Która z nas, przeglądając niezliczone inspiracje w prasie czy internecie, nie marzy o tworzeniu pięknych kompozycji kwiatowych do domu? Takich, które wyglądają naturalnie, ale bardzo stylowo? Ola i Ania, właścicielki wyjątkowego miejsca we Wrocławiu – pracowni Kwiatownia – uchylą rąbka tajemnicy i przygotują bukiet do domu.

Do stworzenia tej wiosennej kompozycji postanowiłyśmy użyć przede wszystkim gatunków kwiatów i roślin sezonowych, bo kiedy jak nie teraz napawać się pięknem jaskrów i anemonów! Dołączyły do nich: eryngium (mikołajek nadmorski) weronica (przetacznik), mimoza (czułek), wax, scabiosa (drakiew) i anigosanthos (łapa kangura).

BUKIET DO DOMU

Do „wypełnienia” bukietu użyłyśmy zieleni, czyli gałęzi pistacji i liści ledera. Kompozycję zaczynamy układać od wybranego przez nas dominującego punktu, w tym wypadku białego jaskra. Następnie na przemian dodajemy kwiaty i zieleń nadając całości asymetryczny kształt.

BUKIET DO DOMU BUKIET DO DOMU BUKIET DO DOMU BUKIET DO DOMU BUKIET DO DOMU BUKIET DO DOMU BUKIET DO DOMU BUKIET DO DOMU BUKIET DO DOMU BUKIET DO DOMU

Efekt końcowy to pozornie luźno ułożona kompozycja polnych kwiatów, jakbyśmy przed chwilą zerwały je na łące lub w ogrodzie.

 

TEKST : Kwiatownia / www.kwiatownia.pl

ZDJĘCIA: Iga Zakrzewska-Morawek

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.