Zaplanuj rok z Agnieszką Kudelą

Agnieszka Kudela to wedding plannerka, szkoleniowiec, autorka bloga i mama Maksia i Mikołaja.

Na 2020 rok przygotowała niespodziankę swoim czytelnikom tworząc Planner, który każdej z nas pomoże osiągnąć wymarzony cel. Nie byłybyśmy sobą, gdybyśmy nie zajrzały do niego i chciałby poznać z bliska. To również okazja do kolejnej rozmowy z Agnieszką.

 

Agnieszka Kudela

SKLEP

MINT: Agnieszko skąd pomysł na Planner?

Agnieszka Kudela: W tym roku mija właśnie 13 lat od czasu, gdy zaczęłam prowadzić własną firmę. Od zawsze starałam się łączyć naukę teorii z praktyką, aż wreszcie uznałam, że pora na bycie sobie sterem i okrętem. Przez te wszystkie lata nauki i pracy podczas studiów, poszukiwałam sprawdzonych patentów na zarządzanie czasem. Od kiedy pamiętam miałam kalendarz, w którym skrupulatnie planowałam dzień po dniu. W zeszłym roku pomyślałam sobie, czemu by tą wiedzą nie podzielić się z innymi. Tak powstała pierwsza wersja plannera, którą można było pobrać z mojego bloga. Ale przez cały 2019 rok projekt nabrał skrzydeł i tak oto dzisiaj, już nie tylko możesz wydrukować swój planner, ale także zakupić go i sprawić, alby rok 2020 był zorganizowany. W jednym miejscu zebrałam nie tylko kalendarz, ale także wiele narzędzi do holistycznego podejścia do organizacji i planowania. Sama je najpierw sprawdziłam, przetestowałam i stosuję każdego dnia. Tak też go nazwałam ,,Planner na dobry dzień”.

 

Agnieszka Kudela
Agnieszka Kudela

MINT: Kto Twoim zdaniem powinien sięgnąć po Planner?

Agnieszka Kudela: Planner tworzyłam przede wszystkim dla siebie. Miał pomóc mi w codziennych obowiązkach domowych i firmowych. Gdy sprawdził się w moim życiu, byłam pewna, że posłuży każdej innej kobiecie, która pragnie odnaleźć w życiu work-life balance.

Dzieląc się plannerem mam nadzieję, że pomoże on odnaleźć kobietom swoje priorytety, co doprowadzi do wyznaczenia celów i skutecznego trzymania się swoich życiowych drogowskazów. ,,Planner na dobry dzień” nie jest skierowany tylko dla mam, ale dla każdej kobiety, która pragnie się zorganizować i zadbać o swoje życie.

Zapisz się na MINTowy newsletter i odbierz PREZENT - Pomysły na kreatywne zabawy na CAŁY MIESIĄC!

Dołącz do naszej społeczności i poczuj miętę do MINT! Nasz newsletter to gwarancja dobrych treści! Odbierz w prezencie 30 kreatywnych pomysłów na zabawy z dzieckiem, bo to nowa jakość czasu z dzieckiem.

MINT: W jaki sposób ,,Planner na dobry dzień” pomoże w organizacji życia?

Agnieszka Kudela: Zależało mi, żeby był wsparciem we wszystkich obszarach życia codziennego nie tylko w pracy, czy w prowadzeniu domu. Stworzyłam go w ten sposób, abyś każdego dnia mogła dbać o wszystkie aspekty swojego życia dosłownie w jednym miejscu. Tak się stało, jest to proste narzędzie, które pomoże Ci pielęgnować zdrowie, rodzinę, finanse, karierę, ale także radość, wdzięczność i ważne relacje.

Segregator można dowolnie układać według własnych priorytetów i oczekiwań. Praca z nim każdego dnia jest naprawdę prosta i przyjemna.

 

MINT: Widziałam, że jest kilka wariantów Plannera. Czym się różnią?

Agnieszka Kudela: Chciałam, aby każdy znalazł coś dla siebie. I tak faktycznie dostępne są 3 warianty i wisienka na torcie – teczka, dla tych kobiet, które lubią kompletować spójne biurowe elementy.

Wszystkie mają plannery format segregatorów A5. Na miłośniczki planowania i elegancji czeka Plannerw wersji wegańskiej, tworząc idealny duet na spotkania, szczególnie wtedy, gdy chcemy zrobić świetne wrażenie i dać się zapamiętać jako te, które cenią piękno i dbają o każdy detal.

 

Agnieszka Kudela
Agnieszka Kudela

Ludzie mają absolutną tendencję do przeceniania tego, co są w stanie zrobić w ciągu dnia, a zupełnie nie doceniają tego, co mogą zrobić w ciągu roku? Dlatego w moim plannerze nie ma miejsca na „puste dni” – bez dat.  

MINT: Jestem bardzo ciekawa jak wygląda ,,Planner na dobry dzień” w środku?

Agnieszka Kudela: Jestem zdania, że aby osiągnąć wyznaczony cel trzeba osadzić go w czasie. Dlatego zdecydowanie uważam, że dobry planner to taki, który ma wpisane daty – dzień po dniu. Wielu ludzi bierze na siebie zdecydowanie za dużo, jak na jeden dzień pracy. Dlatego dobrze jest mieć Planner pod ręką, który pozwoli realnie zaplanować każdy dzień po dniu. Kiedyś sama kupowałam kalendarze do samodzielnego uzupełniania dat. W praktyce, nie uzupełniałam dat planując wakacje czy krótki wyjazd, jakby nadając im mniejszą wagę i zaburzając równowagę, o którą tak walczymy.

Co więcej uważam, że urlopy i rodzinny czas powinno stawiać się na równi z pracą, bo wtedy mamy prawdziwą podstawę życiowe równowagi work-life balance.  

 

 

MINT: Jaki zatem ma układ Twój kalendarz?

Agnieszka Kudela: Planner ma tygodniowy układ, każdy dzień z podziałem na godziny od 7 do 21. Ten układ jest przejrzysty, daje pogląd na cały tydzień. W ten sposób mogę zaplanować godzinowe sloty zadań, czy spotkań, ale też zawsze staram się pozostawić lukę na nieprzewidziane sytuacje. Lubię również mieć szybki podgląd na cały miesiąc, przerzucę kilka stron i już widzę co dzieje się w danym miesiącu. W ten sposób łatwo mogę zaplanować dodatkowe działania.

 

 

Agnieszka Kudela

MINT: W Redakcji szczególnie podoba nam się pomysł praktykowania wdzięczności. Skąd pomysł, żeby ten nawyk był częścią kalendarza?

Agnieszka Kudela: W swoim życiu przeszłam wiele trudnych chwil i właśnie ten prosty rytuał praktykowania wdzięczności uratował mnie, gdy było najtrudniej, a na końcu mojego tunelu nie widziałam nawet światełka. Od tamtego czasu zaczynam od praktykowania wdzięczności. Próbowałaś już? To naprawdę proste zadanie, nie zajmie ci więcej niż 3 minuty dziennie. Otworzy Ci oczy na pewne sprawy, pozwoli odnaleźć właściwą perspektywę. Dla mnie to idealne narzędzie do radzenia sobie ze stresem. Uważam, że codzienne praktykowanie wdzięczności jest narzędziem, które jest w stanie zmienić nasze życie. 

Agnieszka Kudela
Agnieszka Kudela

MINT: Widziałam, że już wiele osób doceniło również tracker żywieniowy. Myślisz bardzo praktycznie.

Agnieszka Kudela: Oj tak! Zdrowym żywieniem interesuję się już od dawna. W tym temacie sama miałam wzloty i upadki, ale wzięłam sprawy w swoje ręce, przyjrzałam się temu, co jadłam i zmieniłam nawyki żywieniowe o 180 procent. Wiem jakie grzechy żywieniowe czyhają na każdą z nas codziennie. Dlatego w „Plannerze na dobry dzień” stworzyłam nie tylko narzędzia do planowania posiłków na cały tydzień i tworzenia list zakupów, ale także do codziennego monitorowania tego, co zjadłyśmy. Dla mnie to najlepszy miks narzędzi do dbania o zdrowe odżywianie i finanse rodzinne. Dodatkowo każdego dnia możesz zaznaczać liczbę wypitych szklanek wody lub wykorzystać ten tracker do wyrabiania każdego innego codziennego nawyku, który powtarza się kilka razy w ciągu dnia – symboli do odliczania jest 10, aby łatwo było odmierzać cele.

 

Agnieszka Kudela

MINT: Jesteś tym, co jesz, prawda?

Agnieszka Kudela: Zdrowie jest bardzo wysoko na mojej liście życiowych priorytetów. Od lat nie ma książeczki zdrowia dla dorosłych, dlatego w moim Plannerze musiało się znaleźć miejsce na monitorowanie swojego zdrowia, wyników badań. Z organizerem łatwiej również zaplanować wizyty czy pamiętać o przedłużaniu recept.

Znalazłam tu również miejsce na najważniejsze informacje o właścicielce Plannera i jej najważniejszych osobach jak pesel, grupa krwi, alergie i nietolerancje, dawkowanie leków i suplementów, kalendarzyk menstruacyjny, spis nazwisk, specjalności i danych kontaktowych lekarzy, a także spis wyników badań i kalendarz wizyt lekarskich wraz z notatkami.

MINT: Jest też przestrzeń, która pomaga zadbać o finanse. Masz tutaj dobre rady?

Agnieszka Kudela: Zdaję sobie sprawę, że planowanie wydatków to nie lada wyzwanie. Ja również dopóki nie odkryłam planowania oszczędności, prawie nigdy nie oszczędzałam. Sposób jest prosty – planuj oszczędności tak samo jak wydatki. Nie muszą być to od razu wielkie kwoty, nawet drobne, ale odkładane świadomie zasilają konto oszczędnościowe. Poza tym mój arkusz finansowy pozwala śledzić codzienne wydatki – te stałe i te nie do przewidzenia.

 

 

Tak rzadko wysyłamy listy, dlatego w Plannerze jest miejsce na dane teleadresowe, abyś mogła wysłać życzenia czy miły list.

Agnieszka Kudela

MINT: A gdy już będę miała Planner w ręku, jak zacząć działać?

 

Agnieszka Kudela: Pamiętasz moją akcję #NieCzekamDziałam? Właśnie to trzeba zrobić. Bierzesz Planner w rękę, wyłączasz telefon i poświęcasz tyle czasu ile trzeba na planowanie. Zaznacz najważniejsze daty takiej jak urlop, urodziny i uroczystości rodzinne, ważne biznesowe wydarzenia. Nie na przestrzeni najbliższego tygodnia, ale całego roku. W codziennym użytku wybierz trzy kolory i zaznaczaj nimi zadania do pracy, domowe, i czas tylko dla Ciebie. Uzupełniaj kalendarz systematycznie, wyznaczaj sobie cele, osadzaj je w czasie i realizuj marzenie po marzeniu. 

Zadbaj o swoją duszę i ciało. Wyrabiaj dobre nawyki, praktykuj wdzięczność, dbaj o swoje finanse. Bonus ode mnie to lista prezentów czy filmów do obejrzenia. Ja zazwyczaj wypisywałam wszystko na kartkach lub w telefonie, ale Planner dodał nowej jakości mojej codzienności.

MINT: Przygotowujesz dla miłośników swojego Plannera coś specjalnego?

Agnieszka Kudela: Nie chcę ich zostawić z Plannerem same sobie, dlatego zaplanowałam cykl artykułów, które znajdziecie już wkrótce na moim blogu. Ich cel to podpowiedzieć najlepsze organizacyjne rozwiązania, chcę podzielić się sprawdzoną wiedzą, aby każda z Was mogła czerpać z mojego doświadczenia pełnymi garściami.

Pozostaje nam zatem życzyć ci cudownie zaplanowanego roku 2020!

podobne artykuły

magazyn dla mamy

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.