5 niezastąpionych przyborów w piórniku ucznia

W piórniku ucznia znaleźć można wszystko, ale dzisiaj podpowiemy Ci co warto w nim trzymać, aby nauka była miła i przyjemna. Wybraliśmy dla Ciebie przybory, które sami najchętniej wykorzystujemy w szkole. Nicolas, Matteo i Zoe testowali akcesoria szkolne, sprawdź, które naprawdę są przydatne i dlaczego.

w piórniku ucznia

SKLEP

Wrzesień to dla mnie od zawsze jeden z ciekawszych momentów w roku. Kiedyś sama z precyzją wybierałam i pakowałam się do nowej klasy, dzisiaj towarzyszę swoim dzieciom w tej podróży. I o ile ja zawsze z podekscytowaniem kroczyłam w pierwsze dni września, o tyle moi synowie, nie mają tyle zapału. Aby łatwiej im było przejść przez szkolny czas, służę im pomocą w doborze przyborów do piórnika ucznia. Zachęcam ich do szukania swoich metod na naukę i korzystanie z nowości, aby czas w szkole był po prostu ciekawszy i łatwiejszy.

Plecaki to u nastolatków indywidualna już sprawa, ale wspólnie z Nicolasem i Matteo wybraliśmy niezbędne przybory, które znaleźć się muszą w piórniku ucznia. Mają pomóc w zdobywaniu wiedzy i usprawnić czas na lekcji. Gotowa na nasze sprawdzone artykuły szkolne?

Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko dopiero zaczyna szkołę, czy jest już w wyższej klasie, istnieją kluczowe przybory, które po prostu w piórniku ucznia mają swoje miejsce. Jeśli jeszcze nie wiesz, co się przyda, mamy dla Ciebie kilka podpowiedzi.

Nic tak nie wspiera w motywacji dziecka, jak przybory, które pozwalają działać już od września do samego zakończenia roku w czerwcu. Koniecznie zajrzyj do wszystkich 5 must have przyborów, sprawdź czego Twojemu uczniowi brakuje i wybierz, te które najbardziej się Wam przydadzą. No to zaczynamy!

To musi się znaleźć w piórniku ucznia – 5 must have

1. Zapisz to

W piórniku ucznia nie może zabraknąć wiecznego pióra. To ono sprawia, że dzieci piszą z większą samoświadomością i pewnością siebie. A to zdecydowanie najważniejsze aspekty edukacji i długoterminowego sukcesu w każdej dziedzinie. My lubimy pióro wieczne, bo spowalniają pismo odręczne, jednocześnie zapewniając większą kontrolę nad słowami. Pozwalają też trenować pismo te standardowe, nie na klawiaturze. Mam wrażenie, że w dobie komputerów i smartfonów, odręczne pismo przechodzi do lamusa. Wybieramy pióro dopasowane do dłoni dziecka, z motywem, które najbardziej mu odpowiada. U nas sprawdza się najbardziej wzmocniona stalówka M, pozwala na utrzymanie ładnego pisma w zeszytach szkolnych. W zestawach z piórami znajdziesz także zmazywacz, który sprawdzi się w codziennym życiu ucznia. Czego jeszcze potrzebujesz w piórniku ucznia? Wkładów do pióra. My kupujemy zestaw na semestr, chłopcy mają zawsze w piórniku jedno opakowanie. Nie da się ukryć, że w wielu szkołach przepisywanie książki do zeszytu to nadal powszechny model nauki. Warto mieć zatem zawsze przy sobie zapasowe wkłady.

Jeśli jednak wolisz standardowe rozwiązania – wybierz dla dziecka długopis. Tutaj także wybór jest szeroki. Możesz sięgnąć po ten kulkowy lub standardowy. Każdy ma dopasowaną rączkę i sprawdzi się zarówno dla prawo, jak i leworęcznych dzieci. Jeśli chodzi o tusz, tutaj także zrobiliśmy rozeznanie i śmiało możemy powiedzieć, że technologia nie przestaje nas zadziwiać. Wydawałoby się, że długopis to po prostu długopis, a tu także można wprowadzać innowacje, które poprawiają komfort użytkowania. Są to między innymi: kształt, trójkątny i wyprofilowany gwarantuje komfort pisania, gumowa obudowa także ma za zadanie usprawnić korzystanie, a końcówki piszące są natomiast odporne na ścieranie i dzięki zastosowanej technologii dają lekkość i płynność pisania. Na uwagę jak już wspominałam zasługuje także tusz, który nie lepi się, nie rozmazuje, szybko schnie i można po nim zakreślać markerem. Nasz typ długopisów zajdziesz tu KLIK i KLIK.

w piórniku ucznia
w piórniku ucznia
w piórniku ucznia
w piórniku ucznia

2. Zakreśl to!

Ręka w górę, jeśli lubisz tak jak ja podkreślać i zakreślać podczas nauki. Tej metody od początku szkolnej kariery, uczę również moje dzieci. To system, który pozwala zaznaczyć warte zapamiętywania elementy. Kiedyś nie kreśliłam po książkach, ale dzisiaj wychodzę z założenia, że jeśli mi to pomaga, to czemu nie. W piórniku ucznia może znaleźć się cała kolorystyczna gama zakreślaczy, lub też tylko wybrane kolory. U nas Nico lubi wszystkie kolory tęczy, a Matteo już tylko wybiórcze barwy. Co warto wziąć pod uwagę wybierając zakreślacze?

Ścięta końcówka bardzo ułatwia zakreślanie partii tekstu. Zanim kupisz, jeśli tylko jest taka możliwość, sprawdź, czy na pewno tusz zakreślacza nie przebija. Nie powinien mieć też zapachu. A jeśli lubisz rozwiązania ekologiczne, wybierz taki model, który można uzupełniać, a nie wyrzucać. Oto nasz faworyt zestaw Textnarker od Shneider.

w piórniku ucznia
w piórniku ucznia

3. Precyzyjny rysunek

Ołówek to must have w piórniku ucznia. Przyda się na matematyce i na plastyce. Wybierz grubość, która najbardziej pasuje dziecku. My przekonaliśmy się do ołówków z gryfami do uzupełnienia. Pozwalają wysunąć tyle ołówka, ile nam dokładnie potrzeba, a także linia jest precyzyjna i niezwykle cienka. Wybieramy solidne, z klipsem, aby zahaczyć ołówek np. o blok i koniecznie z gumką, żeby wszystko mieć w jednym miejscu. Lubimy takie rozwiązania 2w1.

Jeśli zastanawiasz się czy ołówek jest dobry dla mniejszych dzieci, to teoretycznie dzieci nie mają wystarczającej siły i kontroli motorycznej, żeby trzymać ołówek poniżej 4 roku życia, ale z doświadczenia mamy trójki dzieci, mogę powiedzieć, że praktyka czyni mistrza. W wielu miejscach w klasach wczesnoszkolnych zamiast długopisu, wykorzystuje się właśnie w pierwszej kolejności gruby ołówek. Ołówek z gryfem sprawdzi się lepiej natomiast u starszych uczniów. 

Warto znać oznaczenia ołówków. Miękkie wkłady klasyfikowane są za pomocą litery ,,B”, aby określić jak czarny jest kolor, który tworzą. Następnie liczby wskazują stopień miękkości – im wyższa liczba, tym bardziej miękki ołówek i ciemniejszy znak. 

w piórniku ucznia
w piórniku ucznia

4. Wyróżnij to!

Od zawsze stosuję system wyróżniania partii tekstu w notatkach. Pozwala to na przejrzystość zeszytów i materiałów. Oczywiście doceniłam ten sposób dopiero na studiach. Ale tam jest też większa swoboda, niż w podstawówce. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby już dzisiaj wprowadzać ten system do życia szkolnego dzieci młodszych. Być może ten schemat będzie musiał im wejść w krew, zanim stanie się rutyną, ale naprawdę warto. Zestawy długopisów kulkowych mają całą gamę kolorów. Wybierz do piórnika ucznia, te które mu najbardziej odpowiadają, lub zaproponuj wszystkie. Podpowiedz natomiast do czego oraz jak je stosować. Można wyróżniać na przykład: wzory, twierdzenia, ważne fakty czy pojęcia. Możliwości jest dużo. Wspólnie nauczcie się korzystać z tego schematu, a życie ucznia stanie się prostsze, nie mówiąc już o większej łatwości w przyswajaniu zapisanej wiedzy. W temacie długopisów kolorowych macie wiele opcji wyboru. Ja nie przepadam za tymi żelowo-brokatowymi. W tym roku wybraliśmy do piórnika o te – KLIKNIJ, które wykonane są z obudowy pochodzącej z recyklingu. Na biurko natomiast kupiliśmy coś zupełnie innego, długopisy w bardzo praktycznym stojaku, dzięki temu odłożenie ich na swoje miejsce jest dziecinne proste. Przyjemnie się nimi pisze, mają też fajną grubą linię, idealną do podkreślania tekstu. Znasz już linię Slider Edge? Zobacz koniecznie, bo to naprawdę dobry patent, który sprawdzić się może także w szkole.

w piórniku ucznia
w piórniku ucznia

Zapisz się na MINTowy newsletter i odbierz PREZENT - Pomysły na kreatywne zabawy na CAŁY MIESIĄC!

Dołącz do naszej społeczności i poczuj miętę do MINT! Nasz newsletter to gwarancja dobrych treści! Odbierz w prezencie 30 kreatywnych pomysłów na zabawy z dzieckiem, bo to nowa jakość czasu z dzieckiem.

5. Chodź, pomaluj mój świat!

Flamastry to bezapelacyjnie niezbędny element w piórniku ucznia. Swoją gamą kolorów rozweselą nie jeden zeszyt. I chociaż myślisz, że flamaster, to tylko flamaster, muszę Ci powiedzieć, że nie do końca tak jest. W tym temacie również jest wiele możliwości, które warto poznać.

Flamastry także mają różnej grubości końcówki. Zatem zanim kupisz je uczniowi, przyjrzyj się im dokładnie. Ja jestem bardzo praktyczna w swoich wyborach i tego też uczę swoje dzieci. Sięgnęliśmy już kolejny raz po model typu Link-It, typu 2w1 z dwoma opcjami końcówek. To świetny system, który optymalizuje wagę noszonych przez dzieci w piórniku przyborów. Dzięki temu plecak jest lżejszy. Tutaj także mamy stojak, no naprawdę podoba mi się ten system. Może nawet dokupię jeszcze jeden zestaw na swoje biurko?

Do czego sprawdzą się flamastry uczniowi? Do pisania, malowania, kolorowania czy zaznaczania. Ty wybierasz! Zwróć uwagę na ksztaft flamastra. Powinien mieć ergonomiczny kształt i pasować do dziecięcej dłoni. 

Ciekawa jestem czego w piórniku Twojego ucznia nie może zabraknąć w tym roku szkolny?

A może i dla nas masz jakieś małe podpowiedzi?

w piórniku ucznia
w piórniku ucznia
w piórniku ucznia
w piórniku ucznia

Artykuł powstał przy współpracy z marką Schneider.

podobne artykuły

magazyn dla mamy

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.