JAK PYTAĆ O SZKOŁĘ, żeby uzyskać odpowiedź? Nie jedna z nas szuka na to gotowego rozwiązania.

Wrzesień to czas nowych wyzwań, przyzwyczajeń i szkolnych przyjaźni dla naszych dzieci. Pełni obaw zaprowadzamy je pierwszego września, każdego następnego odprowadzamy do szkoły dodając otuchy, trzymając kciuki. Żegnamy się, machamy na pożegnanie, ślemy buziaczki. A już po zajęciach czekamy z wytęsknieniem, zadajemy wiele pytań, aby poznać dzień naszych latorośli ze wszystkimi szczegółami. Chcemy być na bieżąco, chcemy przeżywać razem z szkolne nie tylko wzloty, ale również upadki.

Dzieci odpowiadają, albo i nie. Często nie pamiętają co było na obiad, ani w co bawili się na pierwszej lekcji. Po prostu żyją chwilą i korzystają z niej maksymalnie. Nie w głowie im nudne relacje i sprawozdania z każdej sekundy ich szkolnego dnia.

Zatem jak umiejętnie pytać o szkołę, żeby uzyskać odpowiedź na nurtujące nas pytania? Potrzeba tu odrobiny sprytu i pomysłu. Zapomnijmy całkowicie o tradycyjnych wręcz nudnych i oklepanych pytaniach, które jak mantra zadajemy i powtarzamy każdego dnia. Użyjmy sposobu, spójrzmy na szkolny świat okiem dziecka, zaciekawmy je, a odpowiedzi i to barwne same płynąć będą z ust dzieci.

Mammazine podpowiada!

10 PYTAŃ O SZKOŁĘ INNYCH NIŻ WSZYSTKIE

Jak_pytać_o_szkołę_!

1/ Jakie są 4 imiona dzieci, z którymi się dzisiaj bawiłeś?

2/ Co ciekawego powiedziała dzisiaj Twoja Pani?

3/ Do zabawnego wydarzyło się dzisiaj na lekcjach?

4/ Która lekcja zaciekawiła Cię dzisiaj najbardziej?

5/ Chciałbyś, aby dzisiaj się coś nie wydarzyło w szkole?

6/ Twoja Pani poprosiła Cię o coś ciekawego dzisiaj?

7/ W jaką ciekawą zabawę bawiłeś się dzisiaj na przerwie?

8/ Obok kogo siedziałeś dzisiaj podczas obiadu?

9/ Poznałeś dzisiaj kogoś nowego?

10/ Co Twoim zadaniem było dzisiaj w szkole najbardziej ciekawe?

To tylko 10 podpowiedzi, kierunków, które możesz obrać, aby uzyskać odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. Szukaj nieszablonowych pytań, dzieci bowiem patrzą na szkolny świat zupełnie inaczej niż my dorośli.

Powodzenia i ciekawych powrotów ze szkoły Ci życzymy!

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.