Każdego dnia narażone jesteśmy na stres. Borykamy się ze stresującymi sytuacjami w pracy, zmagamy się z „muszę, trzeba, tak wypada”, w stresie poszukujemy równowagi między pracą, a domem. Bez względu na wszystko każdego ranka stajemy twarzą w twarz z obowiązkami, nie zatrzymujemy się, nie robimy przerw, tylko brniemy dzień po dniu.

To, że nasz organizm nie daje oznak stresu, nie znaczy, że ten problem nas nie dotyczy. Z uporem maniaka powtarzamy sobie, że wszystko jest ok. Tak prosto jest bowiem zatracić się w codzienności, zapominając o sobie. Stres nie da się oszukać, wypadające włosy, łamiące się paznokcie problemy z trawieniem, wieczne zmęczenie, to tylko kilka oznak życia pod presją. Nie czekaj, już od dziś zmień swoje nawyki. Jakość Twojego życia zależy tylko od Ciebie.

stress 3

Oto kilka naszych sprawdzonych pomysłów:

1.SPACER – do lasu, nad jezioro, nad morze, w góry, do parku możliwości jest wiele, na spacerze odetchnąć można pełną piersią, nie musisz o niczym myśleć, obserwuj przyrodę, skup się na oddechu, odsuń codzienne myśli jak najdalej od siebie. Wystarczy 30 minut, aby poczuć się lepiej.

2. YOGA – dobrodziejstwo yogi znane jest nie od dziś, jeśli nie jesteś jej fanką, spróbuj przekonasz się już po kilku zajęciach. Yoga gwarantuje głęboki relaks, działa dobroczynnie dla ciała i duszy. Pozwoli na chwilę zapomnienia i oderwania od rzeczywistości.

3. KOLOROTERAPIA – zapomnij o szykownej czerni, tej wiosny postaw na kolor. Niech strój, lub choćby jego dodatki były odzwierciedleniem Twojego stanu ducha. Zielony uspakaja, czerwony dodaje energii, niebieski łagodzi obyczaje. Graj w kolory!

4. ROZMOWA – zastanów się jak wygląda Twój typowy dzień, pomyśl ile czasu zajmują Ci codzienne obowiązki, a ile masz czasu na rozmowę. I nie chodzi tu o wymianę zdań, zwykłą, dotyczącą ważnych i pilnych spraw, ale o rozmowę z kubkiem gorącej herbaty w ręku. O dyskusje o marzeniach, pasjach, pięknie. Podziel się myślami!

5. ŚMIECH – śmiech to zdrowie! Wydzielające się podczas śmiechu endorfiny mają dobroczynny wpływ na umysł i ciało. Odstresowanie gwarantowane w kilka chwil. Spotkaj się z doborowym towarzystwem, obejrzyj komedię czy kabaret, zorganizuj wieczór wspomnień. Śmiej się od ucha do ucha!

6. SPRZĄTANIE – nie kojarzy się ze spokojem ducha, ale udowodniono, że pomaga w odstresowaniu się. Oczyść przestrzeń wokół siebie, a poczujesz się lepiej. Sprzątnie pomaga uporządkować nie tylko biurko, czy szafę, ale umysł. Czysty umysł to nowe inspiracje. Zacznij od nowa!

7. WIZYTA W KINIE – Byłaś kiedyś w kinie sama? Jeszcze nie? Wypróbuj koniecznie! Zobaczysz, usłyszysz i poczujesz więcej i wyraźniej. Wycisz telefon i baw się dobrze!

8. PISZ – pisz pamiętnik, nie tylko dla potomności, ale dla oczyszczenia myśli. Wystarczy jedno zdanie każdego dnia, a pozwoli lepiej zasnąć. Gdy piszesz skupiasz się na sobie, przeżywasz ponownie, porządkujesz myśli, nadajesz priorytety wydarzeniom. A teraz śpij dobrze!

9. MUZYKA – trudny dzień w pracy za Tobą? Wracając do domu puść ulubiony album czy kompilację utworów. Wczuj się w takt muzyki jakbyś słuchała jej po raz pierwszy. Stwórz własną playlistę na poprawę humory czy relaksującą, przekonaj się, to działa! A może odgłosy deszczu na zakończenie dnia?

10. WYCIECZKA – zaplanuj wolny weekend, wyznacz cel i rusz w podróż małą lub dużą, to bez znaczenia. Niech Twoim hasłem przewodnim będzie „dzisiaj nic nie muszę”. Odkrywaj, eksploruj, poznawaj, bądź turystą nawet w swoim własnym mieście. Szerokiej drogi!

stress 2

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.