Jakie buty nosić w ciąży?
Dlaczego kobiety powinny pomyśleć o specjalnym obuwiu w czasie ciąży? Sprawdź jakie buty nosić w ciąży nosić, aby uwolnić się od bólu i dyskomfortu.
buty w ciąży

SKLEP

Buty w ciąży i buty dla mam

Ciąża to szczególnie wymagający czas dla kobiecego organizmu. Stopy to fundament całego ciała. Podtrzymują je podczas ruchu, amortyzują wstrząsy, przekładają się na stan stawów i kręgosłupa. W czasie ciąży, gdy są osłabione, ale dodatkowo i mocno obciążone, wymagają więc szczególnego wsparcia. Wciąż jednak często się o nich zapomina, kompletując nową garderobę przede wszystkim w oparciu o ciążowe ubrania. To spory błąd! Odpowiednie buty w ciąży są nie mniej ważne – zapewniają nie tylko komfort chodzenia, ale przede wszystkim dbają o zdrowie stóp i zapobiegają ich deformacjom. Odpowiednio dobrane buty w ciąży to buty dostosowane do potrzeb Twoich stóp – nigdy odwrotnie.

buty w ciąży

Jakie buty w ciąży będą najlepsze?

Tego typu pytanie zadaje mnóstwo przyszłych mam, tym bardziej, że rynek oferuje dzisiaj naprawdę mnóstwo rozwiązań. Czy jednak każde warte jest uwagi? Niekoniecznie. Czym zatem powinny cechować się idealne buty dla kobiety w ciąży?

Tak jak w przypadku każdego innego obuwia, kluczową sprawą jest wygoda. By jednak faktycznie stwierdzić, że obuwie wspiera Twoje stopy, warto zwrócić uwagę na podeszwie stóp. Odznaczające się zgrubienia to wyraźny znak, że dane buty po prostu nie służą Twoim stopom. Sygnałem alarmowym będą też wszelkie zaczerwienienia czy pęcherze.

Kolejna ważna kwestia to stabilizacja stopy. Kobieta w ciąży buty musi mieć dobrane tak, by zapewniały one prawidłowy układ stóp, solidnie podpierały spłaszczony łuk i równomiernie rozkładały ciężar we właściwych punktach podparcia.
Buty w ciąży i buty dla mam, jak każde inne obuwie, muszą naturalnie odpowiadać nie tylko indywidualnym potrzebom, ale też być dopasowane do panujących warunków atmosferycznych.

buty w ciąży

Zapisz się na MINTowy newsletter i odbierz PREZENT - Pomysły na kreatywne zabawy na CAŁY MIESIĄC!

Dołącz do naszej społeczności i poczuj miętę do MINT! Nasz newsletter to gwarancja dobrych treści! Odbierz w prezencie 30 kreatywnych pomysłów na zabawy z dzieckiem, bo to nowa jakość czasu z dzieckiem.

Dobrze dobrane obuwie

Dobrze dobrane buty w ciąży i po porodzie to podstawa zdrowych stóp i wygody. W trakcie ciąży, jak również w okresie połogu stopy nieustannie się zmieniają. Narażone są też zarówno na duże obciążenia, jak i powikłania, co z kolei może przełożyć się na kondycję całego ciała. Odpowiednio dobrane obuwie ma więc w tym czasie szczególne znaczenie – nie tylko w pełni wspiera osłabione stopy, ale też zapobiega pojawieniu się zniekształceń lub ich pogłębieniu. W ofercie sklepu La Paire, jedynej na rynku polskim marki z butami dla kobiet w ciąży, czekają na Ciebie specjalistyczne buty, z którymi o swoje stopy możesz zadbać nie tylko od święta, ale i na co dzień.

buty w ciąży
buty w ciąży

Dlaczego La Paire?

La Paire to marka powstała z myślą o stworzeniu wyjątkowego obuwia ciążowego – butów o wysokiej jakości i nienagannym stylu, które zadbają o zdrowie i ochronę Twoich stóp, a Tobie zagwarantują należyty komfort. Opracowane we współpracy ze specjalistami, w oparciu o wiedzę medyczną i badania naukowe, będą nieocenionym wsparciem już od pierwszych dni ciąży, aż do samego rozwiązania, a jeśli chcesz – również w czasie połogu i jeszcze długo po porodzie. Wszystko po to, byś w tym wyjątkowym okresie, mogła nie tylko zadbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo, ale przede wszystkim skupić się na tym, co w nim najpiękniejsze

buty w ciąży
buty w ciąży

Artykuł powstał przy współpracy z marką La Paire.

podobne artykuły

magazyn dla mamy

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.