źródło: Red Dolly

Źródło: Soft Gallery

Źródło: Soft Gallery

Źródło: Tea Collection

Źródło: Tea Collection

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.