To doskonałe miejsce dla całej rodziny, nikt nie poczuje tam znudzenia czy znużenia, może jedynie zmęczenie, bo Wrocławskie ZOO – o którym mowa, jest tak duże, że może nie starczyć nam ani sił, ani dnia by całe je zwiedzić. Warto więc wybrać się tam na weekend i rozplanować zwiedzanie na dwa dni, licząc się z tym, że oba będą intensywne i pełne wrażeń.

Słoń, żyrafa czy lew widziane na żywo zawsze sprawią radość i zrobią wrażenie, ale to co poczujemy wchodząc do Afrykarium to prawdziwe wow! Niesamowity klimat, niewyobrażalna ilość ryb i piękna podwodna fauna już na początku wprawią w zachwyt. To wszystko widzimy przed sobą, stojąc przed wielkim akwarium doświadczymy spotkania oko w oko z tym światem. Morsy, pingwiny, foki a nawet hipopotamy widziane z innej perspektywy niż zazwyczaj, rekiny pływające nad głowami i jedyny żółw wodny w całym Afrykarium. Na terenie ZOO możemy również odwiedzić motylarium, a tam zobaczyć wylęgarnię oraz piękne wyklute już motyle. Przy każdej zagrodzie możemy przeczytać krótkie informacje o danym gatunku, czasami potrzeba chwili cierpliwości i bystrego oka by dopatrzyć się np. pandy małej, która ukrywa się wśród liści drzew. Ze zwierzętami mamy niemalże bezpośredni kontakt, kto ma szczęście, będzie mógł np. dotknąć odważnych i ciekawskich małpek lub pogłaskać konie, dostrzec przebiegające nad głowami małpy lub latające wolno ptaki w Afrykarium. Miejcie więc uszy i oczy szeroko otwarte gdy już odwiedzicie Wrocławskie ZOO.

Przydatne informacje

Jeśli jesteście z Wrocławia lub okolic możecie śmiało zainwestować w roczny bilet rodzinny. Upoważnia on do odwiedzania zoo przez cały rok bez żadnych ograniczeń. Dla dzieci to ogromna frajda i dobrze spożyta energia, gdy raz odwiedzicie to miejsce, będziecie mieli ochotę częściej tam wracać.

Na stronie internetowej ZOO istnieje możliwość pobrania aplikacji na telefon, która jest pomocna przy zwiedzaniu. Mamy opracowaną trasę i idziemy zgodnie ze wskazówkami, słuchamy informacji na temat zwierząt i wiemy kiedy np. odbywa się karmienie danych gatunków. Ta niezwykle pomocna i efektowna aplikacja przyda się każdemu kto chce nie tylko oglądać, ale i zdobyć wiedzę.

Na terenie ZOO znajdziemy kilka punktów gastronomicznych, toalet i ławek by choć na chwilę odpocząć.

Zoo Wrocław

www.zoo.wroclaw.pl

ul. Wróblewskiego 1-5

51-618 Wrocław

Tel.+48 71 348 30 24

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.