Czujesz się przemęczona i samotna na urlopie macierzyńskim? Chętnie wyskoczyłabyś na kawę, ale nie masz z kim? Z pomocą przychodzi aplikacja Akuku Mamo, stworzona przez mamy dla mam. Zaloguj się i poznaj inne mamy w Twojej okolicy. Może będzie to początek pięknej przyjaźni? Więcej o inicjatywie opowiadają same autorki Magda i Marta.

***

1/ Jak zrodził się pomysł? Z własnego doświadczenia macierzyństwa czy z obserwacji innych kobiet?

Pomysł zrodził się kilka miesięcy po urodzeniu dziecka. Obie zostałyśmy mamami prawie w tym samym czasie. Niestety mieszkamy w dwóch różnych końcach miastach i nie miałyśmy możliwości, by codziennie umawiać się na spacery z wózkiem. Czasami czułyśmy się bardzo samotne. Potrzebowałyśmy kogoś z kim mogłybyśmy porozmawiać, czy właśnie wybrać się na wspólny spacer do parku. Nasi mężowie pracowali, koleżanki również, a w okolicy nikogo nie znałyśmy. Pewnego dnia pomyślałyśmy więc, że skoro są aplikacje randkowe, to dlaczego mamy nie mogłyby mieć swojej własnej aplikacji „randkowej”? Od słowa do słowa, nasz pomysł zaczął w końcu nabierać realnych kształtów.

2/ Powiedzcie co nieco o samej aplikacji – jak z niej korzystać i na czym dokładnie polega.

Aplikacja jest dostępna w Google Play i App Store oczywiście za darmo. Jest bardzo prosta w obsłudze. Wystarczy się zalogować, założyć swój profil ze zdjęciem i odpowiedzieć na dwa pytania dotyczące zainteresowań. Dzięki geolokalizacji każda z użytkowniczek będzie mogła zobaczyć jak daleko są inne mamy. Dałyśmy także możliwość „filtrowania” mam według zainteresowań, wieku, czy odległości. Mamy mogą do siebie pisać indywidualne lub grupowe wiadomości, a także udzielać się na forum.

3/ Aplikacja istnieje od niedawna, a już zebrała około 3 tys użytkowniczek! Jaki macie odzew od użytkowników, czy znacie jakieś historie mam, które poznały się przez aplikację?

Aplikacja zebrała już ponad 4 tys. użytkowniczek!! Taki wynik udało nam się osiągnąć zaledwie w miesiąc i tydzień. Wciąż nie możemy uwierzyć, że udało nam się zachęcić tyle kobiet z całej Polski. Tym bardziej, że przed startem miałyśmy wiele obaw. Nasza aplikacja nie jest jeszcze w pełni skończona, czasami pojawiają się drobne błędy. Mimo to mamy super zareagowały na Akuku. Praktycznie codziennie ktoś do nas pisze i opowiada o swoich doświadczeniach. Są mamy, które już drugiego dnia po pobraniu aplikacji poznały koleżanki z sąsiedztwa. To daje nam tylko do myślenia, że istnieje faktycznie zapotrzebowanie na aplikację taką, jak Akuku Mamo.

4/ Jak myślicie z czego wynika „problem” braku komunikacji między mamami np. na placu zabaw, mimo ewidentnej potrzeby kontaktu. Aby przełamać pierwsze lody potrzebna jest specjalna aplikacja?

Doszłyśmy do wniosku, że w dzisiejszych czasach by nawiązać kontakt z drugą osobą, potrzebny jest ekran. Oczywiście nie zawsze. Kiedy jednak idzie się na plac zabaw i spotyka się inną mamę, o której nie wie się praktycznie nic, to nie jest łatwo tak po prostu rozpocząć rozmowę. Lubimy wiedzieć z kim mamy do czynienia. Mamy są bardzo różne. Noszą swoje dzieci w chustach, wychowują w duchu rodzicielstwa bliskości, biegają z wózkami. Lubią więc spotkać się i porozmawiać z mamami, które mają podobne zainteresowania co one. Nasza aplikacja umożliwia im poznanie tej drugiej osoby, zanim spotka się z nią na żywo.

5/ Jako, że dopiero wystartowałyście pewnie macie mnóstwo pomysłów na rozwój tej kobiecej społeczności. Uchylicie rąbka tajemnicy w jakim kierunku będziecie zmierzać.

To prawda, mamy mnóstwo pomysłów i nad niektórymi z nich już pracujemy. Nie chcemy jednak zbyt wiele zdradzać. Użytkowniczki Akuku Mamo wiele jeszcze czeka.

Aplikacja Akuku Mamo


Zdjęcia: Marta Maćkowiak

Zapisz się na newsletter

gazeta dla mam

No.14 MINT | świąteczne wydanie już jest!

Magazyn MINT to poradnik dla mam o charakterze lifestylowym. MINT to nie tylko portal, który codziennie dostarcza porcji inspiracji dla mamy i dziecka. To także drukowany kwartalnik stworzony dla chwili relaksu. Poczuj miętę do MINT.

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.