Jestem przy Tobie – polecane książki dla 5 latka

 

Książka o prawdziwej przyjaźni. Dobry start do rozmowy z dzieckiem.
książki dla 5 latka

CIEKAWE KSIĄŻKI DLA 5 LATKA

 

Wśród szerokiej oferty książek dla dzieci, wybieramy te, które warto przeczytać wspólnie z dzieckiem. Wyróżniają je nie tylko piękne ilustracje, ale myśl przewodnia, warta do przekazania. Ukryte przesłanie ma być również pomocne w rozmowie z dzieckiem. Niech czas pod hasłem #zostańwdomu będzie okazją do ciekawych i budujących dyskusji. Książki przychodzą z pomocą i stanowią piękną metaforę relacji z życia wziętych.

książki dla 5 latka

PRAWDZIWY PRZYJACIEL

 

Przyjaźń jest piękna, a sami przyjaciele kształtują nas. Prawda jest taka, że tą relację jak kwiatka trzeba podlewać i pielęgnować, bo bez tego uschnie. Sięgnęłyśmy po książkę ,,Jestem przy Tobie”, bo to ciepła książka o bliskości i o tym, jak znaleźć w niej przestrzeń dla samego siebie. Przyjaciel bywa czasem zaborczy, o czym przekonała się bohaterka książki wiewiórka. Zdawało jej się, że miś osaczył ją ze wszystkich strona, a ona chciała być przez chwilę sama.

 

 

 

 

książki dla 5 latka

CAŁA PRAWDA O PRZYJAŹNI

 

 

Autor książki Smriti Halls w przyjazny dzieciom sposób przedstawił przyjacielskie relacje. Nikt bowiem nie obiecywał, że przyjaźń jest zawsze miła i prosta. Książka to swojego rodzaju poradnia przyjaźni, idealna książka dla 5 latka, który lada chwila rozpocznie swoją szkolną przygodę. Cudownie jest mieć bowiem prawdziwych przyjaciół, którzy są zawsze obok na dobre i na złe. Jednak czasem nawet największa przyjaźń okazuje się po prostu zbyt wielka. W przyjaźni trzeba umieć znaleźć równowagę, aby czuć się dobrze i pozostać sobą.

książki dla 5 latka

KSIĄŻKI DLA 5 LATKA I ILUSTRACJE

 

Dzieci w wieku 5 lat nie tylko potrzebują ciekawych treści, ale ilustracji, które przemówią do nich więcej niż jeden obraz. Styl Steva Small, który zilustrował książkę ,,Jestem przy Tobie” szczególnie przypadły nam do gustu. Dzięki nim widzimy emocje, budują napięcie i pozwalają jeszcze lepiej wyobrazić sobie historię misia i wiewiórki. Są też niezwykle pomocne, gdy pięciolatek przejmuje pałeczkę i po swojemu opowiada przygody bohaterów książki.

 

Jeśli szukasz pomysłu na inne ciekawe nowości, koniecznie poznaj nowe przygody Gerdy. KLIKNIJ TU ABY POZNAĆ GERDE

książki dla 5 latka

 

Artykuł powstał przy współpracy z Wydawnictwem Zielona Sowa.

podobne artykuły

magazyn dla mamy

SKLEP

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.