Nasze ulubione książki świąteczne
Oto nasze ulubione książki świąteczne, które i Ty pokochasz. Wprawiają w dobry nastrój i sprawiają, że czas oczekiwania na Boże Narodzenie robi się bardziej znośny.
nasze ulubione książki świąteczne

SKLEP

Nasze ulubione świąteczne książki stoją sobie w rządku na oddzielnej półce. Sięgamy po nie od 1 grudnia, gdy chcemy wprawić się w bożonarodzeniowy nastrój. W tym roku odświeżyliśmy biblioteczkę i dołożyliśmy do niej kilka nowych świątecznych pozycji książkowych dla młodego czytelnika. Chcemy pokazać Ci, które książki najbardziej nam się podobają, abyś i Ty mogła wybrać coś specjalnego dla swojego dziecka. Ostrzegam tylko, wszystkie tak naprawdę mają w sobie coś, co nie pozwala przejść obok nich obojętnie. Przeczytasz, a na pewno skusisz się przynajmniej na jedną. Zatem, żeby nie było – ostrzegałam 😉

8 ulubionych książek dla dzieci, które i Ty pokochasz

nasze ulubione książki świąteczne
nasze ulubione książki świąteczne

TYTUŁ: ,,RODZINA PĘTELKÓW CZEKA NA ŚWIĘTA”

AUTOR: BARBARA SUPEŁ / ILUSTRACJE: AGATA ŁUKSZA / WYDAWNICTWO: ZIELONA SOWA

4+

Kto zna rodzinę Pętelków wie już dobrze, że każda książka z tej serii to prawdziwy hit. Tym razem ta przemiła rodzinka czeka na Święta Bożego Narodzenia. Książka w formie kalendarza adwentowego z opowieściami na każdy dzień oczekiwania. Bonusem jest zabawa w duchu świąt na każdy dzień. Opowiadania są krótkie i mają zawsze fajny morał lub przesłanie świąteczne. Natomiast zabawa dodaje uroku i pozwala przenieść się z książki do rzeczywistego świata i rodzinnie miło spędzić czas. Zabawy są bardzo zróżnicowane od artystycznych po plastyczne. Każdy znajdzie coś miłego dla siebie. Możesz być tego pewna!

nasze ulubione książki świąteczne
nasze ulubione książki świąteczne

TYTUŁ:„SEKRETNA KSIĘGA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA”

AUTOR I ILUSTRACJE: ANGELIKA STUBNER / TŁUMACZENIE: MAGDALENA KACZMAREK / WYDAWNICTWO: CZYTALISEK

4+

Dlaczego to nasza ulubiona książka świąteczna? Po pierwsze pojawia się w niej magia Świąt, nie brakuje ciekawej akcji, a ilustracje pozwalają się rozmarzyć. „Sekretna księga Świętego Mikołaja” to zabawna opowieść o tym jak Mikołaj gubi swoją magiczną księgę. Dostaje się ona w ręce zimnolubnych zwierzątek, które własnym oczom nie wierzą, co do nich przyleciało. Każda ilustracja jest dla nich wyjątkowa, wszystkiego chcą spróbować i zrozumieć, co to za tajemnice mają w łapkach. Do książki dołączona jest magiczna księga Mikołaja, to nie lada gratka dla młodego fana tej postaci.

#3

nasze ulubione książki świąteczne
nasze ulubione książki świąteczne

TYTUŁ: „BAŚNIE ZIMOWE”

AUTOR: DAWN CASEY / ILUSTRACJE: ZUZANNA GOLDHAWK / TŁUMACZENIE: KATARZYNA BIEGAŃSKA / WYDAWNICTWO: DWUKROPEK

9+

Musze przyznać, że to jedna z ładniejszych książek, którą widziałam. Nie bez powodu dostała u nas miano ulubionej książki świątecznej. I chociaż nie do końca w każdej opowieści kryje się Mikołaj, każda ma w sobie magię. „Baśnie zimowe” to 18 wyjątkowych opowieści ludowych i baśni z różnych stron świata. To skarbnica pięknych historii, które rozgrzeją serca w zimny dzień. Ilustracje natomiast zachwycają i pozwalają prawdziwie marzyć. Czytamy tą książkę z Zoe wieczorami, i ja i ona mamy ogromną frajdę z poznawania różnych kultur. Od Ameryki Południowej, po Afrykę, czy europejskie kraje. Nie znałam wcześniej tych baśni, tym większą daje mi to radość. To wyjątkowa uczta dla małych i dużych.

Zapisz się na MINTowy newsletter i odbierz PREZENT - Pomysły na kreatywne zabawy na CAŁY MIESIĄC!

Dołącz do naszej społeczności i poczuj miętę do MINT! Nasz newsletter to gwarancja dobrych treści! Odbierz w prezencie 30 kreatywnych pomysłów na zabawy z dzieckiem, bo to nowa jakość czasu z dzieckiem.

#4

nasze ulubione książki świąteczne
nasze ulubione książki świąteczne

TYTUŁ: „ŚWIĘTY MIKOŁAJ. I TY MOŻESZ MU POMÓC”

AUTOR: CHRISTOPHER EDGE, LIBBY HAMILTON, A.J. WOOD /  WYDAWNICTWO: TEKTURKA

5+

Ta książka to prawdziwa skarbnica wiedzy o Świętym Mikołaju. Jej wykonanie jest ciekawe i intrygujące. Na kartkach książki tajemnice o Mikołaju są ukryte w okienkach. To prawdziwy interaktywny przewodnik po życiu tego uroczego Pana z brodą, którego kochają wszystkie dzieci na świecie. W tej książce dziecko znajdzie odpowiedzi na nurtujące je pytania: Co jedzą elfy? W jaki sposób poruszają się sanie? Czy Mikołaj wozi ze sobą apteczkę? Czy ma procedury alarmowe? i wiele, wiele innych. Każde okienko otwierane z wypiekami, bo to nowe informacje o magicznym świecie Mikołaja. Z tą książką dziecko może jeszcze bardziej pobudzić swoją wyobraźnię.

#5

nasze ulubione książki świąteczne
nasze ulubione książki świąteczne

TYTUŁ: „JAK PRACUJE ŚWIĘTY MIKOŁAJ”

AUTOR I ILUSTRACJE: ALAN SNOW /  WYDAWNICTWO: TEKTURKA

5+

Oto kolejna książka w stylu przewodnik po życiu Świętego Mikołaja. Dostarczy odpowiedzi na nurtujące dziecko pytania. Kto, jak kto, ale Alan Snow wie o Mikołaju wszystko. Szukał bowiem o nim informacji w dalekiej Laponii, dotarł nawet do najdalszych zakątków koła podbiegunowego. To właśnie tam głęboko pod śniegiem, znalazł społeczność ukrytą przed światem. Zadaniem małych mieszkańców jest przygotować Święta. I tak czytelnik prześledzić może krok po kroku jak te przygotowania do najważniejszego dnia w roku się odbywają. Co to będą za emocje!

 

#6

nasze ulubione książki świąteczne
nasze ulubione książki świąteczne

TYTUŁ: „ŚWIĄTECZNA PODRÓŻ. 24 OPOWIADANIA Z OKIENEK KALENDARZA”

AUTOR: JAROSŁAW KACZMAREK / ILUSTRACJE: BERENIKA KOŁOMYCKA /  WYDAWNICTWO: SŁOWNE MŁODE

5+

Książka kryje w sobie 24 opowiadania, po jednym na każdy dzień radosnego oczekiwania. Jej zadaniem jest nastroić nas świątecznie. Ucieszy dzieci, ale i dla mamy może być wytchnieniem i chwilą relaksu. Bohaterowie książki, rodzeństwo Alicja i Kuba na strychu w domu dziadków odkrywają tajemniczy kalendarz, który każdego dnia odkrywa przed nimi nową zachwycają opowieść. Każda wciąga jeszcze bardziej, a czekanie na Boże Narodzenie robi się bardziej przyjemne. Poznaj tradycje bożonarodzeniowe z różnych stron świata i odkryj nową magię Świąt. To nasza ulubiona książka świąteczna do czytania przed snem. Ciekawe, czy i Tobie się spodoba.

#7

nasze ulubione książki świąteczne
nasze ulubione książki świąteczne

TYTUŁ: „CO ZROBI FRANIA? OCZEKIWANIE NA ŚWIĘTA”

AUTOR: BARBARA SUPEŁ / ILUSTRACJE: AGATA DOBKOWSKA /  WYDAWNICTWO: SŁOWNE MŁODE

4+

Małą Franię każdy już chyba zna. To rezolutna dziewczynka, która ucz się opanowania swoich emocji. Tym razem przygotowuje się do Świąt. Czy uda jej się opanować zniecierpliwienie? Zdradzać nie będę, ale powiem Ci, ze formuła książki bardzo do mnie przemawia. Na końcu każdego rozdziału to dziecko może wybrać jakie mogłoby być zakończenie tej części książki i dylematu Frani. To świetna okazja, żeby rozmawiać o emocjach na przykładzie małej bohaterki. Jeśli jeszcze nie znasz tej serii, sprawdź koniecznie. Czuję, że i Twoje serce podbije.

#8

nasze ulubione książki świąteczne
nasze ulubione książki świąteczne
TYTUŁ: „ANIA I ŚWIĘTY MIKOŁAJ”

AUTOR: MAREN TJELTA THU / TŁUMACZENIE: KATARZYNA TUNKIEL /  WYDAWNICTWO: NASZA KSIĘGARNIA

4+

Wyjątkowa książka dla miłośników Świąt Bożego Narodzenia. Ma formę kalendarza, ale tutaj zamiast opowiadań czekają zadania logiczne. To świetna praca dla głowy i zabawa w jednym. Każdy dzień to także nowy rysunek, o którym można opowiadać, bawić się w zgadywanki słowne i obrazkowe. Ile głów, tyle pomysłów. Jest to bardzo ciekawa forma kalendarza, która nie tylko pozwala na radosne oczekiwanie, ale daje frajdę z codziennego wcielania się w poszukiwacza.

Artykuł powstał przy współpracy ze wskazanymi Wydawnictwami.

podobne artykuły

magazyn dla mamy

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.