Dzień jednorożca czyli MINT w DDTVN

Redaktor Naczelna Mint Bogna Bojanowska w Dzień Dobry TVN 9 kwietnia z okazji Dnia Jednorożca pokazywała najciekawsze zabawki i gadżety jednorożcowe w branży dziecięcej. Sprawdź co w trawie piszczy i przyznaj, że trudno się jednorożcami nie zauroczyć!

dzień jednorożca 9 kwietnia

SKLEP

Wszystko, co musisz wiedzieć o jednorożcach w Dzień Jednorożca

Na zaproszenie DDTVN i z okazji Dnia Jednorożca 9 kwietnia 2022 roku Bogna Bojanowska, redaktor naczelna magazynu dla mam MINT, pokazała w wejściu na żywo co w świecie jednorożców piszczy. Wraz z Redakcją przeszukała wzdłuż i wszerz polską branżę dziecięcą, aby wyłonić dla ciebie i zaprezentować na wizji najciekawsze produkty i zabawki dla dzieci z jednorożcem w roli głównej. A żeby żadna superancka zabawka ci nie umknęła, oto małe podsumowanie tego co w świecie jednorożców jest aktualnie trendy.

Aby obejrzeć jak zamieniłam studio DDTVN w prawdziwą krainę jednorożca – KLIKNIJ TU.

#1 SKĄD SIĘ WZIĄŁ JEDNOROŻCOWY TREND?

Jednorożce są trendy nie tylko w Dzień Jednorożca. Nie wiadomo kiedy i gdzie wystartowała moda na jednorożce, ale jedno jest pewne, porwała cały świat. A kolejne branże i firmy dołączają do tego trendu, który jest z nami już dobrych kilka lat. Swoje początki jednorożce miały już w historii starożytnej Grecji, spotykamy je na kartkach mitologii, zapewne dobrze to jeszcze pamiętasz.

#2 JAK OBCHODZIĆ DZIEŃ JEDNOROŻCA?

Każdy może świętować Dzień Jednorożca tak, jak czuje. Jedni ubiorą się w ten dzień w jednorożce od stóp do głów, inni zjedzą tort z motywem jednorożca, a jeszcze inni ozdobią jednorożcami cały dom. Każda okazja do świętowania jest dobra, świętuj i ty z dziećmi, jeśli te magiczne stworzenia są i wam bliskie sercu.

#3 CZY TO MOTYW ZAREZERWOWANY DLA DZIEWCZYNEK?

Nic bardziej mylnego jednorożce to motyw totalnie unisex i jestem przekonana, że czytelniczkom Mint tego tłumaczyć specjalnie nie trzeba. Ale dla pamięci z małych chłopców bawiących się lalkami też wyrosną kiedyś lekarze, miej to na uwadze. Jak widziałaś na łamach DDTVN z okazji Dnia Jednorożca oferta jest tak bogata, że każdy miłośnik tych pięknych stworzeń znajdzie coś dla siebie. Chłopców zainteresuje być może bardziej historyczny motyw jednorożca, a dziewczynki nie oprą się ich urokiem. Moda na jednorożca nie zna też wieku, znajdziemy w szerokiej ofercie także coś ciekawego i dla dorosłych.

#4 KIEDY POJAWIŁ SIĘ BUM NA JEDNOROŻCE?

Już w starożytnej Grecji mówiono o jednorożcach, ale tak naprawdę kiedy ten trend nas zachwycił, trudno się dopatrzeć. Na pewno w rozwoju miłości do tych magicznych stworzeń pomogły gwiazdy poprzez ubieranie się w tęczowe barwy, czy tworzenie o jednorożcach piosenek. To one wykreowały modę na noszenie jednorożców o każdej porze dnia i na każdą okazję. Wiele branż bardzo szybko podchwyciło ten temat i wykreowało jednorożcową modę. #unicorn na IG ma dzisiaj 16 mln postów to pokazuje skalę tego trendu, który idzie dalej i jak widać po ilości dostępnych produktów nie zamierza się zatrzymać.

#5 ZA CO KOCHAMY JEDNOROŻCE? A MOŻE TO JEDNAK KICZ?

Z trendami jest zawsze tak samo, mają tyle samo miłośników, co przeciwników. Jednorożce kojarzą się z wolnością, dzieciństwem, czy też z bujaniem w obłokach. Wiele osób pragnie takiego słodkiego świata, bo współczesne czasy nas nie oszczędzają. Dzisiaj skupiamy się na jednorożcach w dziecięcym świecie, a dzieci kochają wszystko to, co kolorowe i magiczne. Trudno im się dziwić, że jednorożec tak bardzo przypadł im do gustu.

#6 CZY JEDNOROŻCE TO TREND TYLKO DLA DZIECI?

Dzisiaj każdy może nosić to, co mu się podoba. Każdy na swój sposób manifestuje tą wolność. Przez blisko 10 lat mieszkałam w Paryżu, tam nikogo nie dziwiło co mam na sobie jadąc metrem czy spacerując ulicami. Mam wrażenie, że w Polsce dziewczynka w przebraniu jednorożca jest bardziej akceptowana niż gdybym to ja szła tak na ulicy ubrana. Wszystko zależy od tego czy opinia innych ma dla nas znaczenie. Ja uważam, że humor, dobra zabawa jeszcze nikomu nie zaszkodziły, więc życzę cudownej zabawy zwłaszcza w Dniu Jednorożca.

MINT w DDTVN zaprezentował najciekawsze propozycje z jednorożcem w roli głównej.

dzień jednorożca

Zapisz się na MINTowy newsletter i odbierz PREZENT - Pomysły na kreatywne zabawy na CAŁY MIESIĄC!

Dołącz do naszej społeczności i poczuj miętę do MINT! Nasz newsletter to gwarancja dobrych treści! Odbierz w prezencie 30 kreatywnych pomysłów na zabawy z dzieckiem, bo to nowa jakość czasu z dzieckiem.

podobne artykuły

magazyn dla mamy

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.