Co robić w Toruniu z dziećmi?

Szukasz pomysłu na rodzinny wyjazd w Polsce? Polecamy Ci gorąco Toruń. A jeśli zastanawiasz się co robić w Toruniu z dziećmi, tutaj także przychodzimy Ci z pomocą. Byliśmy, zobaczyliśmy i teraz możemy śmiało podpowiadać co warto zobaczyć, a co można sobie odpuścić. Zapraszamy na wycieczkę do Torunia naszym okiem.

ZDJĘCIA: Lena Paracka | MINT MAG

co robić w Toruniu z dziećmi

SKLEP

,,Kto w Toruniu mieszka wesoło się śmieje je toruński piernik dobrze mu się dzieje. Wszyscy się częstują w Toruniu piernikiem, a więc słodko temu, kto jest toruńczykiem.”

co robić w Toruniu z dziećmi

CITYBREAK – KIERUNEK TORUŃ

Toruń to miasto, do którego czujemy ogromny sentyment. Bogna jeździła do niego jako mała dziewczynka, do dzisiaj, przechadzając się ulicami tego miasta, chętnie wspomina te beztroskie czasy. Toruń to dla nas idealne miejsce na weekend poza domem, bo jest zaledwie trochę ponad godzinę jazdy od Trójmiasta, a sama trasa jest płynna i przyjemna. A jeśli zastanawiasz się co warto robić z dziećmi w Toruniu, już spieszymy z podpowiedzią. Byliśmy już tam kilka razy i za każdym razem odkrywaliśmy nowe miejsca. To miasto nastawione na połączenie relaksu ze zwiedzaniem. Czyli tryb, który my na wyjeździe uwielbiamy. Sama starówka kryje w sobie tyle ciekawego, że nie musisz wcale ruszać się daleko od centrum, żeby miło i ciekawie spędzić czas. Jeśli nie masz samochodu, pieszo również dotrzesz do wszystkich ciekawych miejsc. 

co robić w Toruniu z dziećmi
co robić w Toruniu z dziećmi

SZLAKIEM KOPERNIKA

Dla zwiedzających obowiązkowe spotkanie pod pomnikiem Kopernika. To miejsce spotkań i punkt orientacyjny. Warto zacząć wycieczkę właśnie tutaj i pieszo kierować się w stronę Planetarium. To tak obejrzycie gwiazdy z bliska. Do wyboru macie aż trzy seanse: o wszechświecie, geodium – czyli opowieść o Ziemi, a także bazę Mars#17, z którą przemierzycie kosmos. W ofercie seanse dla dzieci oraz dla młodzieży. Czas projekcji to 40 minut. Uwaga wstęp dla dzieci powyżej 4 roku życia oraz bez wózków. Przed planetarium jest malutki teren, gdzie młodsze rodzeństwo z opiekunem może poczekać. Zoe miała świetną zabawę. Bilety kupić można TU.

co robić w Toruniu z dziećmi
co robić w Toruniu z dziećmi

Zapisz się na MINTowy newsletter i odbierz PREZENT - Pomysły na kreatywne zabawy na CAŁY MIESIĄC!

Dołącz do naszej społeczności i poczuj miętę do MINT! Nasz newsletter to gwarancja dobrych treści! Odbierz w prezencie 30 kreatywnych pomysłów na zabawy z dzieckiem, bo to nowa jakość czasu z dzieckiem.

PIERNIKOWELOVE

Znasz smak pysznych pierników Katarzynek? Bo my tak i właśnie myśląc o Toruniu, pierniki jako pierwsze przychodzą nam do głowy Szlak piernikowy to druga ścieżka, którą warto wybrać podczas wyprawy, jeśli zastanawiasz się co robić z dziećmi w Toruniu. Do wyboru masz Żywe Muzeum Piernika, gdzie upieczesz swoje własne pierniki i staniesz się  mistrzem tego fachu. Jeśli chcesz poznać historię tego słodkiego ciasteczka, zapraszamy do Muzuem Toruńskiego Piernika. Obok tego drugiego najdziesz Piernikowe Miasteczko, czyli miejsce dla najmłodszych. Plac zabaw, gdzie Ty się zrelaksujesz, a dziecko da upust swojej energii. Dla ciekawych – plac zabaw jest przy ulicy Podmurnej. Latem dostępny plan wodny, gdzie w upalne dni można się ochłodzić. Warto zabrać ze sobą strój. Na miejscu są też stanowiska do gry w golfa dla dzieci, wszędzie jest czysto i przytulnie. Są tez toalety.

W starej części miasta znajdziesz też wiele sklepów z piernikami, wejdź jeśli marzysz o słodkiej przekąsce. Zajrzyj koniecznie do Igi Sarzyńskiej, jej pierniki znane są już w całej Polsce. My kupiliśmy tam dla siebie i bliskich całkiem spore zapasy.

co robić w Toruniu z dziećmi
co robić w Toruniu z dziećmi

SPACER PO ULICACH RYNKU

Będąc w Toruniu nie odmawiaj sobie spaceru po toruńskim rynku. Jest uroczy i malowniczy. Tutaj aż tętni życie. Warto kupić książkę o Legendach Toruńskich i szukać śladów historii odciśniętych na uliczkach, kamienicach czy na drodze. Byliśmy zobaczyć krzywy dom i fontannę z żabami. Poczytaj legendy toruńskie, a dowiesz się skąd się one tam wzięły. Szukaliśmy też na dachach kamienic kociego bohatera miasta. Głaskaliśmy psa Filusia, który przyczaił się na rogu Rynku i ulicy Chełmińskiej. A jeśli chcesz się spotkać oko w oko ze smokiem toruńskim, koniecznie zajrzyj na Przedzamcze.

co robić w Toruniu z dziećmi
co robić w Toruniu z dziećmi
co robić w Toruniu z dziećmi

Co jeszcze robić z dziećmi w Toruniu?

Możliwości na to co robić z dziećmi w Toruniu jest naprawdę wiele. Możecie wybrać się do teatru, jeśli chcecie obcować ze sztuką. Teatr w Toruniu już nawet z zewnątrz wygląda naprawdę imponująco. Baj Pomorski, bo o nim mowa, już od kilkudziesięciu lat dostarcza dzieciom niezwykłych wrażeń. Oferuje wyjątkowe spektakle lalkarskie. Zajrzyj, jakie spektakle aktualnie są w repertuarze – kliknij tu.

Na zwiedzających czeka także toruńskie Zoo, które połączone jest z jednym najstarszych w Polsce ogrodem botanicznym. Ma ponad 200 lat. Jeśli już tam dotrzecie, zajrzyjcie koniecznie do ptaszarni i przyjrzycie się z bliska gadom. Czekać na Ciebie będą też niedźwiedzie, rysie, a nawet żbiki i żubry. My nie mogliśmy oderwać oczu od surykatek, a Zoe podglądała madagaskarskie lemury.

co robić w Toruniu z dziećmi
co robić w Toruniu z dziećmi

Bulwar toruński

co robić w Toruniu z dziećmi

Nogi poniosły nas, aż nad Wisłę. Niestraszne nam były trwające aktualnie przebudowy. Dotarliśmy do słynnej „Katarzynki”, czyli do łodzi motorowej, która przycumowana jest między Starym Miastem i Kępą Bazarową. Dzisiaj nieco sfatygowana, ale nadal wznosi się dzielnie jako symbol toruńskiego Bulwaru Filadelfijskiego. To nasze ulubione miejsce na spacery o każdej porze roku. Rozciąga się stąd piękny widok na rzekę i miasto. Idealne miejsce na piknik lub przechadzkę na zakończenie wycieczki do Torunia. Jestem pewna, że będziecie tam często wracać.

co robić w Toruniu z dziećmi
co robić w Toruniu z dziećmi
co robić w Toruniu z dziećmi

Nam Torunia ciągle mało i już planujemy kolejną wycieczkę licząc, że tym razem pogoda będzie bardziej łaskawa. Jeśli i Ty się wybierasz, skorzystaj śmiało z naszych podpowiedzi. A jeśli szukasz jeszcze więcej ciekawych miejsc, koniecznie zajrzyj do Ośrodka Informacji Turystycznej w Toruniu, który znajdziesz przy ulicy Rynek Staromiejski 13.

podobne artykuły

magazyn dla mamy

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.