Czujesz się przemęczona i samotna na urlopie macierzyńskim? Chętnie wyskoczyłabyś na kawę, ale nie masz z kim? Z pomocą przychodzi aplikacja Akuku Mamo, stworzona przez mamy dla mam. Zaloguj się i poznaj inne mamy w Twojej okolicy. Może będzie to początek pięknej przyjaźni? Więcej o inicjatywie opowiadają same autorki Magda i Marta.

***

1/ Jak zrodził się pomysł? Z własnego doświadczenia macierzyństwa czy z obserwacji innych kobiet?

Pomysł zrodził się kilka miesięcy po urodzeniu dziecka. Obie zostałyśmy mamami prawie w tym samym czasie. Niestety mieszkamy w dwóch różnych końcach miastach i nie miałyśmy możliwości, by codziennie umawiać się na spacery z wózkiem. Czasami czułyśmy się bardzo samotne. Potrzebowałyśmy kogoś z kim mogłybyśmy porozmawiać, czy właśnie wybrać się na wspólny spacer do parku. Nasi mężowie pracowali, koleżanki również, a w okolicy nikogo nie znałyśmy. Pewnego dnia pomyślałyśmy więc, że skoro są aplikacje randkowe, to dlaczego mamy nie mogłyby mieć swojej własnej aplikacji „randkowej”? Od słowa do słowa, nasz pomysł zaczął w końcu nabierać realnych kształtów.

2/ Powiedzcie co nieco o samej aplikacji – jak z niej korzystać i na czym dokładnie polega.

Aplikacja jest dostępna w Google Play i App Store oczywiście za darmo. Jest bardzo prosta w obsłudze. Wystarczy się zalogować, założyć swój profil ze zdjęciem i odpowiedzieć na dwa pytania dotyczące zainteresowań. Dzięki geolokalizacji każda z użytkowniczek będzie mogła zobaczyć jak daleko są inne mamy. Dałyśmy także możliwość „filtrowania” mam według zainteresowań, wieku, czy odległości. Mamy mogą do siebie pisać indywidualne lub grupowe wiadomości, a także udzielać się na forum.

3/ Aplikacja istnieje od niedawna, a już zebrała około 3 tys użytkowniczek! Jaki macie odzew od użytkowników, czy znacie jakieś historie mam, które poznały się przez aplikację?

Aplikacja zebrała już ponad 4 tys. użytkowniczek!! Taki wynik udało nam się osiągnąć zaledwie w miesiąc i tydzień. Wciąż nie możemy uwierzyć, że udało nam się zachęcić tyle kobiet z całej Polski. Tym bardziej, że przed startem miałyśmy wiele obaw. Nasza aplikacja nie jest jeszcze w pełni skończona, czasami pojawiają się drobne błędy. Mimo to mamy super zareagowały na Akuku. Praktycznie codziennie ktoś do nas pisze i opowiada o swoich doświadczeniach. Są mamy, które już drugiego dnia po pobraniu aplikacji poznały koleżanki z sąsiedztwa. To daje nam tylko do myślenia, że istnieje faktycznie zapotrzebowanie na aplikację taką, jak Akuku Mamo.

4/ Jak myślicie z czego wynika „problem” braku komunikacji między mamami np. na placu zabaw, mimo ewidentnej potrzeby kontaktu. Aby przełamać pierwsze lody potrzebna jest specjalna aplikacja?

Doszłyśmy do wniosku, że w dzisiejszych czasach by nawiązać kontakt z drugą osobą, potrzebny jest ekran. Oczywiście nie zawsze. Kiedy jednak idzie się na plac zabaw i spotyka się inną mamę, o której nie wie się praktycznie nic, to nie jest łatwo tak po prostu rozpocząć rozmowę. Lubimy wiedzieć z kim mamy do czynienia. Mamy są bardzo różne. Noszą swoje dzieci w chustach, wychowują w duchu rodzicielstwa bliskości, biegają z wózkami. Lubią więc spotkać się i porozmawiać z mamami, które mają podobne zainteresowania co one. Nasza aplikacja umożliwia im poznanie tej drugiej osoby, zanim spotka się z nią na żywo.

5/ Jako, że dopiero wystartowałyście pewnie macie mnóstwo pomysłów na rozwój tej kobiecej społeczności. Uchylicie rąbka tajemnicy w jakim kierunku będziecie zmierzać.

To prawda, mamy mnóstwo pomysłów i nad niektórymi z nich już pracujemy. Nie chcemy jednak zbyt wiele zdradzać. Użytkowniczki Akuku Mamo wiele jeszcze czeka.

Aplikacja Akuku Mamo


Zdjęcia: Marta Maćkowiak

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.