Zestaw mebli dla dzieci w skandynawskim stylu

Rozwój kreatywności następuje w pierwszych latach życia, by ułatwiać dzieciom funkcjonowanie w wieku nastoletnim! Ważne więc jest, by już we wczesnym dzieciństwie dostarczać odpowiednich bodźców – pomoże marka skiddoü wraz z dziecięcym zestawem mebli 8 w 1 Møb.

zestaw mebli dla dzieci

SKLEP

Kreatywność pomaga dostrzegać w pozornie zwyczajnych rzeczach coś więcej – pewną niezwykłość, oryginalność, inne zastosowania. Wśród dorosłych występują osoby, które mają wysoko rozwiniętą umiejętność kreatywnego myślenia, jak i takie, które mogą mieć z nim problem. Dlaczego tak jest? Ważne jest stymulowanie kreatywności już od 1. roku życia, zapewniając dzieciom odpowiednią przestrzeń – umieszczając w niej zestaw mebli dla dzieci, akcesoria, zabawki i inne elementy – a jednocześnie delikatnie popychając do działania.

Jak doskonalić kreatywność?

Stymulowanie inwencji jest niezwykle istotne u dzieci, które nie ukończyły 5-6. roku życia. Jest to okres, który ma niebagatelny wpływ na to, czy nastolatek lub osoba już dorosła będą mieli rozwinięte chęci, umiejętności tworzenia. Na początku drogi wychowawczej nie można zapominać więc o cierpliwym odpowiadaniu na pytania maluchów, stymulowaniu do własnego definiowania świata i umożliwieniu tworzenia. Dziecko pozna siebie, nabierze pewności, a może nawet uwolni jakąś pasję!

Kreatywna przestrzeń

 

Stworzenie odpowiednich warunków, urządzenie przestrzeni i delikatne popchnięcie dzieci w kierunku własnego definiowania codzienności – te kwestie mają ogromne znaczenie dla kreatywności. W pokoiku muszą więc znaleźć się odpowiedni zestaw mebli dla dzieci, akcesoria dla małego chemika, kucharza, mechanika lub inne – dobrane według upodobań malca, a także wystrój pozwalający bawić się w skupieniu. Rodzice powinni unikać barw takich jak czerwień lub pomarańcz.
zestaw mebli dla dzieci
zestaw mebli dla dzieci

Meble dla dzieci

 

Już same meble mogą wspierać kreatywność, dzięki zastosowanym w nich rozwiązaniom – zestaw mebli dla dzieci Møb zaprojektowany przez markę Skiddoü to prawdziwa kopalnia twórczych rozwiązań. Komplet 8 w 1 odpowiadający potrzebom dzieci w wieku od 1. do 6. roku życia zapewnia dostęp do mniejszego krzesełka dla maluchów w wieku 1-2 lat, które można przekształcić w taboret dla 4-, 5- i 6-latków, większego krzesełka dla 2-latków (z możliwością adaptacji w mebel dla nawet 4-latków) oraz małego, a także większego stolika o dwóch ustawieniach wysokości blatu z funkcją biblioteczki i możliwością zmiany w niski fotel. Prostota skandynawskiego designu w zestawie mebli dziecięcych pozwala skupić się na pasjach, nie rozprasza i pobudza do poszukiwania nieszablonowych rozwiązań.

Kreatywna funkcjonalność

Dzieci to mali rewelatorzy – dokonują każdego dnia wielu odkryć, eksplorują każdy zakątek, testują i wciąż szukają nowych możliwości. Zestaw mebli dla dzieci Møb stwarza ku temu mnóstwo okazji. Posiada na wyposażeniu liczne schowki, organizery, miejsce na książki. Dzięki nim dziecko może bez ograniczeń doskonalić umiejętności oraz inwencję w wygodny dla niego sposób. Samo może zorganizować przestrzeń, co już jest wstępem do pobudzania kreatywnego myślenia! Meble rosną wraz z maluchami oraz ich talentami – będą służyć przez cały okres dynamicznego rozwoju własnej inwencji twórczej i nieszablonowego myślenia.

zestaw mebli dla dzieci

Zapisz się na MINTowy newsletter i odbierz PREZENT - Pomysły na kreatywne zabawy na CAŁY MIESIĄC!

Dołącz do naszej społeczności i poczuj miętę do MINT! Nasz newsletter to gwarancja dobrych treści! Odbierz w prezencie 30 kreatywnych pomysłów na zabawy z dzieckiem, bo to nowa jakość czasu z dzieckiem.

Rodzicu – inspiruj!

 

Zestawy mebli dziecięcych takie jak Møb bez wątpienia wspierają rozwój kreatywnego myślenia, akcesoria i zabawki doskonalą je, a dobrze urządzona przestrzeń nie rozprasza ciekawego świata malca. Nic jednak nie jest tak ważne jak rodzice – to oni muszą inspirować, chwalić, ośmielać do działania i poszukiwania rozwiązań oraz dawać przykład nieszablonowego postępowania. Maluchy często z zaciekawienia dołączają do pasji swoich opiekunów. Pomóż w pielęgnowaniu aktywności twórczej swojemu dziecku, a zaowocuje ona w przyszłości rozwiniętymi zdolnościami interpretacyjnymi, społecznymi i poznawczymi.

 

zestaw mebli dla dzieci

Artykuł powstał przy współpracy z marką Skiddou.

podobne artykuły

magazyn dla mamy

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.