7 sposobów na to, jak stworzyć magię świąt
Czy wiesz jak stworzyć magię świąt? Sprawdź 7 podpowiedzi i sprawdź, czy zadziałają u Ciebie. Prawdą jest, że sam świąteczny czas to za mało, potrzeba dużo dobrych chęci i odrobinę ciekawych pomysłów, aby budować rodzinne tradycje świąteczne. To je będą dzieci po latach wspominać z nostalgią.
zaplanuj rok

SKLEP

Najcudowniejsze, co mamy to wspomnienia, dlatego to ważne, żeby nad “mieć”, przedkładać “być” i “czuć”. I dlatego grudzień to czas na to, żeby zwolnić, celebrować każdy dzień i rodzinnie po prostu być razem. Przygotowałam dla Ciebie pomysły jak budować magię świąt, aby Twoje dzieci wspominały ten rodzinny czas z nutką nostalgii. Sprawdziłam sama, to działa. Każdego roku możesz dokładać nowe pomysły i dostosowywać je do wieku dzieci. Chociaż jako mama nastolatków zdradzę Ci, że raz zaszczepiona magia świąt, działa, i to długo.

7 sposobów na to, jak tworzyć magię świąt

Oto sprawdzone sposoby na to, aby magia Świąt zagościła w grudniowe dni. U nas sprawdzają się doskonale, a dzieci odliczają nie do 24, ale do 1 grudnia, bo wtedy zaczyna się magia.

1. Świąteczny film

Nie oglądamy świątecznych filmów latem, czy w listopadzie. 1 grudnia to dla nas magiczna data, która otwiera nową tematykę filmową. Tworzymy listę filmów, które chcemy obejrzeć i raz na tydzień urządzamy rodzinny wieczór filmowy.

2. Kartki dla bliskich

To już nasza tradycja, że przygotowujemy własnoręczne kartki świąteczne. Każdego roku inne, ale zawsze proste, lecz pomysłowe. I chociaż w zwyczajny czas trudno zaprosić nastolatki do zajęć artystycznych, w ten wyjątkowy czas i one chętnie przygotowują kartki dla bliskich.

3. Pieczenie pierników

To urokliwe, a zarazem smaczne zajęcie grudniowe. Każdy ma u nas swoją rolę w ich produkcji. Ale najelpsze jest to, że mamy przede wszystkim wiele z tego frajdy. I chociaż pierniczkom rzadko uda się dotrwać do Świąt, wcale nie w tym rzecz.

4. Światełkonocolandia

Wyjście w poszukiwaniu świątecznych dekoracji to grudniowy must have. Ciepłe kurtki, czapki i rękawice, do tego termin herbaty i ruszamy. U nas rokrocznie Park Oliwski zamienia się w okresie Świąt w magiczną krainę, wierzę, że i w tym roku tak się stanie.

Zapisz się na MINTowy newsletter i odbierz PREZENT - Pomysły na kreatywne zabawy na CAŁY MIESIĄC!

Dołącz do naszej społeczności i poczuj miętę do MINT! Nasz newsletter to gwarancja dobrych treści! Odbierz w prezencie 30 kreatywnych pomysłów na zabawy z dzieckiem, bo to nowa jakość czasu z dzieckiem.

5. Zimowa herbata

W grudniu nasz dom wypełnia się świątecznymi zapachami już od 1 grudnia. Ulubionym napojem jest napar z pomarańczą, imbirem, goździkami i rozmarynem z ogródka. Jeszcze tylko kapka soku z wiśni i pychotka gotowa.

6. Drobne upominki dla bliskich

Grudzień to czas podsumowań i podziękowań za cały rok. Wspólnie z dziećmi przygotowujemy drobne upominki dla przyjaciół, sąsiadów, czy trenerów. Własnoręcznie wykonywane upominki jeszcze chętniej się wręcza.

7. Dekorowanie domu

W rytm świątecznych piosenek nasz dom zamienia się w bożonarodzeniową krainę. Każdy pokój ma swoje dekoracje, które w połączeniu ze świąteczna pościelą czy poduszkami tworzą prawdziwą magię.

A jakie są Twoje świąteczne trdycyje na budowanie magii świąt? Zdradzisz nam?

podobne artykuły

magazyn dla mam

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.