Słowo buggy po angielsku znaczy wózek. Słowa gym raczej nie trzeba nikomu tłumaczyć. Zatem ta, na pierwszy rzut oka, obco brzmiąca nazwa oznacza nic innego, jak właśnie gimnastykę z wózkiem. To, bardzo ogólnie mówiąc, forma aktywności fizycznej dla rodzica z dzieckiem.

W maju 2015 roku grupa rodziców, którzy sami mieli wówczas małe dzieci założyła Stowarzyszenie BuggyGym. Za cel obrali sobie promocję aktywnego i zdrowego stylu życia wśród innych rodziców. W gronie członków stowarzyszenia znaleźli się lekarze, pedagodzy, fizjoterapeuci i trenerzy fitness. Wspólnie opracowali oni koncepcję ćwiczeń dla mam z wózkiem. Nie oznacza to jednak, że trening taki miałby być mniej wartościowy od tego na siłowni czy w klubie fitness. Specjalnie przeszkoleni instruktorzy prowadzą ćwiczenia zarówno o charakterze aerobowym i  wzmacniającym, jak i kształtującym i rozciągającym.  Przy założeniu, że ćwiczenia te mają być  nie tylko ciekawe i rozwijające, ale przede wszystkim bezpieczne, zarówno dla mamy, jak i dla maleństwa.

I tak zrodziła się inicjatywa, która w doskonały sposób wiąże możliwość powrotu do formy po ciąży i porodzie z opieką nad dzieckiem. Nagle okazało się, że mamy nie muszą już wybierać pomiędzy zajęciami fitness, a czasem spędzonym ze swoją pociechą. Mało tego, przy okazji, mogą spotkać się z innymi mamami, powymieniać doświadczeniami, czy zwyczajnie spędzić wspólnie czas porozmawiać  i pożartować.

Z założenia zajęcia BuggyGym odbywają się na świeżym powietrzu. Zatem mama może być z siebie dumna, bo zalicza trening i spacer jednocześnie. A dla mało kogo, jak właśnie dla mam liczy się, aby jak najbardziej efektywnie wykorzystać swój czas.

Treningi BuggyGym odbywają się już w wielu polskich miastach.

Więcej o tej formie ruchu oraz miejsca, gdzie można poćwiczyć: na stronie www.buggygym.pl


Autor: Małgorzata Górska

Z wykształcenia magister sztuki. Z pasją rysuje. Zapamiętale czyta. Fascynuje się filmami Jeuneta i Andersona. Wieczorami pisze bloga, szydełkuje i robi makramy. Prywatnie żona Adama i mama Adasia.

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.