Czy ryby piją wodę?

Czy wiesz czy ryby piją wodą, bo ja nie. A ponieważ moje dzieci zadają mi milion pytań dziennie, sięgnęłam po książkę ,,Czy ryby piją wodę?” Stała się ona moją pomocą w zaspakajaniu ich wiedzy, ale także okazją do szerszych rozmów o świecie zwierząt i ludzi.

czy ryby piją wodę

SKLEP

Tytuł: ,,Czy ryby piją wodę?”

Autor: Dorota Sumińska

Ilustracje: Joanna Żero

Wydawnictwo: Literackie

Wiek: 9+ do samodzielnego czytania lub wcześniej z rodzicami

Cena: 40,80 zł

 

recenzja książki czy ryby piją wodę
recenzja książki czy ryby piją wodę

O czym jest książka ,,Czy ryby piją wodę”?

,,Czy ryby piją wodę” to książka pełna ciekawych informacji ze świata zwierząt. Znajdziesz w niej liczne ciekawostki również ze świata ludzi. Jeśli jesteś mamą, a zapewne tak, jeśli czytasz mintmag.pl – to sama wiesz jak ciekawskie są dzieci i ile dziennie pytań zadają. Autorka książki Dorota Sumińska to lekarz weterynarii i psycholożka dla zwierząt. Któż zatem jak nie ona, będzie w stanie odpowiedzieć na wszystkie nurtujące dzieci pytania w temacie zwierząt, ludzi i ich wspólnego świata. Autorka wie, że rodzic potrzebuje mieć pokłady cierpliwości w odpowiadaniu na pytania dzieci, dlatego w kartki książki wplotła humor poprzez anegdoty i barwne opowieści. Tutaj nie ma nudy – są za to fakty, rzetelne informacje, a nawet cenne porady. A to wszystko okraszone dobrymi ilustracjami.

Zastanawiasz się na jakie pytania znajdziesz w książce ,,Czy ryby piją wodę?” odpowiedzi? Oto kilka przykładów, które mnie i moją rodzinę szczególnie urzekły i rozbawiły: Dlaczego ciągle mam w buzi ślinę? Co się śni psom? Ile czasu można przeżyć bez jedzenia? czy też Co robią ryby pod wodą. Ale to tylko kilka tematów, w książce znajdziesz bowiem całe mnóstwo.

 

czy ryby piją wodę
czy ryby piją wodę

Dla kogo książka będzie doskonała?

Książkę ,,Czy ryby piją wodę?” pokocha nie tylko miłośnik biologii i przyrody. To książka dla dziecka ciekawego świata, który lubi widzieć i chce pogłębiać wiedzę. To świetne źródło informacji i faktów z życia zwierząt. Recenzowana przez nas książka w moim przekonaniu będzie także świetna, aby zainteresować dziecko nowym tematem. Książkę można bowiem potraktować dwojako. Po pierwsze jako źródło odpowiedzi na dociekliwe pytania dziecko. Ale z drugiej strony może być startem do ciekawych rozmów i poszukiwań. Punktem wyjścia do tego, aby dowiedzieć się jeszcze więcej.

Śmiało mogę powiedzieć, że książką ,,Czy ryby piją wodę?” ciekawi już 4-letnią Zoę. Oczywiście to ja czytam. Natomiast gdy dziecko umie już samodzielnie czytać, możemy zachęcać je, aby to ono zdobywało wiedzę, którą na przykład dzielić się może przy rodzinnym posiłku. My zabieramy książkę na wycieczki i czytamy w samochodzie, dzięki temu droga mija nam ciekawie i pasjonująco.

Zapisz się na MINTowy newsletter i odbierz PREZENT - Pomysły na kreatywne zabawy na CAŁY MIESIĄC!

Dołącz do naszej społeczności i poczuj miętę do MINT! Nasz newsletter to gwarancja dobrych treści! Odbierz w prezencie 30 kreatywnych pomysłów na zabawy z dzieckiem, bo to nowa jakość czasu z dzieckiem.

czy ryby piją wodę
czy ryby piją wodę

Gdzie kupić można książkę ,,Czy ryby piją wodę?”?

Książka dostępna jest stacjonarnie w księgarniach oraz poprzez zakupy przez internet. Obecnie na stronie Wydawnictwa Literackie książkę ,,Czy ryby piją wodę?” można zamówić w cenie 40,80 zł

czy ryby piją wodę

Jeśli chcesz być na bieżąco z książkowymi nowościami, koniecznie zapisz się do KLUBU KSIĄŻKI MINT.

.
klub książki Mint

Jeśli jeszcze nie znasz KLUBU KSIĄŻKI MINT, koniecznie  musisz nadrobić zaległości – KLIKNIJ TU i poznaj naszą nowość z bliska.

Systematycznie prosto na Twoją skrzynkę wysyłać będziemy recenzje książek dla dzieci i dorosłych. W ramach Klubu czekają też na Ciebie liczne niespodzianki: rabaty na zakup książki, książki gratis do recenzji i kreatywne zabawy i pomoce do lektury. Zapraszam serdecznie, nie będziesz żałować!

Artykuł powstał przy współpracy z Wydawnictwem Literackim.

podobne artykuły

magazyn dla mamy

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.