Jak jest Twoja strategia firmy? Wybierz słowo na 2020 rok

Jak jest twoja strategia firmy na ten rok? Jakie wartości są dla Ciebie ważne w tym roku? Wybierz wspólnie z Edytą Zając twoje słowo na 2020 rok i obierz kierunek na sukces.

AUTOR: Edyta Zając

strategia firmy

SKLEP

Po ci w ogóle strategia firmy?

Prowadzenie własnego biznesu brzmi jak spełnione marzenie o niezależności. Własna firma to coś pięknego – elastyczny czas pracy, możliwość dopasowania codziennych zadań do aktualnych wyzwań, chwil spędzanych z dziećmi i ewentualnych kryzysowych sytuacji. Może się wydawać, że dla mamy takie właśnie rozwiązanie jest idealne. Oprócz rozwoju zawodowego istnieje czas dla dzieci. Czy aby na pewno? Jaką przyjąć strategię?

Własny, prężnie działający biznes to piękny sukces. Działalność, która zapewnia spokój ducha, bezpieczeństwo finansowe i ten nasz upragniony czas na tworzenie rodziny to coś wspaniałego. Jak zrealizować ten cel? Dziś zapraszam cię do rozmowy o podstawie – o twojej strategii.

Strategia firmy a jej myśl przewodnia

Planowanie biznesu, który da ci efekty finansowe oraz więcej cennego czasu, to jedna z dwóch najważniejszych kwestii. Oprócz codziennego realizowania obowiązków i zadań, przed którymi stajesz, musisz też myśleć długofalowo i mieć określoną i precyzyjną strategię tego, co wydarzy się w twojej firmie w najbliższym czasie. Ten najbliższy czas to jednak nie rozpoczynający się właśnie tydzień, a raczej nadchodzący rok.

Cały proces planowania rozpocznij od chwili na refleksję. Spójrz na kalendarz i zastanów się nad tym, jaka myśl przewodnia ma ci towarzyszyć w ciągu najbliższych 6–12 miesięcy. Co będzie dla ciebie najważniejsze, na czym chcesz się skupić? Gdybyś mogła wybrać jedno słowo, które będzie określało twoje działania i priorytety, jakie byś wybrała? Pora na strategię firmy na ten rok!

Słowo na rok nadaje kierunek twoim działaniom. Jest hasłem, które opisuje twoje priorytety, najważniejsze cele, a także marzenia związane z rozwojem twojej firmy. Wybierając takie słowo, określasz obszary, w których dokonasz zmian oraz ulepszeń. Ten jeden wyraz ma nadawać rytm twojej pracy, twojej strategii firmy i jej działania.

Super-styler blog dla mam

Cały proces planowania rozpocznij od chwili na refleksję. Spójrz na kalendarz i zastanów się nad tym, jaka myśl przewodnia ma ci towarzyszyć w ciągu najbliższych 6 –12 miesięcy. Strategia firmy – to właśnie jej 5 minut.

Jak wybrać słowo na rok? Idealna strategia firmy

Obierz dorgę dla strategi firmy. Wybierając słowo na nadchodzący rok:

  • pamiętaj, że nie ma znaczenia moment, w którym zdecydujesz się na strategiczne podejście do swojego biznesu – słowo na rok możesz wybrać zarówno w styczniu, jak i w połowie października. Znaczenia nie ma data, a raczej moment, w którym chcesz zacząć rozwijać swoją firmę w określonym kierunku. To prawdziwa wartość dla startegii firmy
  • zastanów się nad tym, czego aktualnie brakuje twojej firmie – postaw na zimne spojrzenie na swój biznes i zrób porządną burzę mózgów. Przygotuj sobie kartkę i zapisz jak największą liczbę usprawnień, które warto byłoby wprowadzić. Co poprawiłoby twoje wyniki? Może powinnaś mocniej skupić się na marketingu? Jaki rodzaj marketingu wymaga ulepszeń? A może warto byłoby zadbać o kontakty biznesowe? Spróbuj wyróżnić przynajmniej kilka słabych punktów. Dzięki temu określić obszar zmian i zastanowisz się nad strategią na najbliższe miesiące,

ABY PRZECZYTAĆ CAŁY ARTYKUŁ KUP MINT No.9 KLIKNIJ TU

I zaplanuj strategię twojej firmy

strategia

Zapisz się na MINTowy newsletter i odbierz PREZENT - Pomysły na kreatywne zabawy na CAŁY MIESIĄC!

Dołącz do naszej społeczności i poczuj miętę do MINT! Nasz newsletter to gwarancja dobrych treści! Odbierz w prezencie 30 kreatywnych pomysłów na zabawy z dzieckiem, bo to nowa jakość czasu z dzieckiem.

podobne artykuły

magazyn dla mam

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.