Bullet Book to nowy trend, moda a może pomysł na zorganizowane życie? Sprawdźmy z czym to się je i dla kogo Bullet Book będzie doskonały!
Bullet journal (BuJo) wymyślił, mieszkający w Nowym Jorku Ryder Caroll, projektant. System ten co raz częściej wykorzystują polskie blogerki/blogerzy, youtuberzy i tym samym przyciągają nasze zainteresowanie do takiego sposobu organizacji czasu.
DLA KOGO BULLET BOOK?
Jest to metoda odpowiednia dla zapracowanych, zajętych, zabieganych osób, jak i tych którzy po prostu lubią mieć wszystko dokładnie poukładane. System sprawdza się w każdym z trzech czasów: przeszłego jako upamiętnianie ważnych dla nas momentów, gromadzenie wspomnień, teraźniejszego do organizowania otaczającego nas świata, na przykład pracy, obowiązków domowych, czy wspólnej nauki z dziećmi oraz przyszłego jako planowanie z wyprzedzeniem dziennym, tygodniowym, miesięcznym, rocznym. Wybór należy do nas, ponieważ to my sami tworzymy Bullet Journal według własnych upodobań. Jest to świetna alternatywa dla osób, które jeszcze nie znalazły odpowiedniego kalendarza. Mogą one od podstaw stworzyć miejsce do organizacji notatek, spotkań, czy zajęć pozalekcyjnych dla dzieci. Potrzebny jest tylko notes, długopis, chęci i odrobina czasu. Bullet journal może być prowadzony na różne sposoby, minimalistycznie lub z ogromną ilością kolorów, znaczników, tabel, list, habit trackerów.
CO OSIĄGNIESZ DZIĘKI BULLET BOOK?
- planowanie z prawdziwą przyjemnością
- równowagę w życiu
- stałe monitowanie zadań
- kontrolę harmonogramu
- realizację celi i marzeń
- codzienne dbanie o zdrowe nawyki
- życie życiem, jakiego pragniesz
JAK ZACZĄĆ BULLET BOOK?
Do rozpoczęcia komponowania terminarza przydatna będzie jedna z dwóch książek, które w listopadzie ujrzały światło dzienne.
Zacznijmy od Bullet Book. Bądź pięknie zorganizowana / Insignis autora Davida Sindena, wykładowcy sztuki w Instytucie Edukacji Uniwersytetu Londyńskiego. To świetna pozycja dla tych,
którzy swoją przygodę z bullet journalingiem chcieliby zacząć na gotowym wzorze. Znajdziemy tam przygotowane strony do wyznaczania celów oraz gotowe narzędzia do rozliczania się z nich. Autor opracował karty do koordynacji priorytetów i tych bardziej błahych spraw. Znajdzie się miejsce na wypisanie swoich marzeń, codziennych zajęć domowych czy przypomnień o szkolnych przedstawieniach.
Drugą książką jest Twój rok z bullet bookiem. Jak dzień po dniu kreatywnie zorganizować sobie życie / Insignis, którą napisała Zennor Compton, redaktorka w wiodących brytyjskich wydawnictwach. To zbiór pełen ciekawych inspiracji, przydatnych porad oraz trafnych wskazówek jak zacząć prowadzić swój bullet journal. Lektura nauczy nas właściwego notowania listy zadań dostosowanego do potrzeb każdego z nas, które będą przynosić efekty w postaci osiągniętych celów. Oprócz tego pokaże propozycje przyciągających wzrok etykiet, znaczników lub wskaźników i podpowie jak je wykorzystać. Bullet journal przyciąga co raz to więcej osób. Ważne, by nie bać się postawić pierwszej kropki, kreski. Warto sięgnąć do wymienionych powyżej książek, na pewno okażą się pomocne, a wykonywanie zadań już nigdy nie będzie nudne.
To jak? Jakie cele wyznaczacie na nowy rok?
Autor: Natalia Moskalik
Zdjęcie: Happines Maker