Cellulit – napisano już chyba o nim wszystko, ale jak zacząć skuteczną walkę od zaraz?

Siedzący tryb życia, zmiany hormonalne czy niewłaściwa dieta – przyczyn cellulitu może być wiele. Najczęściej dotyka on stref, które wraz z nadejściem cieplejszych dni chętniej eksponujemy – ud, bioder oraz brzucha. Charakterystyczne grudki na skórze, to efekt niewłaściwego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej pod skórą. Ściska ona naczynia krwionośne i limfatyczne, co prowadzi do zaburzeń krążenia. W konsekwencji woda i toksyny zalegają w organizmie i przyczyniają się do powstania pomarańczowej skórki – tłumaczy dr nauk biologicznych Karolina Bazela.

Wiosna to idealny moment, aby stawić czoła pomarańczowej skórce i przygotować się na wakacyjne plażowanie.

Wiemy, że  pomarańczowa skórka  dotyczy każdej sylwetki, nie ważne, czy jesteśmy super szczupłe,  czy mamy kilka kilogramów  za dużo.  Nie jest pocieszające, że cellulit mają nawet największe gwiazdy  filmowe. Trudno też ocenić , czy ta świadomość  pozwala nam łatwiej go zaakceptować.   Co może  nas podnieść na duchu to to, że jest skrajnie widoczny tylko dla kobiet, mężczyźni widzą go trochę mniej.

Spotkałyście  kiedykolwiek kobietę bez cellulitu? Ja nie. Czy  w takim razie ta mało urokliwa pomarańczowa skórka jest w ogóle możliwa do wyeliminowania? Nie bedziemy zagłębiać się w teorie na temat tego czym jest celluit i jakie mamy szanse na wygraną,  przejdźmy od razu do ataku.

JAK SKUTECZNIE WALCZYĆ Z CELLULITEM?

CELLULIT JAK Z NIM SKUTECZNIE WALCZYĆ?

PO PIERWSZE

Ruch, ruch i jeszcze raz ruch. Największym, wrogiem cellulitu jest aktywność fizyczna. Bieganie świetnie zwalcza cellulit, pod warunkiem, że biegamy minimum  45 minut dziennie minimum 3-4 razy w tygodniu.

Dlaczego warto biegać min. 45 minut? Ten czas wynika z faktu, że tkanka tłuszczowa  zaczyna się spalać dopiero po 20 minutach.  Na początek dla mało zdeterminowanych świetny będzie nawet 45-cio minutowy, szybki marsz.

Pamiętajcie pora roku bardzo nam sprzyja do uprawiania aktywności na świeżym powietrzu.

Kiedy zobaczymy pierwsze efekty?  Musimy pamiętać, że ciało każdej z nas jest niepowtarzalne z różnymi uwarunkowaniami genetycznymi oraz historią  przybierania i zrzucania kilogramów. Brak szybkich efektów często nas zniechęca. Do wakacji zostało już niewiele czasu, wykorzystajmy go więc jak najlepiej, aby wyjść na plażę z przyjemnością.

PO DRUGIE

Zacznijmy walka ze skórką pomarańczową w domowym zaciszu. Pojedynek z pomarańczową skórką wymaga cierpliwości i systematyczności, na które często nie mamy czasu. Profesjonalne zabiegi wykonywane przez kosmetologa, które prowadzą do redukcji cellulitu, należy bowiem powtarzać wielokrotnie. Stawiamy na sprawdzone domowe sposoby, wsparte kosmetykami do zadań specjalnych.

Najtańszym, najbardziej ekologicznym i najbardziej skutecznym kosmetykiem jest maseczka wykonana samodzielnie ze  świeżo zmielonych ziaren kawy pomieszanych z dowolnym balsamem, którego używacie. Kawa wspaniale pobudza krążenie. Maseczkę  nakładamy na 30 minut, po czym zmywamy wodą. To niezwykle energetyczny kosmetyk,  który intensywnie ujędrnia skórę. Banalnie proste i piekielnie skuteczne.

Do zabiegów kosmetycznych warto też dodać codzienny masaż specjalnymi rękawicami, które pobudzają krążenie i ujędrniają ciało.

Naszym redakcyjnym hitem jest masaż bańką chińską /Lirene Endomasaż/. Podczas masażu sylwetka jest modelowana za pomocą innowacyjnego olejku, a spalanie tłuszczu przyspieszone. Skóra staje się jędrna, a nierówności znikają. Wykonanie zabiegu przy użyciu silikonowej bańki chińskiej dodatkowo wpływa na zmniejszenie widoczności cellulitu, a także przyspiesza drenaż limfatyczny, dzięki czemu organizm oczyszczany jest z toksyn i nadmiaru wody. Bańka wykorzystuje metodę próżniowego zasysania skóry i znajdujących się pod nią tkanek podskórnych, co powoduje pobudzenie krążenia krwi oraz limfy.

PO TRZECIE

Odpowiednia dieta ma znaczenie. Nie musimy nikogo przekonywać, że nasza dieta wpływa na nasze ciało: na nasz wygląd, zdrowie i samopoczucie. Jedzmy zdrowo i pełnowartościowo,  a nasze ciało szybko się nam odwdzięczy.

Regularność w działaniu, determinacja i zdrowe nawyki wesprą walkę ze skórnymi niedoskonałościami.

Spróbujcie, bądźcie wytrwałe, a efekty przyjdą szybciej niż nam się wydaje.

Mammazine dopinguje aktywnym kobietom-mamom

Pokaż nam jak przygotowujesz się do lata i wygraj świetne nagrody od Lirene.

ROZWIĄZANIE KONKURSU:

3 nagrody główne otrzymują:

Anna Klichowska

Sebastian Liro

Beata Korpecka Gardoń

Prosimy o przesłanie danych do wysyłki (imię, nazwisko, adres, nr telefonu) na adres mailowy kontakt@mammazine.com.pl z dopiskiem „konkurs z Lirene”.

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom za udział w konkursie!

Tekst: Anna Jukiel przy współpracy z marką Lirene.

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.