Zabawa z dzieckiem – jak znaleźć czas?

Zabawa z dzieckiem  – jak znaleźć czas, to tytuł rozmowy, do której zaprosiła mnie psycholog Edyta Zając na łamach swojego Podcastu o Psychologii. Sprawdź jak znaleźć czas na zabawę z dzieckiem i działaj!

ZDJĘCIE BOGNA: Aga Stodolska-Przybylak

zabawa z dzieckiem

SKLEP

zabawa z dzieckiem

Edyta Zając x Bogna Bojanowska

Podcast o psychologii

luty 2023

Zabawa z dzieckiem – czy wiesz jak znaleźć na nią czas i ochotę? Na zaproszenie Edyty Zając w jej Podcaście o Psychologii na przykładzie naszej rodziny, starałam się pokazać jak nam udaje się w codzienność wpleść czas na zabawę z dzieckiem.

Rozmawiałyśmy z Edytą również o tym jak w ogóle znaleźć na to czas i dlaczego warto.

Ja wychodzę bowiem z założenia, że dzieciństwo moich dzieci mija tak szybko, że muszę chwytać ten czas pełnymi garściami i budować z nimi więź nie kiedyś, ale tu i teraz na każdy możliwy sposób.

ZABAWA  Z DZIECKIEM – JAK ZNALEŹĆ CZAS?

1. To kwestia poukładania sobie w głowie jak relacje z dziećmi i nasza codzienność ma wyglądać – to poukładanie sobie życiowych priorytetów. Ja wyszłam z założenia, że dzieciństwo moich dzieci mija tak szybko, że nie chcę tego ominąć. Swój świat zbudowałam zatem tak, abym mogła z nimi po prostu być każdego dnia dłużej niż podczas kolacji i porannej bieganiny. Pomyślisz, nie każdy przecież ma taką możliwość, to prawda, ale to Ty wybierasz, kiedy sprzątasz, ogarniasz dom, czy wykonujesz inne obowiązki. To Ty decydujesz czy znajdziesz 30 minut dziennie na pobycie nie obok, ale razem.

2. Znajdź równowagę między pracą, a domem. Gdy mówisz, że się bawisz, bądź naprawdę. Odłóż telefon, odsuń obowiązki, lepszy krótszy, ale prawdziwy czas razem, niż długi, ale z nieobecną myślami mamą.

 

 3. Ty sama musisz czerpać z tego przyjemność – do momentu, w którym nie uznasz, że wspólna zabawa i czas, to także moment relaksu i przyjemności dla Ciebie, nie będziesz chciała tego powtarzać, częściej, niż gdy tylko będzie to możliwe. Odnajdź w sobie dziecko!

4. Wybieraj zabawy, które sama lubisz – często myśląc o zabawie, widzimy siebie siedzącą na dywanie bawiącą się lalkami, czy klockami. Zabawa jednak nie jedno ma imię. Wspólne gotowanie także może być zabawą, spacer może stać się doskonałą przestrzenią na super czas. A to tylko kilka możliwości, zobacz co się stanie, gdy poszukasz więcej takich opcji 🙂

5. Nie masz pomysłu – skorzystaj ze wsparcia! – jeśli jeszcze nie obserwujesz naszego profilu na Instagramie, zachęcam Cię do tego serdecznie. Systematycznie publikuję tam pomysły na proste, ale przyjemne zabawy, które dziecku dadzą frajdę, a i dla Ciebie będą chwilą relaksu i czasem na ciepłą kawę lub herbatę – ŁAP ZABAWĘ – dołącz do naszego Instagrama!

Widzę, że ten podcast wiele już mam skłonił do refleksji i zmian. Jeśli czujesz, że i Ty potrzebujesz małego bodźca do zmiany, koniecznie posłuchaj podcastu o Zabawie z dzieckiem – jak znaleźć czas?

Ta mała chwila przyjemności stać się może Twoim nowym szczęście, wzmacniaczem relacji z dzieckiem, a także doskonałym sposobem na budowanie rodzinnych tradycji i wspomnień.

Poznaj proste sposoby na czas z dzieckiem, budowanie relacji i rodzinnych tradycji i wspomnień!

zabawa z dzieckiem

podobne artykuły

magazyn dla mamy

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.