Sen niemowlaka to więcej niż ważny temat. Wymaga specjalnej oprawy, rytuałów. To czas regeneracji, intensywnego wzrostu i rozwoju. To chwile ukojenia po intensywnych pierwszych chwilach w nowym świecie i środowisku. Jak sprawić, aby sen maluszka był jeszcze przyjemniejszy? Mamy na to sposób, a nawet kilka.

Intensywnie przygotowujemy się na pojawienie się maleństwa. Z każdym kolejnym dzieckiem jesteśmy mądrzejsze o wiedzę i bogatsze w matczyne doświadczenia. W pierwszej ciąży przychodzi szał zakupowy, w kolejnych świadomie wybieramy produkty, wiemy na co zwracać uwagę i jakie produkty przydadzą się najbardziej.

Kompletując „senną” wyprawkę dziecka stawiamy na naturalne materiały, komfort i wygodę. Sen wydaje się być tak oczywisty, ale w praktyce przekonujemy się, że to wyższa szkoła jazdy. Z pomocą przychodzą wyprawkowe produkty. Wiele osób nazwać je mogłoby gadżetami, ale każdy kto przeszedł przez senne problemy dziecka, wie doskonale, że to nie widzimisię, ale wsparcie i ukojenie dla dziecka.

W pierwszych miesiącach życia kosze, kołyski, niewielkie przestrzenie są dla dziecka idealne. Przyzwyczajone do małego, ciasnego mieszkanka będzie się czuło idealnie opatulone w rożek czy otulacz. Nie bójmy się skrępowania ruchów, one nie ograniczają, a dają poczucie bezpieczeństwa. Stawiajmy na naturalne materiały, oddychające i przewiewne. Delikatna skóra dziecka wymaga bowiem specjalnej opieki. Dajmy mu ją!

Wiele mam zakłada, że smoczek nie pojawi się w ich domu, rzeczywistość jednak często płata figle. A smoczek staje się ukojeniem i zaspakaja odruch ssania. Smoczek to nie zło, wszystko jest kwestią podejścia do tematu i pożegnanie ze smoczkiem w stosownym wieku.

Smaczny, spokojny sen zapewnią też dudusie, czyli przytulanki, miękkie, pachnące mam. Położone w pobliżu staną się przyjaciółki na wiele pięknych chwil.

Wiele mam nie wyobraża sobie spokojnego snu maleństwa bez tzw. białego szumu, który nie raz przychodził z pomocą po atakach kolek i gdy trudno jest zasnąć.

Mówiąc o spaniu  nie możemy pominąć wieczornych rytuałów, kąpanie o stałej porze, masaż olejkiem, kołysanki śpiewane przez rodziców, wieczorne chwile bliskości i przytulania.

Słodkich snów maleństwo…

1//2//3//4//5//6//7//8//9

sen niemowlaka

 

Zapisz się na newsletter

No.13 Mint | gazeta online dla mamy już jest!

Magazyn MINT to poradnik dla mam o charakterze lifestylowym. MINT to nie tylko portal, który codziennie dostarcza porcji inspiracji dla mamy i dziecka. To także drukowany kwartalnik stworzony dla chwili relaksu. Poczuj miętę do MINT.

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.