Wypiekarnia to nowa kawiarnia w Poznaniu, przy. ul. Kościelnej. To pastelowe wnętrze to prawdziwy raj dla miłośników wypieków. Wszystko tutaj jest słodkie i zachęcające do chwili relaksu nie tylko z dobrą kawą.

Wnętrze zostało zaprojektowane w lekkim klimacie, który nawiązuje do tego, co można tu zjeść: świeże wypieki na słodko oraz wytrawne, śniadaniowe i nie tylko. Dużo świeżej zieleni na talerzu i we wnętrzu wnosi do przestrzeni sporą dawkę świeżości i naturalności

Za designem miejsca stoi Ula Kaczmarek i Enode Studio, za projektem wyposażenia Belmam.

Landrynkowe wnętrze przyciąga uwagę, już samo patrzenie na połączenie mięty z modnym różem zachęca do zostania stałym bywalcem.

Firma Belmam na potrzeby tej realizacji przygotowała białe druciane panele montowane na ścianę (kratka 180 cm x 130 cm oraz 130 cm x 100 cm), które eksponują główne dekoracje tego wnętrza: podwieszane donice z kwiatami, okrągłe lustra oraz stanowią przestrzeń na dowieszenie dodatkowych półek i szybką zmianą aranżacji. Te same panele, tyle że w formie większej konstrukcji pojawiają się również przy barze. Tutaj optycznie oddzielają one strefę roboczą kawiarni, w której przygotowywane są na świeżo koktajle. Ponadto stanowią lekką, interesującą dekorację, którą można aranżować na wiele sposobów w zależności od pory roku czy okazji. Dziś wiszą tu wszechobecne kwiaty oraz karty menu.

Motyw drucianej kratki konsekwentnie powtarza się również pod postacią nóg stołów. Każdy z mebli posiada jedną kratkowaną nogę, która mimo sporych rozmiarów nie wydaje się monumentalna. Kratkowana konstrukcja w kolorze bieli dodaje bowiem stołom lekkości, kilku wymiarów i ma istotną rolę – pozwala piąć się rosnącym wewnątrz nogi bluszczom. Ponadto na nogach rozwieszone są praktyczne haczyki – wieszaki dedykowane torebkom damskim czy plecakom. Blaty stołów w dwóch wielkościach i kształtach: koło, prostokąt wykonane są z jasnego drewna jesionowego. Tak samo jak drewniana sporych rozmiarów komoda pełniąca rolę bufetu.

Pachnąco, smacznie, designersko, zdecydowanie miejsce warte uwagi. Wstąp koniecznie będąc w okolicy, albo stwórz własną kulinarno-wnętrzarską Busket listę.

Zdjęcia: mat.pras.

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.