„Gaja z Gajówki” na dobry początek roku szkolnego

„Gaja z Gajówki. Chatka w sercu lasu” to piękna powieść, którą miło zaczniesz nowy rok szkolny. I chociaż Gaja, bohaterka książki, ma niecodzienną szkołę, możesz u niej wiele ciekawych pomysłów podpatrzeć. Książka idealna dla dzieci wrażliwych na piękno przyrody, ale i dla tych, które szukają ciekawej przygody i akcji. Klub Książki Mint recenzuje!

gaja z gajówki

SKLEP

„Gaja z Gajówki.Chatka w sercu lasu „ to opowieść, która pełna jest humoru, uroku i mądrości. To historia o dziewczynce, która uczy nas, że życie wśród natury może być pełne radości, miłości i przyjaźni.

Anna Włodarkiewicz i ilustratorka Katarzyna Piątek stworzyły książkę, która zachwyci zarówno małych, jak i dużych czytelników, przypominając, jak ważne są proste przyjemności i bliskość rodziny. Gaja z Gajówki to opowieść, która z pewnością pozostawi ślad w sercach czytelników i zainspiruje ich do odkrywania piękna natury i przygód wokół nas. W każdym razie nas, zachwycił, pewnie dlatego, że sami już jakiś czas temu uciekliśmy z centrum miasta na piękne Kaszuby.

Gaja z Gajówki – dziewczynka o niezwykłym życiu

Przyroda, przygody i pełne miłości dzieciństwo – oto, co czeka na młodych czytelników w książce „Gaja z Gajówki” autorstwa znanej Ci już zapewne dobrze Anny Włodarkiewicz (to ona napisała książki „Misiu, wróć” czy serię o Toli). Ta urocza opowieść zabierze chętnych przygody w niezwykłe podróż do serca lasu, gdzie mieszka mała Gaja, dziewczynka o niezwykłym życiu.

Gaja z Gajówki ma siedem lat i rozpoczyna swoją przygodę z nauką w pierwszej klasie. Jednak jej szkoła jest zupełnie inna niż większości jej rówieśników. Gaja mieszka bowiem w malowniczej leśniczówce i otrzymuje edukację domową od swoich kochających rodziców. To oni, pełni pasji i kreatywności, stworzyli dla niej najwspanialsze lekcje na świecie. Dzięki nim Gaja poznaje fascynujące fakty o Skandynawii, dowiaduje się kim był Hans Christian Andersen i uczy się, jak zbudować karmnik dla ptaków. Takie lekcje są prawdziwą przyjemnością, prawda?

Czy książka zaciekawi aktywne dzieciaki?

Życie Gai nie sprowadza się tylko do książek i nauki. Mieszka w sercu lasu, gdzie każdy dzień to nowa przygoda. Razem z rodzicami odkrywa cudowne zakątki natury i doświadcza niezapomnianych chwil. Ale to nie wszystko. Nawet w spokojnym lesie mogą zdarzyć się niespodziewane wydarzenia, takie jak pojawienie się złodziei drzew czy potężny orkan, który wstrząsa ich leśniczówką. Gaja doświadcza także tajemniczych historii o duchach na opuszczonym wiejskim cmentarzyku. Te przygody to coś w sam raz dla dzieciaków, rządnych akcji i ciekawych zwrotów wydarzeń,

Co odkrywa przed młodym czytelnikiem książka „Gaja z Gajówki”?

Największym marzeniem Gai jest znalezienie prawdziwych przyjaciół, czego nie jest łatwo dokonać w odizolowanym od miasta lesie. Mimo to, dzięki swojej ciekawości, uśmiechowi i otwartości na świat, Gaja zaczyna dostrzegać, że jej ukochana Gajówka staje się coraz bardziej pełna życia, gwarem i śmiechem. Jest to świetny sposób na pokazanie i Twojemu dziecku, że przyjaciół można znaleźć wszędzie, jeśli tylko ma się otwarte oczy i serce.

Co urzekło mnie w tej książce?

Gaję z Gajówki czytam z Zoe, która ma dopiero 6 lat i wchodzi w etap czytania. Dla dzieci w tym wieku trudno jest skupić się na długiej opowieści. Jednak z tą nowością jest inaczej, bo ma wiele ciekawych, a nawet często zabawnych ilustracji, które pomagają zobrazować sobie młodszym dzieciom historię. Mamy dużo frajdy nie tylko z czytania, ale ze śledzenia rysunków. Doceniamy bardzo dzieło Kasi Piątek!

gaja z gajówki

Artykuł powstałe w ramach współpracy Klubu Książki Mint z Wydawnictwem Świetlik.

Zapisz się na MINTowy newsletter i odbierz PREZENT - Pomysły na kreatywne zabawy na CAŁY MIESIĄC!

Dołącz do naszej społeczności i poczuj miętę do MINT! Nasz newsletter to gwarancja dobrych treści! Odbierz w prezencie 30 kreatywnych pomysłów na zabawy z dzieckiem, bo to nowa jakość czasu z dzieckiem.

podobne artykuły

magazyn dla mamy

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.