Hobby horse nowa pasja dzieci

Poznaj hobby horse, bo to nowe i totalnie odlotowe hobby dzieci. Jazda na wyimaginowanym koniu w galopującym tempie podbija serca dzieci w Polsce. 

ZDJĘCIA: Photo Monskoo

hobby horse

SKLEP

Hobby horse to jazda konna na kukiełkach. Podczas zawodów liczą się umiejętności, ale też elegancja i koordynacja. Jazda na wyimaginowanym koniu w galopującym tempie podbija serca dzieci na całym świecie. Hobby horse w Polsce też ma swoje grono miośników. To już nie tylko hobby, ale dyscyplina sportowa. Odbywają się bowiem zawody w tej nowej sportowej dyscyplinie.

hobby horse

Wszystko, co musisz wiedzieć o Hobby Horse

Na czym polega hobby horse?

Myślałaś, że aby pojeździć konno, trzeba mieć konia? Prawdopodobnie nigdy nie słyszałaś o tym popularnym zwłaszcza w Skandynawii  hobby. Jego zwolenniczki to głównie dziewczynki. Hobby horse polega na wykonywaniu choreografii i przeskakiwaniu przeszkód przez kukiełkę konia. Na pewno pamiętasz głowy konia na kiju, dokładnie tak ta nowa pasja wygląda. W samej Finlandii ta nowa pasja ma już ponad 10.000 jeźdźców. I wszystko na to wskazuje, że zrodził się nowy sport i pasja. Zawodnicy hobby horse nie tylko biorą udział w konkursach skoków, ale także dbają o swoje konie, czeszą je, nadają im imiona, kupują w koński sprzęt i śmiem powiedzieć, że wiele jeszcze w tym temacie jest do zdziałania. Wokół tej nowej pasji stworzyła się społeczność, która wcześniej tylko oglądała zawody końskie, dzisiaj poszła o krok dalej i postanowiła oddać się swojej pasji w zupełnie inny sposób.

hobby horse

Hobby czy sport?

Ci, którzy go ćwiczą, nie mają wątpliwości: Hobby horse pomaga rozwijać koordynację ruchową. Jest też bardzo przydatny zwłaszcza dla tych, którzy chcą ćwiczyć ujeżdżenie. To także sposób na zbliżenie się do świata sportów jeździeckich dla tych, którzy inaczej nie byliby w stanie tego zrobić. Istnieją także w Polsce kluby tej pasji oraz sklepy ze sprzętem, a także zawody hobby horse. Ci, którzy biorą udział w tych zawodach, zdecydowanie zasługują na miano „sportowca”.

To tylko moda czy zupełnie nowy trend?

Hobby horse jako pasja dziewczynek w czasach TikToka, Fortnite czy innych gier komputerowych i aplikacji, wydaje się być nierealna. Ale trenowanie na kiju z głową konia to już nie tylko potajemny krąg miłośników w Finlandii, ale całe społeczności w Szwecji, Holandii czy właśnie w Polsce.

W 2017 roku fińska reżyserka Selmy Vilhunen zrealizowała reportaż o hobby horse, pokazała w nim, że małe dziewczynki mogą być silne i dzikie i to w tej pasji jest najpiękniejsze. I chociaż na początku bieganie z kijem od miotły może wydawać się staromodne, to w tej społeczności naprawdę widać pasję i oddanie i pozytywną energię. Dziewczynki mają pole do kreatywnych popisów, ciekawą aktywność sportową, budujące relacje. Biorą udział w pięknym wydarzeniu, tworzenia się nowego sportu. Niech zatem galopują, ile sił mają w nogach.

Gdzie kupić konia na patyku?

Miłośnicy hobby horse swoje szczęście znajdą w sklepie Horse Club. W ofercie sklepu dostępne wszystko dla Twojego konia na kiju. Horse Club powstał gdy tylko ten nowy trend dotarł do Polski. Znajdziesz tam szeroką gamę produktów jeśli już jesteś oddana pasji, ale też to właśnie tu kupisz pierwszy zestaw do samodzielnego wykonania konia. Wraz z Zoe wybrałyśmy konia w kolorze toffee, przesyłka już idzie, nie możemy się doczekać. Możesz kupić tu sport do zabawy rekreacyjnej, ale także profesjonalny, gdy bierzesz udział w zawodach. Dlatego znajdziesz tu nie tylko konie, ale też ogłowie czy kantary. A jeśli szukacie jeszcze ciekawszych pomysłów, czeka na ciebie zestaw do pielęgnacji czy pluszowe smaczki dla twojego konia. Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebujesz!

Zasady zawodów hobby horse

Hobby horse ma swoje zasady. Oczywiście nie ma żywych koni, ale każdy zawodnik musi mieć swojego konia na kiju. Koń może być różnej maści i wielkości. Dolną część kija umieszczamy między nogami, a następnie trzymamy sztywno podczas poruszania się. Chód do złudzenia przypomina ten konia. Są też różne jego tempa, zupełnie jak w prawdziwej jeździe konnej. Oczywiście cała zabawa ma charakter przygody, ale nie mniej jednak pozwala rozwijać aktywność fizyczną. Bo to tak naprawdę bardzo rozwojowa dyscyplina. Prawidłowa jazda na koniu na kiju wymaga i umiejętności i treningów. Zawodnicy musza wykazać się nie tylko zwinnością, ale wytrzymałością i szybkością. Dlatego też powstają szkółki hobby horse i stowarzyszenia, aby jeszcze lepiej przygotować się do zawodów, zdobywać i ulepszać umiejętności.

hobby horse
hobby horse

Zapisz się na MINTowy newsletter i odbierz PREZENT - Pomysły na kreatywne zabawy na CAŁY MIESIĄC!

Dołącz do naszej społeczności i poczuj miętę do MINT! Nasz newsletter to gwarancja dobrych treści! Odbierz w prezencie 30 kreatywnych pomysłów na zabawy z dzieckiem, bo to nowa jakość czasu z dzieckiem.

Gdzie odbywają się najbliższe zawody?

Najbliższe zawody Hobby horse odbędą się podczas CSIO5* Sopot Horse Show w dniach 9-12 czerwca 2022 roku. Będzie to pierwsza edycja Hobby Horse Show Jumping. Przed nami niesamowite wydarzenie, które MINT objęło patronatem. Podczas CSIO5* na Hipodromie w Sopocie odbędą się parkurki treningowe dla adeptów Hobby Horsingu! Zabierzecie zatem ze sobą swojego konika na patykach i przyjaciół! Potrenujmy razem!

Oto plan zawodów:

W CZWARTEK I PIĄTEK odbędą się treningi Hobby Horse od godz. 14:30 – płatność i zapisy na miejscu.
W SOBOTAĘ NIEDZIELĘ odbędą się zawody Hobby Horse Show Jumping, na które obowiązują zapisy przez portal ZawodyKonne – KLIKNIJ TU.
hobby horse

Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie Hobby Horse Events – TU

hobby horse

Jeśli twoje dziecko nie trenuje hobby horse, to spotkanie na zawodach w Sopocie może stać się ciekawą przygodą i startem nowej pasji. W przejazdach treningowych może wziąć udział każdy, kto tylko ma na to ochotę. Co więcej, podczas zawodów odbędą się też warsztaty, pokazy i wiele ciekawostek dla miłośników jazdy konnej.

Z kim spotkamy się w Sopocie na zawodach Hobby Horse Show Jumping?

podobne artykuły

magazyn dla mamy

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.