Filmy przyrodnicze są nudne, lub wzbudzają wesołość? Nie ten. W tym miesiącu, w kinach studyjnych, mamy okazję obejrzeć film Królestwo, dzieło twórców Mikrokosmosu i Makrokosmosu –  spektakularną podróż w czasie ze zwierzętami przez tysiąclecia.

Żyjąc w naszych czasach, szczególnie w miastach, nie mamy takiego kontaktu z przyrodą, jak chcielibyśmy, lub powinniśmy. Dzieci coraz częściej poznają zwierzęta z kreskówek, czy książeczek, nie wiedzą, że mleko daje krowa, lub że niedźwiedź zapada w zimowy sen. Film Królestwo to niepowtarzalna okazja, żeby pobawić się z małymi rysiami, pobiec z wilkami,  wdrapać się na drzewo z niedźwiadkiem, czy polecieć w kluczu gęsi.

Twórcy filmu zapraszają nas do świata zwierząt lądowych, od ostatniego zlodowacenia, po świat współczesny. Niesamowite ujęcia sprawiają, że widzowie mają wrażenie, że stoją metr od dzikich zwierząt, co zapiera dech i zachwyca. Rzadko się zdarza, żeby jeden film stanowił pasmo tak rzadkich i pięknych obrazów. Zobaczcie polski zwiastun.

Krolestwo_plakat

” Moi prawie już ośmioletni chłopcy z zaciekawieniem podglądali królestwo zwierząt. To zupełnie coś innego od nawet bardzo dobrych bajek, które oferuje nam kino. Poznajemy świat zwierząt od środka, widzimy je z bliska, uczymy się ich zachowań. Film nas zachwycił, nie tylko dzieci.” – dodaje Bogna, Redaktor Naczelna Mammazine, mama Matteo i Nicolasa.

królestwo plakat

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.