Przyjmowanie gości to cała sztuka. Nie jest to jednak wiedza tajemna, której nie możesz zdobyć i przyswoić. Zaskocz swoich bliskich. Zostań znakomitą organizatorką. Przygotowałyśmy dla Ciebie kilka prostych wskazówek, prostych i przyjemnych.

A jeśli jeszcze nie przekonałaś się do wyprawiania przyjęć przyjmij to jako wiosenne wyzwanie. Okazji do świętowania nie brakuje. Może to być wieczór tematyczny, albo zaległe urodziny. Przekonasz się sama, że warto zatrzymać się w codziennym biegu i pobyć raz na jakiś czas z przyjaciółki. Na pewno dasz radę, a przy kolejnym przyjęciu będziesz już Mistrzynią organizacji. A może odkryjesz w tym swoją pasję czy zawodową przyszłość?

ZAPROSZENIA

To wcale nie jest przestarzała forma, więc nie zapominaj o zaproszeniach. Poświęć chwilę i stwórz zaproszenia dla każdego gościa czy pary. Niech będą zapowiedzią tego przyjęcia. Jeśli masz czas i lubisz projekty w stylu DIY skorzystaj koniecznie, ale jeśli lubisz praktyczne rozwiązania śmiało skorzystaj z onlinowych rozwiązań, tam również znaleźć można personalizowane rozwiązania. Sama przekonasz się jak miło będą zaskoczeni.

GOŚCIE

Zaproś tych, z którymi lubisz przebywać. Nie zapraszaj nikogo z przymusu, czy dlatego, że wypada. Niech to będzie miły i sympatyczny wieczór dla wszystkich. Pamiętaj również, że goście nie przychodzą, aby zjeść, czy się napić. Przychodzą przede wszystkim, żeby razem pobyć. To rozmowa i dobra zabawa stanowią podstawę tego wieczoru. Twoim zadaniem jest bycie idealną gospodynią, która każdego umie zabawić rozmową. Cisza, to jeden z tych elementów, które nie są mile widziane i wprowadzają w niepotrzebne zakłopotanie.

Bądź swobodna, to przecież Twoi znajomi i przyjaciele.

Muzyka, ostatnio widziany film, podróż czy odwiedzana niedawno restauracja to tylko kilka pomysłów na miłą pogawędkę. Gry od kilku już lat cieszą się powodzeniem. Pozwalają zaangażować gości i dostarczają doskonałej zabawy. Jest z czego wybierać, więc sięgaj po nie śmiało.

DEKORACJE

Postaw na prostotę formy. Myśl o takich pomysłach, które wykonasz szybko, a dadzą zachwycający efekt. Najlepszą opcją są świeże, sezonowe i cięte kwiaty. Wybierz te o delikatnej nucie zapachowej, aby nie przyćmiły zapachów kolacji, ani nie wywołały bólu głowy. Dodaj do tego świece, a na talerze połóż serwetki. Nie traktuj przyjęcia jako pretekstu do zakupu wielu tak naprawdę nieprzydatnych rzeczy. Wykorzystaj to, co masz w domu. Efekt nie tkwi w wycenie dekoracji stołu, liczy się pomysł i kreatywność.

MENU

Zacznij od ustalenia czy będzie to zasiadana kolacja, czy też przyjęcie w formie bankietu. Od tego zależy dobór menu. Komponując menu skup się na sezonowych produktach. Wyjątek stanowi wieczór tematyczny z wybraną kuchnią w roli głównej.

Nie planuj potraw, których nigdy wcześniej nie przygotowywałaś. Postaw na tzw. pewniaki, które są Twoimi daniami popisowymi.

Mammazine_przyjęcie_3

Każda z nas z całą pewnością takie ma. Wybierając dania dobierz je w ten sposób, żeby każdy czuł się komfortowo. Nie każdy wie jak dobrać się do ślimaka, nie każdy lubi langustynki czy sushi. Postaw na takie dania, które można przygotować wcześniej, a które wystarczy tylko wyjąć, czy wrzucić do piekarnika. Gotowy bufet czekający już na gości to również dobra opcja. Nie przesadzaj z ilością jedzenia, w spotkaniach nie chodzi o uginające się stoły. Wybierz również takie menu, które pozwoli Ci być z gośćmi, a nie stać w kuchni nad garnkami.

MUZYKA

Muzyka nadaje charakter wieczoru, pozwala nastroić gości, jest dopełnieniem kuchni oraz dekoracji. Niech pasuje do całości i stanie się integralną częścią przyjęcia. Nadaje rytm, wprowadza w temat przewodni czy klimat. Jest doskonałym tłem do rozmów, ale też pretekstem do tańca. Niech nie będzie przypadkowa. Zaplanuj i skompiluj wcześniej playlistę, a nawet kilka na różne stadia przyjęcia. Bądź przygotowana na każdy nastrój gości i nie daj się zaskoczyć. Tej nocy będziesz DJ-em doskonałym!

Mammazine_przyjęcie_muzyka

PLAN WIECZORU

Przyjęcie to czas relaksu, oderwania się od codzienności. Nie spinaj się. Pozwól przyjęciu żyć swoim życiem. Na wszystko przyjdzie czas. Powitaj gości welcome drinkiem, daj czas na rozmowy, przywitania.

Nie popędzaj, niczego na siłę nie przyśpieszaj. Te pierwsze 30 minut są potrzebne na przełamanie lodów, na zapomnienie o pracy i obowiązkach.

Zobaczysz jak w naturalny sposób przyjęcie będzie przechodzić z jednego etapu do kolejnego. Podczas kolacji pozwól gościom na degustację, dopieszczanie kubków smakowych. Wspólnie celebrujcie chwilę. Zrelaksuj się, to nie egzamin dojrzałości, dasz radę. Poproś męża o wsparcie, to przecież Wasz wspólny wieczór. Gdy goście wyjdą nie rzucaj się w wir sprzątania.

Usiądź, odetchnij, włącz ulubioną piosenkę. To był cudowny wieczór!

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.