Sen niemowlaka to więcej niż ważny temat. Wymaga specjalnej oprawy, rytuałów. To czas regeneracji, intensywnego wzrostu i rozwoju. To chwile ukojenia po intensywnych pierwszych chwilach w nowym świecie i środowisku. Jak sprawić, aby sen maluszka był jeszcze przyjemniejszy? Mamy na to sposób, a nawet kilka.

Intensywnie przygotowujemy się na pojawienie się maleństwa. Z każdym kolejnym dzieckiem jesteśmy mądrzejsze o wiedzę i bogatsze w matczyne doświadczenia. W pierwszej ciąży przychodzi szał zakupowy, w kolejnych świadomie wybieramy produkty, wiemy na co zwracać uwagę i jakie produkty przydadzą się najbardziej.

Kompletując „senną” wyprawkę dziecka stawiamy na naturalne materiały, komfort i wygodę. Sen wydaje się być tak oczywisty, ale w praktyce przekonujemy się, że to wyższa szkoła jazdy. Z pomocą przychodzą wyprawkowe produkty. Wiele osób nazwać je mogłoby gadżetami, ale każdy kto przeszedł przez senne problemy dziecka, wie doskonale, że to nie widzimisię, ale wsparcie i ukojenie dla dziecka.

W pierwszych miesiącach życia kosze, kołyski, niewielkie przestrzenie są dla dziecka idealne. Przyzwyczajone do małego, ciasnego mieszkanka będzie się czuło idealnie opatulone w rożek czy otulacz. Nie bójmy się skrępowania ruchów, one nie ograniczają, a dają poczucie bezpieczeństwa. Stawiajmy na naturalne materiały, oddychające i przewiewne. Delikatna skóra dziecka wymaga bowiem specjalnej opieki. Dajmy mu ją!

Wiele mam zakłada, że smoczek nie pojawi się w ich domu, rzeczywistość jednak często płata figle. A smoczek staje się ukojeniem i zaspakaja odruch ssania. Smoczek to nie zło, wszystko jest kwestią podejścia do tematu i pożegnanie ze smoczkiem w stosownym wieku.

Smaczny, spokojny sen zapewnią też dudusie, czyli przytulanki, miękkie, pachnące mam. Położone w pobliżu staną się przyjaciółki na wiele pięknych chwil.

Wiele mam nie wyobraża sobie spokojnego snu maleństwa bez tzw. białego szumu, który nie raz przychodził z pomocą po atakach kolek i gdy trudno jest zasnąć.

Mówiąc o spaniu  nie możemy pominąć wieczornych rytuałów, kąpanie o stałej porze, masaż olejkiem, kołysanki śpiewane przez rodziców, wieczorne chwile bliskości i przytulania.

Słodkich snów maleństwo…

1//2//3//4//5//6//7//8//9

sen niemowlaka

 

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.