Jak z sukcesem sprzedawać na Vinted?

Czy wiesz jak sprzedawać na Vinted z sukcesem? Oto praktyczny poradnik dla każdej mamy, która chciałaby uporządkować piwnicę, strych, lub niepotrzebne ubrania, książki, zabawki i akcesoria. Do dzieła!

ZDJĘCIE: Freepik

jak sprzedawać na Vinted

SKLEP

Czy chciałabyś nauczyć się jak z sukcesem sprzedawać na Vinted lub innej platformie sprzedażowej? Oto poradnik dla Ciebie!

Nie wiem jak Ty, ale systematyczna sprzedaż niepotrzebnych przedmiotów to nie tylko moje noworoczne postanowienie, ale cała misja. Zaczęło się od tego, że przy przeprowadzce do nowego domu po prostu zalała nas fala rzeczy, która wydostała się z piwnicy, wszelkich schowków i komórek. W nowym domu, chociaż miejsca mamy więcej, postanowiliśmy już nie bawić się w zbieraczy- przechowywaczy. Ale na bieżąco sprzedawać i pozbywać się rzeczy, które nie są nam już potrzebne. Dzięki temu minimalizm powoli wprowadził się w nasze życie.

Zanim coś kupię, przemyślę zakup 3 razy. Jeśli już kupię coś do domu, to zawsze jest to coś, co zostanie z nami na dłużej. Stanowczo mówię NIE jednorazowym uciechom. Ale wracajmy do tematu i pomówmy o tym  jak sprzedawać na Vinted, żeby przyniosło Ci to korzyść i żebyś Ty także miała radość z pozbywania się rzeczy.

Pierwszy raz zaczęłam korzystać z platformy sprzedażowej, gdy świadomie chciałam pozbyć się rzeczy, które nie są już dla nas. Pierwsze koty za płoty i już na dobre zaczęłam działać. Co sprzedaję na Vinted? To, co można jeszcze z przyjemnością wykorzystać, ale nie pasuje już nam. Jest za małe lub niepotrzebne. Nie lubię poczucia, że wyrzucam to, co wcześniej kupiłam, ponowna sprzedaż okazała się dla mnie idealna. Czuję, że i Ty masz pełen strych rzeczy,  których chciałabyś się pozbyć, ale robią to z głową.

Dla kogo jest sprzedaż na platformie Vinted? Dla tych, którzy chcieliby pozbyć się niepotrzebnych rzeczy. To idealne miejsce do sprzedaży ubrań, butów, akcesoriów nie tylko dla dzieci, ale dla kobiet i mężczyzn także.

Możesz zarobić na porządkach w szafie? Jeśli masz trochę czasu, aby nauczyć się jak robić to bez wysiłku, ale skutecznie, ten poradnik jest dla Ciebie. Brzmi jak plan, ale nie wiesz od czego zacząć? Oto 6 wskazówek jak skutecznie sprzedawać na Vinted. Zebrałam moje doświadczenie i chętnie się nim z Tobą podzielę.

 

6 WSKAZÓWEK JAK Z SUKCESEM SPRZEDAWAĆ NA VINTED

  1. ZDJĘCIA TO KLUCZ DO SUKCESU

Przez wiele miesięcy korzystania z Vinted, przekonałam się o tym, że dobre zdjęcia to połowa sukcesu. Gdy będziesz gotowa do dodania pierwszych przedmiotów do sprzedaży, nie traktuj sesji jako zło koniecznie. Uwierz mi zainwestowany czas, zwróci się w postaci dobrych i szybkich sprzedaży. Gdy sprzedaję ubrania, najczęściej zawieszam je na wieszaku szafy lub rozkładam na płaskiej, czystej powierzchni. Dbam o ty, aby ubrania zawsze było wyprasowane, daje to lepsze odczucie i przybliża do sprzedaży. Nie musisz być profesjonalnym fotografem, ale dobrze robić zdjęcia w oświetlonym miejscu. Nie ukryj ewentualnych wad przedmiotów. Jeśli jest plama, czy element do zszycia – pokaż to na zdjęciu. Wszelkie szczegóły zawsze są mile widziane. Nie ograniczaj się także do jednego zdjęcia, zrób zoom na detal. Pokaż szczegóły, a unikniesz odpowiedzi na wiele pytań potencjalnych kupujących. Nie mogą oni bowiem dotknąć, muszą bazować jedynie na zdjęciach i przesłanych informacjach. Aplikacja Vinted pozwala przesłać więcej niż jedno zdjęcie, więc masz pole do popisu. Profesjonalne podejście do zdjęć może znacząco pomóc w sprzedaży. Zastanów się co przyciągnęłoby Twoją uwagę w niezliczonej ilości ofert i możliwości zakupów. Zdjęcie to bowiem pierwszy kontakt z produktem, dopiero w kolejnym kroku czytany jest opis.

2. DOBRY OPIS

Przy dodawaniu opisu bądź szczera i prawdomówna. Wydawałoby się to oczywiste, ale uwierz mi, nie zawsze tak jest. Samej zdarzyło mi się reklamować produkt zakupiony na Vinted, właśnie dlatego, że produkt nie zgadzał się z opisem, ani ze zdjęciem. Nie ukrywaj zatem jakości tego, co sprzedajesz. Nie próbuj wprowadzać nabywców w błąd, bo na pewno nie umknie to ich uwadze, co więcej dostaniesz negatywny komentarz i Twoje statystyki spadną. Jak zatem skutecznie sprzedawać na Vinted? W opisie produktu pisz tylko prawdę, nie ukrywaj wad produktu. Ja zawsze działam odwrotnie do słynnego motta „Im mniej, tym lepiej”. Przetestowałam to i dzisiaj wiem, że im bardziej bogaty w szczegóły opis, tym lepiej. Nie tylko zwiększa to moją szansę na sprzedaż, ale także unikam odpowiadania na wiele pytań od potencjalnych kupujących.

3. BĄDŹ DOSTĘPNA I OTWARTA NA UDZIELANIE ODPOWIEDZI

Owartość do komunikacji z kupującycmi to dobra cecha. Przekonałam się, że nawet przy super zdjęciach i opisach nie uniknę pytań dotyczących przedmiotów. Kluczesz do sukcesu w sprzedaży na Vinted jest otwartość i szybka odpowiedź. Jeśli będziesz odpowiadała systematycznie na pytania kupujących, zwiększasz swoją szansę na sprzedaż. Wiem, że zajmuje to czas, ale to naprawdę pomaga. Najczęsciej zainteresowani kupujący pytają o dodatkowe wymiary lub proszą o zdjęcia. Jeśli odpowiesz im w dogodnym czasie, zabezpieczasz sprzedaż.

4. WYCENA 

 Mam swoją zasadę, że rzeczy z widocznymi oznakami noszenia oddaję na cele charytatywne, na Vinted sprzedaję tylko rzeczy w stanie idealnym i bardzo dobrym. Na Vinted wszyscy chcą kupować jak najtaniej, a targowanie się niektórym weszło w krew. Nie chcę zarabiać na Vinted, ale pozbywać się dobrych rzeczy, które mogą jeszcze się komuś przydać. Ustalenie ceny będzie zatem kluczem do dobrej sprzedaży. Systematycznie zdarza się, że zainteresowany kupnem proponuje swoją cenę. Możesz ją zaakceptować lub zaproponować swoją. To już od Ciebie zależy jaki masz cel w sprzedaży. Ja często robię promocje cenowe, gdyż zależy mi na tym, aby zwłaszcza ubrania nie zalegały na strychu, a mogły dalej przysłużyć. Pamiętaj, że finalnie to Ty decydujesz za ile sprzedaż wystawioną na Vinted rzecz.

5. WYSYŁKA

Czas i wysyłka mają także wpływ na dalsze działania na Vinted. Im szybciej wyślesz sprzedaży produkt, tym chętniej będą do Ciebie wracać i tym więcej dobrych komentarzy dostaniesz. Postaw się na ich miejscu – kupujesz i wyczekujesz kuriera, czyż nie? Wiem, że opakowanie to dodatkowy koszt, bądź kreatywna i nie rób tego byle jak. Opakowanie też ma znaczenie i jest miłym bonusem do sprzedaży. Zabezpieczaj rzeczy przed upadkiem, zmoknięciem, bo z kurierami sama wiesz, jak jest. Ja przy dużych zakupach dokładam mały prezent, bo wiem, że to mała rzecz, a cieszy.

6. POZA ZASIĘGIEM

Gdy jesteś na wakacjach, lub jesteś niedostępna ustaw odpowiedni tryb w profilu. Unikniesz wtedy stresujących sytuacji typu brak odpowiedzi na pytania kupujących lub opóźniona wysyłka. To niby drobnostka, ale buduje Twoją opinię i zwiększają szansę na skuteczną sprzedaż.

 

Jeśli zastanawiasz się jak skutecznie sprzedawać na Vinted, wierzę, że ten krótki poradnik był Ci pomocny. Nie da się ukryć, że sprzedaż z sukcesem wymaga i czasu i wysiłu. Ale może też być fajnym oderwaniem od codzienności, a nawet zabawą. Pozbywanie się niepotrzebnych rzeczy jest dla mnie zawsze dużą radością, a jeśli wiem, że kogoś moja rzecz również ucieszy, jeszcze bardziej się do sprzedaży na Vinted przeykładam. Nie traktuję tego jednak jako pracę, to sposób na pozbywanie się tego, co już za małe i nieprzydatne nam. 

Czujesz się gotowa na działania na Vinted? A może dodałabyś swoje podpowiedzi do mojego poradnika?

 

podobne artykuły

magazyn dla mamy

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.