Pierwsze zdjęcie noworodka to dopiero prawdziwe wyzwanie. Pojawienie się na świecie maluszka wiąże się z wielkimi emocjami. Aby zapamiętać na dłużej te pierwsze wspólne dni uchwyć moment w kadrze.

Nie każda mama ma możliwość skorzystania z profesjonalnej sesji maluszka. To jeszcze nie powód do zmartwienia. Wykorzystaj lustrzankę lub smartfon, każdy sposób jest dobry. Liczy się nie czym, a jakie wspomnienia zostaną uchwycone. Zainspiruj się naszymi pomysłami, zaplanuj własne aranżacje, po prostu baw się fotografią. Zaangażuj tatę maluszka, rodzeństwo a nawet psa, ile mam tyle pomysłów. Najważniejsze, aby oddać poprzez zdjęcia emocje i to niezwykłe szczęście, które właśnie zapukało do waszych drzwi.

Nie potrzeba wiele akcesoriów, żeby stworzyć wzruszające, pełne emocji zdjęcie noworodka. Wystarczy wprawione oko i pstryknięcie w odpowiednim momencie. Ćwicz, ćwicz i jeszcze raz ćwicz, bo trening czyni mistrza. A ponieważ mama jak nikt inny uwielbia zerkać czule na swoje maleństwo okazji do zajęć praktycznych na pewno nie zabraknie.

Oczywiście zachęcamy do tworzenia własnych pomysłów na zdjęcie noworodka. Wystarczy tak nie wiele, aby stworzyć oryginalne zdjęcie. Same doskonale wiemy jakimi słodziakami są noworodki. Po prostu miej oczy szeroko otwarte! Pierwsze zdjęcia noworodka będą nie tylko cudowną pamiątką wśród rodzinnej galerii zdjęć na ścianie salonu czy holu, ale wywołane i oprawione będą miłą nieposdzianką dla babć, cioć i wujków, którzy z wami czekali na pojawienie się maleństwa. Chwile tak szybko mijają, warto uchwycić je w kadrze i zachować w pamięci na dłużej.

Do własnoręcznie wykonanych zdjęć noworodka wykorzystać możesz śmiało: sezonowe kwiaty, koce i chusty, miękkie poduszki, Przytulanki. Pamiętaj, żeby na zdjęciach nie zabrakło też Ciebie, w końcu to mama dla noworodka jest najważniejszą osobą na świecie. Nie przesadź jednak z ilością akcesoriów, skorzystaj z maksymy „im mniej tym lepiej”, w końcu główny i najważniejszy model leży właśnie obok Ciebie. Postaw na naturalne zdjęcia, które powstają od tak w chwili.

Źródło: More than photography

Źródło: Birth without fear

Źródło: Photogarphy

Źródło: Tina Chandler Photographer

Źródło: Callie Lindsey Photograpy

Źródło: Tiny Prints

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.